Menu Zamknij

PureVPN: Recenzja, Opinie. Wypróbuj Ten VPN za 5 zł!

Ostatnia aktualizacja: 12 kwietnia 2020

PureVPN: Recenzja, Opinie.

PureVPN to VPN o długiej historii, który na rynku jest dość popularny.

Bo ze świecą szukać dobrego VPNa, którego możesz przetestować niemal za darmo.

Zanim jednak sprawdzisz działanie PureVPN, pozwól, że zaprezentuję Ci recenzję tego programu, w której przestawię o nim wszystko- plusy, minusy, opinie oraz podpowiem Ci, czy warto go kupić.

Zapraszam do recenzji PureVPN!

O PureVPN w skrócie

Cena: od €5.16/mies
Siedziba: Honk Kong
Rok założenia: 2007
Liczba serwerów: +2000
Lokalizacje serwerów: 180
Protokoły: OpenVPN, L2TP/IPSec, PPTP, SSTP, IKEv2
Szyfrowanie: AES-256
Zwrot pieniędzy: 30-dniowy

PureVPN to jedna z najbardziej doświadczonych firm w branży VPN. Powstała w 2007 roku w Hong Kongu. Uchodzi za jednego z najlepszych VPNów. Oprócz znakomitych funkcji bezpieczeństwa, PureVPN ma coś jeszcze- okres próbny za $0.99. To rzadkość, dlatego warto skorzystać z tego, że praktycznie za darmo firma na 7 dni umożliwia testowanie swojego produktu.

Szybkość PureVPN

Recenzję PureVPN rozpoczniemy od pomiaru szybkości. W internecie można znaleźć wiele rozbieżnych opinii na temat prędkości serwerów tego VPNa.

Pewne jest, że nasze połączenie zwolni, ponieważ na drodze naszego sygnału staje jeszcze jeden serwer i aby sygnał mógł do niego dotrzeć oraz załadować niezbędne protokoły, minie trochę czasu.

Zobaczmy jak wygląda prędkość mojego internetu bez PureVPN.

A teraz uruchamiamy sobie PureVPN i testujemy prędkość serwera sugerowanego przez program.

Szybkości nieco spadły, co jest całkowicie naturalne. Myślę jednak, że z tych wyników można być zadowolonym. Różne źródła podawały różne dane, dlatego spadek pobierania z 19.93 Mbps do 16.83 Mbps jest do przeżycia i PureVPN na tle innych VPNów wypada całkiem dobrze.

Pamiętajcie, że serwer, którego użyłem do testów, znajdował się w Polsce, a więc był to najszybszy serwer, jaki ma w ofercie PureVPN. Gdy skorzystacie z innego, bardziej oddalonego- na przykład szwedzkiego, te prędkości będą mniejsze.

Oczywiście PureVPN nie może równać się z ExpressVPN, który jest najszybszy w branży, ale mimo to prędkość PureVPN oceniam na 7,5/10, co jest naprawdę satysfakcjonującym wynikiem. Firma od roku bardzo aktywnie działa pod względem optymalizacji serwerów i widać to wyraźnie.

Czy baza serwerów PureVPN jest wystarczająca?

Najlepsze serwisy VPN rywalizują między sobą w liczbie dostępnych serwerów. To zrozumiałe. Każdy klient chce mieć wybór, bo w końcu za coś płaci.

PureVPN wypada w tej kategorii bardzo dobrze. Oferuje ponad 2000 serwerów w aż 140 krajach. Jeżeli chodzi o ich rozmieszczenia, to recenzowany PureVPN jest w tym mistrzem, bo w miarę możliwości umieszcza je na każdym kontynencie, w tym bardzo dużo z nich znajduje się w Afryce, która często jest traktowana drugorzędnie.

6 serwerów znajduje się też w naszym kraju. Dzięki temu będziemy mogli na przykład uzyskać dostęp do polskiego Netflixa za granicą. Jak to zrobić pisałem w tym artykule.

Programy VPN z jeszcze większą ofertą serwerów to na przykład NordVPN (prawie 6000) lub CyberGhost (ok. 5800).

Bezpieczeństwo danych

Rośnie trend na cyberprzestępstwa. Z łatwością możesz paść ofiarą hakerów, którzy mogą czytać Twoje e-maile, czy wykradać hasła.

Na szczęscie PureVPN doskonale zdaje sobie z tego sprawę i oferuje sporo protokołów. Są to OpenVPN, L2TP/IPSec, PPTP, SSTP, orazIKEv2.

OpenVPN to gwarancja spokoju, bo gdy będziesz korzystać z publicznych hotspotów Wi-Fi, żaden cyberprzestępca nie będzie mógł dostać się do Twoich danych.

Do tego mamy zapewnione standardowe, ale jedno z najmocniejszych szyfrowań AES-256. Dzięki temu nikt nie będzie miał wglądu do Twoich informacji, wliczając w to dostawcę internetu, rząd, hakerów. Po prostu będziesz chroniony i bardziej anonimowy.

