Menu Zamknij

Chcesz Oglądać Polski Netflix za Granicą? Sposób, Który Działa!

Ostatnia aktualizacja: 6 kwietnia 2021

Chcesz Oglądać Polski Netflix za Granicą?

Chcesz obejrzeć serial na Netflixie, ale okazuje się, że nie ma polskiego lektora ani napisów?

Na pewno nie jesteś sam, bo wszyscy Polacy i inni obcokrajowcy, którzy przebywają za granicą, również nie mają dostępu do rodzimej wersji Netflixa.

Na szczęście jest jeden bardzo prosty sposób jak oglądać Netflixa za granicą po polsku.

Aby się tego dowiedzieć, zapoznaj się z tym artykułem, a po jego przeczytaniu będziesz mógł usiąść do polskiego Netflixa i obejrzeć go z polskim lektorem lub polskimi napisami.

Jak oglądać polskie Netflixa za granicą?

1. Pobierz program VPN, np. SurfShark, który zmienia adres IP.
2. Zainstaluj go i z listy serwerów wybierz polskie IP.
3. Odśwież stronę Netflixa lub wyczyść dane przeglądarki (ciasteczka)

Dlaczego nie masz polskiego Netflixa za granicą?

Brak polskiego Netflixa za granicą to żadna niespodzianka. Jeżeli jedziesz do Anglii, to będziesz miał tamtejszą wersję Netflixa, a jeżeli wyjeżdżasz do Niemiec, to możesz być pewny, że będziesz miał dostęp do niemieckiej biblioteki Netflixa. Działa to też na odwrót. Gdy na przykład jakiś Szwed przyjedzie nad Wisłę, to również nie będzie miał dostępu do tego popularnego serwisu.

Ale o co chodzi z tym blokowaniem Netflixa?

Netflix zawiera umowy z wieloma producentami seriali. Jedne są bardziej skomplikowane, inne mniej. Przykładowo, serial Breaking Bad możesz obejrzeć praktycznie w każdym kraju, ale już na przykład The Office nie. W przypadku serialu z Walterem Whitem ma on znacznie łagodniejsze zapisy licencyjne niż popularne Biuro.

Obostrzenia nie obejmują jedynie biblioteki seriali, ale również napisów i lektorów. Jak mówi James Schek- pracownik firmy Netflix „Napisy i ścieżki dźwiękowe w filmach są licencjonowane według kraju lub regionu. Czasem nie ma wystarczającego zapotrzebowania w licencjonowaniu niektórych języków dla niektórych krajów, czasem nie jest to możliwe, lub po prostu jest to zbyt drogie” Dodaje jeszcze, że napisy są czasem własnością innego podmiotu niż studio i Netflix musiałby zapłacić za ich odtworzenie.

Między wierszami można wyczytać, że może być to kwestia pieniędzy, ale nie tylko, bo James Scheck sugeruje, że jeżeli Netflix jest dostępny w jakimś kraju, na przykład w Norwegii, to napisy i lektor są kierowane do obywateli tego kraju, czyli Norwegów. Po co ktoś potrzebowałby polskich napisów i polskiego lektora, gdy mieszka w Oslo i mówi w języku norweskim. Problem w tym, że sporo Polaków mieszka za granicą i chciałoby obejrzeć polskiego Netflixa.

Jak to mówią, co zrobisz, jak nic nie zrobisz. W tym konkretnym przypadku to powiedzenie nie do końca jest prawdziwe, bo można całkiem legalnie oglądać polską wersję Netflixa w Anglii, Norwegii, USA, czy gdziekolwiek indziej jesteś.

VPN to sposób na brak polskiego Netflixa

Na pomoc z problemem dostępu do polskiej wersji znanego portalu przychodzi nam technologia. Ten sposób, o którym za chwilę powiem, uratował już miliony ludzi, którzy za granicą chcieli spędzić miły wieczór z serialem.

Ale najpierw musimy zadać sobie pytanie, skąd Netflix wie, że teraz jesteśmy za granicą, a nie w Polsce.

Odpowiedź jest bardzo prosta. Serwis stwierdza to po naszym adresie IP. Za każdym razem, gdy gdzieś w Polsce i łączysz się z Wi-Fi lub z siecią komórkową, Twój publiczny adres IP to adres polski. Jest to dość logicznie. Analogicznie jest, gdy wyjedziesz na przykład do Irlandii. Łącząc się z tamtejszym internetem, masz irlandzkie IP. Netflix to rozpoznaje i automatycznie dopasowuje zawartość swojej strony do kraju, z którego pochodzi IP.

Może się już domyślasz, że rozwiązaniem problemu jak oglądać Netflixa za granicą jest zmiana adresu IP na polski. Aby to uczynić, do gry wchodzi VPN.

No dobrze, ale co to jest VPN i jak działa?

VPN to tak naprawdę skrót od słów Virtual Private Network, czyli przekładając na polski wirtualna sieć prywatna. Działa ona jako tunel pomiędzy Tobą a internetem. Sieci VPN dzięki szyfrowaniu, zabezpieczają Twoje połączenie oraz zmieniają adres IP.

Mówiąc krótko, VPN to program, który możesz pobrać na swój komputer, tablet, laptop, czy komórkę. W tym programie wybierasz kraj, na który chcesz zmienić swoje IP, a program zrobi to za Ciebie w dosłownie 5 sekund.

Będąc we wspomnianej wcześniej Irlandii, Holandii, Niemczech, UK, czy w Norwegii, możesz zrobić tak, by Netflix pomyślał, że jesteś w Polsce, tym samym pokaże Ci on polską zawartość strony. Wystarczy, że włączysz program VPN, z listy serwerów wybierzesz Polskę i gotowe!

Co więcej, VPN jest legalny i bardzo szeroko używany przez ludzi na całym świecie, którzy podczas pobytu za granicą na wakacjach lub w pracy, chcą odblokować Netflix w rodzimej wersji.

A jaki VPN do Netflixa mam wybrać?

Jeżeli nie interesujesz się tematem VPNów, to pewnie masz pustkę w głowie i nie wiesz, jaki VPN będzie najlepszy. Pozwól, że udzielę Ci pomocy.

Istnieją darmowe i płatne programy VPN.

Z góry mówię, że nie warto tracić czasu na te bezpłatne, ponieważ z reguły są one wyłapywane przez Netflixa i nie odblokują one jego polskiej wersji. Poza tym czasem mają wirusy i śledzą użytkowników, więc nie jest to dobra opcja.

Najlepiej zdecydować się na płatne (choć niewiele), ale dobre VPNy.

Takie VPNy pozwolą Ci niemal za każdym razem oglądać polskiego Netflixa za granicą. Niemal, bo serwis wie, że ludzie na świecie masowo korzystają z VPNów i cały czas walczy, aby zahamować to zjawisko, banując niektóre adresy IP VPNów. Szanujące się, płatne programy VPN sporo inwestują, aby ich klienci mogli mieć dostęp do zasobów Netflixa i na okrągło dodają, modyfikują i usprawniają ich serwery, by te nie mogły być zidentyfikowane przez ten popularny serwis.

Jaki VPN najlepszy do Netflixa?

Z mojej strony mogę polecić program SurfShark, z którego sam korzystam. Według mnie ma najlepszy stosunek ceny do jakości. Program ten polecany jest też przez kilku większych YouTuberów m.in kanał ZacharOFF i Dave z Ameryki.

Jest to program, który w najtańszym pakiecie kosztuje $2.49 (ok. 9,30zł) miesięcznie. Ma w bazie bardzo dużo serwerów, w tym oczywiście polskie adresy IP, które podczas moich testów bez problemów odblokowywały polskiego Netflixa. Fajną rzeczą jest fakt, że kupując program raz, możesz go zainstalować i używać na każdym urządzeniu w swoim domu, niezależnie, czy jest to Windows, iOS, Mac, Linux, czy Android. Ma dużo funkcji prywatności oraz bezpieczeństwa internetowego. Dodatkowo mamy wbudowane blokowanie reklam i wirusów. Nawet jeżeli po zakupie będzie z nim jakiś problem, to masz 30 dni na poproszenie o zwrot pieniędzy.

Aktualizacja: Z najpopularniejszych VPNów, tylko Surfshark w chwili obecnej jest w stanie odblokować polskiego Netflixa.

Jak oglądać polskiego Netflixa za granicą- instrukcja

Teraz krok po kroku zobaczysz instrukcję działającą w 2020 roku, jak zmienić IP za pomocą VPN. Jest to bardzo łatwy proces, który może wykonać każdy.

1. Kup program VPN. Niech będzie to na przykład SurfShark. (Aktualizacja: Trwa promocja Surfshark, w której program jest 81% taniej!)

Aby to zrobić, kliknij „Get VPN for Netflix” (w może się różnić w zależności od języka) lub „Zdobądź Surfshark VPN”wybierz plan cenowy, podaj e-mail i wybierz metodę płatności. Płacimy z góry (np. kupując plan za $2.49/mies, płacimy teraz $59,76 i mamy spokój od płacenia na 2 lata).

2. Logujemy się i pobieramy program.
W przypadku SurfSharka, gdy płatność przebiegnie pomyślnie, strona wygeneruje nam hasło, które lepiej zmienić, by łatwiej było je zapamiętać. Gdy już to zrobisz, zostaniesz przekierowany do sekcji, gdzie możesz pobrać SurfShark na wybraną przez Ciebie platformę, np. Windows lub Android.

3. Instalujemy VPN.
Rozpocznie się pobieranie. Instalacja jest bardzo prosta. Postępujemy według instrukcji. Następnie logujemy się e-mailem, który podaliśmy przy rejestracji oraz hasłem, które ustaliliśmy sobie wcześniej. Jeżeli wszystkie dane się zgadzają, ukaże Ci się główny interfejs programu.

4. Zmieniamy IP.
Teraz kliknij Locations po lewej stronie. Wyskoczą Ci kraje, na których IP możesz zmienić. W naszym przypadku wyszukujemy Polskę i klikamy na lokalizację warszawską lub gdańską. Nie ma to dużego znaczenia, które miasto wybierzemy. Odczekaj kilka sekund, ponieważ program zmienia Twoje IP.

5. Sprawdź, czy wszystko działa poprawnie.
Widok jak na screenshocie poniżej oznacza, że zmieniłeś IP na polskie. Teraz przejdź do Netflixa. Jeżeli miałeś go uruchomionego, to odśwież. Jeżeli nadal nie masz polskich napisów, zamknij przeglądarkę i uruchom ponownie. Może być też tak, że musisz wyczyścić dane przeglądarki, czyli ciasteczka.

W ustawieniach programu możesz ustawić, czy chcesz, by SurfShark uruchamiał się przy każdym starcie systemu. Twoje zmienione IP obowiązuje tak długo, jak SurfShark jest uruchomiony. Może też działać w tle, przez co nie pobiera wiele zasobów komputera.

Do czego przy okazji użyjesz VPN?

VPN to nie tylko zmiana IP. W rzeczywistości ten program ma jeszcze wiele zalet i możesz używać go nie tylko, gdy próbujesz oglądać Netflixa poza granicami naszego kraju.

Na przykład dzięki VPN, Twoje pliki oraz hasła na komputerze są zabezpieczone.

Wyobraź sobie sytuację, gdzie w celu oszczędności transferu mobilnego, logujesz się do jakiejś nieznanej sieci Wi-Fi. Może być to na przykład na lotnisku, na dworcu lub w kawiarni. Możesz nie zdawać sobie sprawy, ale w tym momencie Twoje pliki oraz hasła są w niebezpieczeństwie. Jeżeli jakiś cyberprzestępca jest podłączony do tej samej sieci, co Ty, to przy użyciu specjalnego programowania, ma on dostęp do Twoich danych z komputera lub telefonu. Aby temu zapobiec, za każdym razem, gdy logujesz się do publicznego hotspotu, używaj VPN. Wyposażony jest w szyfrowanie, które zabezpieczy Twoje dane przed kradzieżą.

Poza tym VPN daje Ci dużo więcej prywatności.

Zapewne wiesz, że nasz operator sieci oraz dostawca internetu wiedzą o nas wszystko, gdyż na każdym kroku śledzą naszą aktywność i strony, które odwiedzamy. Nie każdy chce się dzielić tym, co robi online, dlatego VPN jest świetny sposobem, by nikomu nie udostępniać naszych internetowych poczynań. Dzięki szyfrowaniu odcinamy możliwość podglądu do przeglądanych treści dostawcy internetowemu, a za sprawą zmiany IP, ukrywamy naszą prawdziwą lokalizację. Przeróżne strony nie będą też kolekcjonowały o nas informacji, dzięki czemu nie zobaczysz dopasowanych reklam, ponieważ nikt nie będzie wiedział, kim jesteś.

Dzięki VPN odblokujesz polskiego Netflixa, ale też inne strony.

Gdy opuszczasz Polskę, tracisz też prawo do przeglądania niektórych stron internetowych. Na przykład próbując obejrzeć nowy odcinek serialu na ulubionej platformie, mocno się rozczarujesz, ponieważ otrzymasz informację, że ta treść nie jest dostępna w kraju, w którym się znajdujesz. Z takim fantem postępujemy analogicznie jak w przypadku Netflixa i zmieniamy adres IP na polski.

Ludzie wykorzystują VPN, by zaoszczędzić pieniądze.

Czy wiedziałeś, że sporo portali, ustala swoje ceny na podstawie kraju, w którym się znajdujesz? Zasada jest taka, że im biedniejszy kraj, tym niższych cen możemy się w nim spodziewać. Na myśli mam nawet Netflixa. Przykład? Gdy jesteś w Kolumbii, to za najtańszy pakiet Basic płacisz…niecałe 20 zł. W Polsce? 34 zł. Możesz „pobawić się” adresami IP i zobaczysz, jak różne potrafią być ceny.

Zobacz też najlepsze sieci VPN do torrentów tutaj.

Amerykański Netflix? Czemu nie

Nie wiem, czy wiedziałeś, ale amerykański Netflix posiada największą liczbę materiałów wideo. To dlatego staje się on celem obcokrajowców, którzy wykorzystują z VPN, by uzyskać dostęp do szerszej oferty filmów i seriali.

Nie ma się co oszukiwać. Amerykański Netflix jest dużo bogatszy od tego polskiego i każdego innego Netflixa na świecie. W bazie ma prawie 6000 produkcji! Dla porównania w Polsce jest ich tylko nieco ponad 3000.

Kraje z największą liczbą materiałów wideo na Netflxie to:

 1. USA- 5932
 2. UK- 5702
 3. Kanada- 5692
 4. Grecja- 5640
 5. Indie- 5522

Ale powinniśmy się cieszyć, bo w niektórych krajach takich jak Chiny, Syria, czy Kore Północna w ogóle nie ma Netflixa.

Odblokowanie amerykańskiej wersji Netflixa jest stosunkowo proste. Aby to uczynić, wystarczy w programie VPN wskazać amerykański serwer. Zwykle VPNy mają ich najwięcej, więc będzie w czym wybierać. Nawet jeżeli jakiś nie przejdzie przez zabezpieczenia Netflixa, należy próbować aż do skutku.

Dzięki temu możemy oglądać między innymi kultowy sitcom The Office, The Twilight Zone, czy Twin Peaks.

To samo tyczy się innych państw. Będąc w Polsce, możesz odblokować brytyjską, francuską, czy niemiecką wersję Netflixa nie tylko dla bazy materiałów wideo, ale choćby do nauki języka. Musisz wiedzieć, że zagraniczne wersje Netflixów nie będą miały polskiego lektora, ani napisów.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jakie seriale emitowane są w Netflxie danego kraju, to sprawdź tę stronę.

Co ciekawego ma w ofercie polski Netflix?

Zmieniając IP i uzyskując dostęp do polskiego Netflixa, oprócz polskich napisów i lektora, dajemy sobie szansę obejrzeć rodzime produkcje, między innymi:

 • 1983
 • Pokot
 • Powidoki
 • Drogówka
 • Wałęsa. Człowiek z nadziei
 • Katyń
 • Moje córki krowy
 • Pitbull. Niebezpieczne kobiety

Czy Netflix pozwala na VPN?

Netflix doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jego klienci na potęgę korzystają z VPNów.

W swojej polityce portal nie zabrania używania dodatkowego oprogramowania do tego, by oglądać content dostępny jedynie za granicą. Netflix podjął już pewne kroki w tej sprawie.

Póki co skutecznie banuje darmowe programy VPN. Są one bardzo słabo skonfigurowane i jest małe prawdopodobieństwo, że taki VPN przejdzie przez sito selekcji Netflixa. Ale Netflix banuje również płatne VPNy. Oczywiście nie w taki dużym stopniu, jednak czasem nawet kupując VPN, możemy spotkać się z sytuacją, w której VPN nie odblokuje Netflixa. W takiej sytuacji możemy poprosić o zwrot pieniędzy. Jednak większość uznanych VPNów, póki co daje radę przedrzeć się przez zabezpieczenia Netflixa.

Zdarza się sporadycznie, by Netflix banował użytkowników za używanie VPNa. Z punktu widzenia tego amerykańskiego giganta byłoby głupotą odbierać dostęp ludziom, którzy dają firmie zarabiać.

A czy VPN w ogóle jest legalny? W tym wpisie masz odpowiedź.

Podsumowanie

VPN to polecany sposób, by oglądać polskiego Netflixa za granicą. Najlepszy program do tego to w mojej opinii SurfShark. Spora rzesza użytkowników dzięki VPN ogląda także amerykańską wersję Netflixa, która zawiera zdecydowanie więcej tytułów. Możesz używać VPN także do innych celów takich jak ochrona plików, czy zwiększenie prywatności.

Możesz przeczytać jeszcze:

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *