Ostatnia aktualizacja: 22 marca 2020
CyberGhost to renomowany dostawca usług VPN.
Jego unikalne funkcje i duże bezpieczeństwo, sprawiają, że popularny duszek jest bardzo pożądany przez wielu użytkowników.
Ta recenzja CyberGhost przybliży Ci więcej na temat tego VPN.
Dowiesz się, czy warto go kupić, jak szybki jest, jaki poziom bezpieczeństwa oferuje i wreszcie czy nadaje się do obchodzenia blokad regionalnych. A czy negatywne opinie na temat CyberGhost są uzasadnione?
Zapraszam do recenzji CyberGhost, z której dowiesz się wszystkiego o tym programie!
Czy warto kupić CyberGhost?
CyberGhost to czołowy program VPN. Łączy niewygórowaną ceną z dużymi możliwościami w zakresie anonimowości oraz prywatności, dlatego zdecydowanie warto go kupić.
Co Zawarto w Tym Wpisie?
O CyberGhost w skrócie
Cena: od $2.75/mies
Siedziba: Rumunia
Rok założenia: 2011
Liczba serwerów: 5700
Lokalizacje serwerów: 89
Protokoły: OpenVPN, IKEv2, L2TP
Szyfrowanie: 256-bit AES
Zwrot pieniędzy: 45-dniowy
CyberGhost to VPN prosto z kraju Drakuli. Trudno nie odnieść podobieństwa do tej legendarnej postaci, bo CyberGhost to duszek, który straszy swoją konkurencję na okrągło. Powinni się czego obawiać, bo w pewnych aspektach CyberGhost dosłownie zjada ich w całości. Według mnie opinia duszka nie jest prawdziwa. To już upiór, który poważnie liczy się na rynku VPN.
Lider wśród liczby serwerów
Liczba serwerów to jeden z głównych czynników decydujących o tym, czy warto kupić VPN, czy też trzymać się od niego z dala. CyberGhost zdaje sobie z tego świetnie sprawę i nie pozostawia złudzeń.
W swojej bazie ma znakomite 5700 serwerów w 89 krajach. Dzięki temu użytkownicy od Australii, przez Afrykę do Ameryki Południowej mogą cieszyć się lokalizacjami oddalonymi o rzut beretem. Liczba 5700 czyni CyberGhost VPNem o największej liczbie serwerów. Tą samą liczebnością może pochwalić się NordVPN, a reszta? Długo, długo nic… ZenMate- 3600, Private Internet Access- 3350, ExpressVPN- 3000.
Wybór jest więc ogromny. Na pewno domyślasz się, że nie pominięto polskich lokalizacji. W programie znajdziemy aż 60 polskich serwerów. Daje to duży komfort wyboru i nawet jeśli jeden z nich jest przeciążony, zawsze jest możliwość użycia kolejnych. Jest także 824 amerykańskich adresów IP, które również są często używane przez Polaków.
Warto odnotować, że CyberGhost oferuje dedykowane IP za dodatkowe $5 miesięcznie. Jeżeli chcesz mieć gdzieś przeciążenia serwerów i nie chcesz dzielić z nikim wspólnego IP, to masz możliwość adresu IP tylko dla siebie. Osobiście uważam to za fanaberię, choć w pewnych przypadkach może to mieć sens.
A jak z szybkością?
Cieszy duża liczba serwerów, ale jak wygląda jeszcze ważniejsza kwestia, czyli ich prędkość? Wiem na pewno, że będzie ona mniejsza niż moja obecna szybkość internetu, bo w przypadku VPN to zupełnie normalne. Aby połączenie dotarło do serwera i załadowało potrzebne certyfikaty, mija trochę czasu.
Mam wrażenie, że z CyberGhost zabiera to chyba trochę za dużo czasu. Sprawdźmy, jak szybki jest dokładnie.
Oto prędkość mojego internetu bez używania VPN.
A teraz użyję rekomendowanej, czyli teoretycznie najszybszej lokalizacji.
Jak widać, prędkość pobieranie sporo zmalała. Widać to nawet gołym okiem. Sprawdźmy jeszcze losową duńską lokalizację.
Tak jak zakładałem, szybkość znów zmalała, a to wszystko dlatego, że serwer jest po prostu najdalej.
CyberGhost dość znacząco wpływa na prędkość łącza. Rekomendowany serwer daje radę i jeśli masz dość szybki internet, to spadek prędkości aż tak bardzo nie będzie Ci przeszkadzał. Jednak duszek według mnie powinien być nieco szybszy i oceniłbym jego wydajność jako po prostu okej. Raczej nie poleciłbym go do gier oraz oglądania filmów w jakości HD. Jeżeli szukasz programu, który w tej kwestii jest najlepszy, to przejdź do recenzji ExpressVPN.
Protokoły i szyfrowanie na swoim miejscu
Czy wolniejsze niż konkurencja serwery zrekompensuje nam niekwestionowane bezpieczeństwo? Przecież VPN musi dbać o ochronę danych swoich klientów CyberGhost chyba nie ma innego wyjścia…
Za każdym razem, gdy łączysz się z serwerem VPN, Twoje połączenie jest szyfrowane 256-bitowym AES, który zapewnia ponadprzeciętne bezpieczeństwo na każdym urządzeniu i systemie operacyjnym. Dzięki temu możesz bez przeszkód korzytsać na przykład z publicznych sieci Wi-Fi w knajpach.
CyberGhost korzysta też z protokołów takich jak OpenVPN (TCP i portami UDP), IKEv2, L2TP/IPSec, oraz PPTP. Zapewniają one prywatność Twoich danych takich jak lokalizacja i adres IP. Warto wspomnieć, że recenzowany CyberGhost w testach nie wykazał przecieków DNS oraz IPv6.
Brak przechowywania logów
Czy brak zawsze oznacza coś negatywnego? Nie, a w przypadku braku przechowywania logów, możemy się tylko cieszyć. Każdy liczący się VPN powinien na swojej stronie jasno mówić o tym, że egzekwuje politykę zera logów.
Polityka zera logów jest równoznaczna z tym, że VPN nie będzie wiedział o Tobie właściwie nic. Tym sposobem, CyberGhost zastrzega sobie, że nigdy nie będą zbierali Twoich poufnych informacji, wśród których są prawdziwy adres IP, miejsce pobytu, historia przeglądania, czy typ ruchu.
Do celów statystycznych, rumuński VPN wykorzystuje jednak informacje na temat dziennej liczby logowań do programu. Przyznasz, że to praktycznie tyle, co nic, dlatego możemy być spokojni o naszą anonimowość i to, że nasze dane nie znajdą się w niepowołanych rękach.
Rumuńskie pochodzenie
CyberGhost znajduje się w Rumunii. Chociaż nie zawsze tak było, bo pierwotnie CyberGhost został stworzony w Niemczech i dopiero potem przeniesiono go do Rumunii. Niektórzy mogą mieć mieszane uczucia związane z tym krajem, ale siedziba w tym państwie to duży plus dla naszej anonimowości.
Rumunia nie należy bowiem do Sojuszu Czternaściorga Oczu. Co to oznacza? Gdyby jakaś firma miała swoją siedzibę w jednym z krajów członkowskich (na przykład USA, Australia, Belgia, Niemcy, czy Szwecja), byłaby zobowiązana do dzielenia się danymi swoich klientów z rządem. Ten mógłby zrobić z tym praktycznie co by chciał. Przyznacie, że użytkownicy VPN raczej nie byliby zadowoleni z takiego obrotu spraw.
Na szczęście Rumunia jest poza tym sojuszem. W związku z tym CyberGhost nie musi nikomu pokazywać, kim są jego klienci i na jakie strony wchodzą. VPNy zwykle są osadzone w dość egzotycznych krajach takich jak Panama, czy nawet Brytyjskie Wyspy Dziewicze, które są niezależne od nikogo.
Niektórzy użytkownicy są odstraszani od zakupu CyberGhost z jednego powodu. Jakiś czas temu izrealska firma o nazwie Crossrider przejęła ducha. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że spółka zarejestrowana jest w Wielkiej Brytanii, czyli w państwie, który jest we wspomnianym wyżej sojuszu. Aby ocalić swój wizerunek, Crossrider dziś nazywa się Kape, a CyberGhost utrzymuje, że dane klientów są bezpieczne, bo firma działa wobec rumuńskiego prawa.
Dodatkowe funkcje bezpieczeństwa
Aby użytkownicy mogli poczuć się naprawdę bezpiecznie, CyberGhost postanowił dodać jeszcze kilka funkcji, które sprawią, że surfowanie online stanie się znacznie pewniejsze.
Jest to na przykład funkcja kill switch. To dość rozpowszechniony wśród VNPów dodatek, który zwiększa Twoją prywatność dzięki zapobieganiu wyciekowi Twojego realnego adresu IP. Gdy na przykład omyłkowo zamkniesz program, to kill switch wyłącza dostęp do internetu, zapobiegając upublicznieniu Twego publicznego IP.
Poza tym mamy zainstalowanego Malware Blockera. Na pewno wiesz, jak to działa. Zapobiega on przedostaniu się złośliwego oprogramowania na Twoje urządzenie. Nie jest to pierwszy raz, gdy malware jest dostępny na VPNa. Jest też tak na przykład w SurfShark, którego recenzję zobaczysz tutaj.
Dostępny jest też AdBlocker, który blokuje denerwujące i potencjalnie szkodliwe reklamy w przeglądarce. Poza tym CyberGhost blokuje niektóre działania stron internetowych, jak na przykład śledzenie
Zgoda na torrenty
Czymże byłyby program VPN bez zgody na torrenty? CyberGhost nie tylko pozwala na korzystanie z P2P, ale także do tego zachęca.
Nie wszystkie serwery „ducha” są przystosowane do P2P i torrentów. Jest za to przeznaczona na nie osobna zakładka „for torrenting”. Znajduje się w niej prawie 30 serwerów, które zoptymalizowane są pod względem bezpieczeństwa i stabilności działania. Dzięki temu będziesz mógł komfortowo pobierać torrenty. Podoba mi się możliwość podejrzenia ilości użytkowników do danego serwera, co może ułatwić nam wybór tego najmniej obleganego, a zarazem najszybszego.
CyberGhost jest dobrym programem, jeżeli chcecie bezpiecznie dzielić się plikami oraz je pobierać. Cały proces połączenia się z serwerem jest łatwy i trwa sekundy.
Czy CyberGhost działa pod Netflixa i polską telewizję?
VPN zyskuje popularność wraz z rozpowszechnieniem Netflixa. Nie każdy VPN potrafi poradzić sobie z zabezpieczeniami tego słynnego serwisu. Dla wielu to fundamentalne pytani brzmi, czy CyberGhost działa z Netflixem.
CyberGhost oczywiście działa z Netflixem. Podobnie jak w przypadku torrentów, do tego celu przeznaczone są specjalne serwery w zakładce „for streaming”. Pozytywnie zaskoczyło mnie to, że pomimo połączyłem się z serwerem w dalekim USA, działał on dość szybko i sprawnie. Dzięki temu możemy odblokować seriale niedostępne u nas i oglądać je w jakości HD.
Jak oglądać polskiego Netflixa za granicą? Sprawdź tutaj!
Polskie strony internetowe również z łatwością są odblokowywane przez CyberGhost. Często dostaję pytania, czy duch obejdzie blokadę regionalną w serwisach z polskimi serialami. Odpowiedź brzmi tak.
Niektórzy zabierają VPN na wycieczki do daleki krajów takich jak Chiny. Tamtejsza cenzura jest dość silna i niektóre VPNy sobie z nią nie radzą. CyberGhost działa w Państwie Środka dzięki opcji Unblock Basic Websites.
7 jednoczesnych połączeń
Liczba jednoczesnych połączeń to także ważny aspekt VPN. Pozwala to korzystać z programu na kilku urządzeniach w tym samym czasie, dzięki czemu nie musisz osobno kupować VPN dla każdego urządzenia.
CyberGhost oferuje 7 jednoczesnych połączeń. Dużo czy mało? Myślę, że to sporo i mając rodzinę, o której cyberbezpieczeństwo chcesz się zatroszczyć, to rumuński dostawca będzie dla Ciebie idealny. Można go używać również w firmach.
Dla porównania- ExpresVPN można używać na pięciu urządzeniach, NordVPN na sześciu, a SurfShark nieskończenie wielu!
Kompatybilność CyberGhost
W dzisiejszych czasach kompatybilność to podstawa, a jeżeli już za coś płacimy, to wymagamy. Dlatego CyberGhost wychodzi naprzeciw oczekiwaniom użytkowników internetu i udostępnia swoje oprogramowanie na wiele urządzeń.
Program można zainstalować na:
- Androidzie
- iOSie
- Windowsie
- Macu
- Google Chrome
- Mozilla Firefox
- FireTV
- Linuxie
- Routerze
Aplikacja na każdym systemie działa bez zarzutów. Jeśli chodzi o jej design, to może się podobać. Wszystko ułożone jest tak, by łatwo można było obsługiwać VPN, a najważniejsze, czyli połączenie z serwerem możemy uzyskać za pomocą zaledwie jednego kliknięcia.
Przyjazny support
Czasem VPN może wzbudzać wiele pytań, więc stabilny support jest bardzo ważny. Pracownicy obsługi klienta są tak naprawdę opłacani przez nas, gdy kupujemy program, więc sprawdźmy, czy nasze pieniądze nie poszły na marne.
CyberGhost oferuje support 24/7 w formie live chatu, gdzie możecie zapytać o praktycznie wszystko związane z programem. Nowinką jest to, że chat działa nie tylko po angielsku, ale też po francusku i niemiecku. Na połączenie z konsultantem czekamy krótko- w moim przypadku zajęło to minutę i 18 sekund. Pracownicy obsługi klienta są mili i z dużą ilością wiedzy, wyraźnie starający się zrobić wszystko, by każdy użytkownik był usatysfakcjonowany. Po zakończeniu rozmowy dostajesz na e-mail jej kopię, aby upewnić się, że żadna informacja Ci nie umknie. Wszystko tak jak powinno być.
Nieraz zdarzyło mi się napotkać ludzi z obsługi klienta, którym brakowało wiedzy lub manier. CyberGhost zasługuje na najwyższą pochwałę.
Jaka cena?
CyberGhost uchodzi za stosunkowo tani program. Ale pod jednym warunkiem.
Jeżeli kupisz pakiet 3-letni. Przyznam, że 3 lata to bardzo dużo czasu, więc lepiej dobrze się zastanowić przed zakupem. Taki pakiet kosztuje $2.75 miesięcznie. Niby nie dużo, lecz opłata musi być uiszczona z góry. Niestety, każdy VPN działa w tej kwestii w ten sam sposób.
Jest też opcja zakupu programu na 2 lata w cenie $3.69 na 2 lata i na rok za $5.99. Taki okres czasu jest już trochę bardziej możliwy do przewidzenia, dlatego sporo osób kupuje subskrypcję na 24 miesiące, ponieważ jest dość opłacalna.
Istnieje też pakiet miesięczny, którego nie polecam, ponieważ trzeba za niego płacić aż $12.99. Ma on sens, gdy poszukujesz VPN do jednorazowego użytku.
Sposobów zapłaty jest w porównaniu do konkurencji mało, ale jest to, co najważniejsze. Możesz zapłacić PayPalem, kartą lub nawet anonimowo przez Bitoina.
Zazwyczaj VPNy oferują 30-dniowy zwrot pieniędzy. Czasem może okazać się to za mało, by zdecydować, czy program spełnił nasze oczekiwania. CyberGhost jest inny i daje aż 45 dni na zwrot pieniędzy. To dobra wiadomość, a sam proces zwrotu można przeprowadzić poprzez live chat. Pieniędze na konto wracają w niecały tydzień. Widocznie Robert Knapp- CEO CyberGhosta i spółka są bardzo pewni o swój produkt.
Czy polecam CyberGhost?
Krótko mówiąc, warto kupić CyberGhost.
Program, na którym można polegać ze względu na wiele funkcji bezpieczeństwa, możliwości obejścia blokad regionalnych oraz niezawodności i niskiej cenie. Ma bardzo dużą bazę serwerów, które jednak nie działają tak szybko jak konkurencyjne firmy, przez co jego opinia jest trochę zaniżona. Jeżeli szukacie nieco szybszego rozwiązania w bardzo dobrej cenie, to może sprawdzicie SurfShark i jego recenzję?
Mam nadzieję, że recenzja CyberGhost była przydatna. Program możecie kupić wraz z 2 miesiącami w gratisie w linku poniżej.
Plusy
Dozwolone torrenty
Zapewniona odpowiednia ochrona prywatności
Nie przechowuje logów
Duża baza serwerów
Przyjazny i szybki support
Opłacalne plany
Minusy
Wolniejsze niż konkurencja serwery
Zniżki na dłuższy okres
Ocena: 9,4/10
Możesz przeczytać jeszcze:
Przeczytaj opinie CyberGhost
dla mnie super!!!
ja też testowałem CyberGhost. Serwery może nie są aż tak wolne jak napisano w recenzji ale niepokoi mnie własnie firma, która kupiła ten program
VPN niczego sobie, ale jak na moje potrzeby troszke za wolny. Wiec nadal #nordvpn
a noż widelec, sprobuje kupić i napisze jak się sprawuje