Warto też wspomnieć o dzielonym tunelowaniu. Dzięki tej opcji możemy wybrać dane, które mają być wysyłane przez VPN, a które przez dostawcę internetowego.

Według mnie PureVPN wypada w kategorii bezpieczeństwa doskonale, jednak wzorem jest NordVPN.

Prywatność, o którą możemy być spokojni

VNP to przede wszystkim prywatność.

Dlatego PureVPN nie idzie na żadne kompromisy. Podczas jego testowania, nie wykryłem żadnych wycieków IP.

Ponadto siedziba firmy jest zlokalizowana w Hong Kongu, więc możemy być pewni, że nasze dane nie będą nikomu udostępniane.

Poza tym firma respektuję zasadę zera logów i nie zbiera żadnych wrażliwych informacji o klientach jak na przykład loginy, lokalizacje, czy używane serwery.

Interesujące dodatki

PureVPN nie chce być odosobniony i podobnie jak inni dostawcy VPN, oferuje kilka ciekawych dodatków, które zapewnią większe bezpieczeństwo oraz komfort korzystania z sieci.

Mowa tu na przykład o kill switch. Jest to chyba najpopularniejszy dodatek, a zarazem najbardziej przydatny. Działa on tak, że jeżeli przypadkowo zamkniesz program lub z jakichś powodów przestanie on działać, to kill switch nie pozwoli, abyś połączył się z internetem przez Twój prawdziwy adres IP.

Oprócz tego, wykupując program raz, możemy zainstalować go i używać na pięciu innych urządzeniach jednocześnie. Możesz go zainstalować na Twoim telefonie i laptopie, telefonie, tablecie Twojej siostry, czy komputerze taty.

PureVPN a torrenty

Wielu użytkowników korzysta z VPN, by anonimowo pobierać torrenty. Czy PureVPN na to pozwala?

Możesz bez problemów pobierać torrenty na każdym serwerze PureVPN. Co prawda nie ma dostępnej sekcji P2P, jednak należy się cieszyć, że z tym VPNem można bez przeszkód torrentować.

Najlepszy VPN do torrentów to CyberGhost.

Czy PureVPN działa z Netflixem?

Sprawa wygląda tak. Netflix cały czas prowadzi wojnę z właścicielami VPNów. Czy skutecznie? Na pewno, bo wiele usług VPN nie radzi sobie z tym portalem.

PureVPN w większości przypadków z sukcesem potrafi odblokować amerykańskiego Netflixa. Myślę, że na około połowie serwerów jesteśmy w stanie uzyskać dostęp do Netflixa USA. To bardzo dobry wynik.

Kompatybilność PureVPN

PureVPN to bardzo kompatybilny program i możemy zainstalować go na wiele platform, między innymi:

  • Windows
  • Android
  • Mac
  • iPhone
  • iPad
  • Linux
  • Chrome
  • Firefox

Dodatkowo jest kompatybilny również z routerem Wi-Fi, PlayStation, Xbox, Kodi, czy AndoridTV.

Obsługa klienta

Support jest bardzo ważny w VPNach.

Dlatego PureVPN nie spycha tej kwestii na drugi plan i dokłada wszelkich starań, by klienci byli należycie obsłużeni. Live chat odpowiada dokładnie i rzeczowo, choć czasem trzeba poczekać kilka minut na połączenie z konsultantem. Osoby po drugiej stronie są zawsze mili i skorzy do pomocy, dlatego stawiam tutaj duży plus.

Świetna promocja i cennik

PureVPN lubi się wyróżniać. W związku z tym, mamy możliwość wypróbowania usługi za równowartość 5 zł (0.99) na 7 dni.

Żaden dostawca VPN nie proponuje takiej promocji, więc jest to znakomita okazja, by przetestować program i zdecydować, czy chcemy płacić dalej.

Jeżeli zdecydujesz się wykupić PureVPN, to jego ceny kształtują się następująco

Najtańszy plan będzie kosztował €5,16 miesięcznie. Pozostałe €6.99 oraz €9.60 miesięcznie. Opłaty, tak jak przypadku innych VPNów są pobierane z góry. Oczywiście można liczyć na zwrot pieniędzy przez miesiąc po zakupie programu.

Szukasz czegoś tańszego? Przeczytaj recenzję SurfShark.

Metody płatności to karty płatnicze oraz PayPal.

Czy warto kupić PureVPN?

PureVPN to solidny program VPN, którego warto przetestować, bo można to zrobić za niecało 5 zł! Myślę, że warto zapoznać się z jego funkcjami i samemu zadecydować, czy spełni Twoje oczekiwania. Jeżeli nie, zawsze możesz liczyć na zwrot pieniędzy.

Wypróbuj PureVPN, klikając przycisk poniżej

Możesz przeczytać jeszcze:

Przeczytaj opinie o PureVPN poniżej

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *