Menu Zamknij

ExpressVPN: recenzja, opinie. Czy na pewno warto kupić ten VPN w 2020 Roku?

Ostatnia aktualizacja: 15 marca 2020

Recenzja ExpressVPN. Czy Warto Kupić w 2020 Roku?

Jeżeli temat VPNów jest Ci, choć odrobinę znany, to jestem pewien, że słyszałeś o takim programie jak ExpressVPN.

Bardzo popularny zarówno wśród początkujących, jak i bardziej zaawansowanych użytkowników, którzy dbają o swoją prywatność online.

Krąży o nim wiele opinii. Zdecydowana większość z nich jest pochlebna, jednak są też te negatywne.

Jeżeli nie wiesz, czy warto kupić Express VPN, to powinieneś przeczytać tę recenzję.

Dowiesz się w niej jak szybki jest program, na jaki poziom bezpieczeństwa możemy liczyć, czy zapewnia dużą anonimowość i wiele, wiele więcej.

Czy to najlepszy VPN 2020?

Oto recenzja ExpressVPN.

O ExpressVPN w skrócie

Cena: od $8.32/mies
Siedziba: Brytyjskie Wyspy Dziewicze
Rok założenia: 2009
Liczba serwerów: +3000
Lokalizacje serwerów: 160
Protokoły: OpenVPN
Szyfrowanie: AES-256-SHA256/AES-256-GCM
Zwrot pieniędzy: 30-dniowy

ExpressVPN jest jak wino- im starszy, tym lepszy. Fakt, stary wyjadacz okupuje rynek VPN już od dość dawna, jednak cały czas wprowadza do swojej oferty powiew świeżości. Może zamiast słowa „powiew” powinienem użyć „wichura”, bo ExpressVPN w dużym stopniu stawia na ponadprzeciętną prędkość, przez co miesięcznie firma notuje coraz to większe obroty i z czystym sumieniem może egzystować w gronie trzech najlepszych VPNów.

Niedościgniony wzór szybkości

Jak już wspomniałem na wstępie, ExpressVPN priorytetowo traktuje prędkość swoich serwerów. Zaznaczają to na swojej stronie, zaznaczają to również w swojej nazwie. Ja, kiedy kupiłem ExpressVPN, byłem zaskoczony…

Spodziewałem się około trzydziestoprocentowego spadku prędkości pobierania, tak jak było to w przypadku testowania NordVPN. Gdyby spadek był nawet o 20%, to też mógłbym się tego spodziewać, bo wiedziałem, że program jest szybki. Jednak testy prędkości były zaskakujące. Okazało się, że ten VPN obniżył prędkość pobierania o około 10%! Pozostałe dane również bardzo nieznacznie się zmieniły. Oto screenshoty z dokładniejszymi danymi.

Prędkość mojego internetu bez VPN.

Prędkośc internetu z VPNem i wybranym najszybszym sugerowanym serwerem.

I losowy serwer czeski.

Jak można zobaczyć, ExpressVPN nieznacznie wpływa na szybkość naszego internetu. Spośród dotychczas testowanych przeze mnie VPNów, jest to najszybszy program i nie sądzę, by można było znaleźć coś, co ma równie dobrze zoptymalizowane prędkości. VPNy rywalizujące z Express, czyli na przykład SurfShark i NordVPN wypadają w tej kwestii gorzej.

W związku z tak zawrotnymi prędkościami recenzowany ExpressVPN doskonale nada się do pobierania plików, oglądania seriali i to w jakości HD (jak to uczynić pisałem w tym poradniku), oraz umożliwi ogólny komfort korzystania z sieci. Dzięki niskiemu podbiciu pingu będzie też dobrą opcją dla graczy.

Obszerna baza serwerów

Prędkość serwerów nie zawsze idzie w parze z ich ilością. Często jest tak, że im więcej ich posiada firma, tym mniej indywidualnie do nich podchodzi. ExpressVPN jest jednak przykładem na to, że duża liczba serwerów nie wpływa na ich prędkość.

I tym sposobem firma z siedzibą w Brytyjskich Wyspach dziewiczych ma w swojej ofercie aż 3000 serwerów do wyboru. Znajdują się one strategicznie w 94 państwach na świecie i gwarantują doskonałą wydajność w każdym zakątku planety, nawet w kilku państwach afrykańskich. Nie przypominam sobie, by istniał VPN, który ma swoje komputery w większej liczbie państw. Dla porównania NordVPN ma dwa razy więcej serwerów, ale „tylko” w 59 krajach. ExpressVPN, mimo że ma dość imponującą liczbę serwerów, przegrywa ilością z kilkoma VPNami, jednak nie liczy się to, kto ma ich najwięcej, a to które działają najszybciej.

Oczywiście dostępne są również polskie lokalizacje.

Aby zapewnić szybkie, bezpieczne i niezawodne połączenie, wiele krajów oferuje wirtualne lokalizacje serwerów. Po połączeniu się z wirtualną lokalizacją Twój ruch będzie pochodzić z adresu IP zarejestrowanego w wybranym przez Ciebie kraju, podczas gdy będzie on kierowany przez serwer w kraju z lepszym połączeniem.

Bezpieczne połączenie

Aby VPN był bezpieczny, musi spełnić przynajmniej dwa kryteria: zapewniać szyfrowanie oraz protokoły. Obie te technologie skutecznie pomagają Ci złapać oddech i uniknąć inwigilacji na przykład ze strony naszego dostawcy internetu.

ExpressVPN nie idzie na kompromisy, jeśli idzie o ochronę danych. Zapewnione mamy 256-bitowe szyfrowanie AES, które jest używane przez największe i najbardziej uznane podmioty, dlatego nie można mieć obaw o jakikolwiek wyciek naszych poufnych informacji.

Kwestia protokołów została rozegrana bardzo sprytnie, lecz na plus dla użytkownika. W odróżnieniu od konkurencji ExpressVPN automatycznie wybiera najlepszy dla Ciebie protokół przy pomocy OpenVPN UDP. Oczywiście możesz również samemu wybrać swój ulubiony protokół, na przykład SSTP lub L2TP/IPsec lecz jeśli się na tym nie znasz, polecam oddać tę sprawę w ręce ExpressVPN.

ExpressVPN na straży Twojej prywatności

Aby każdy klient mógł spać spokojnie, ExpressVPN jasno mówi o dbaniu o anonimowość każdego użytkownika.

W związku z tym recenzowany ExpressVPN zapewnia politykę tzw. politykę zera logów. Oznacza to, że firma nie będzie zbierać o Tobie danych między innymi na temat adresów IP, historii przeglądania, lokalizacji. Standardowo możemy się spodziewać, że program będzie zapisywał mało ważne informacje typu ilość zużytego transferu, wersje aplikacji oraz wybór serwerów.

ExpressVPN to solidny VPN, dlatego podczas testowania go dołączonym programem, nie zdarzyły mi się żadne wycieki DNS. Oczywiście liczyć możemy również na rozpowszechniony już dodatek kill switch, zapewniający brak wycieków IP w czasie przypadkowego zamknięcia programu VPN.

Futurystyczny TrustedServer

ExpressVPN dla dodatkowej ochrony postanowił zainwestować w technologię TrustedServer. Czym ona jest?

Dzięki TrustedServer ExpressVPN uniemożliwia systemowi operacyjnemu i aplikacjom zapisywanie danych na twardym dysku. Zamiast tego serwer działa wyłącznie na pamięci ulotnej lub RAM. Ponieważ pamięć RAM wymaga zasilania do przechowywania danych, wszystkie informacje na serwerze są wymazywane za każdym razem, gdy jest wyłączane i ponownie włączane – chroni to jednocześnie dane, jak i powstrzymuje potencjalnych intruzów.

Myślę, że technologia TrustedServer to duży krok naprzód w ochronie prywatności i bezpieczeństwa użytkowników, zajmując się kluczowymi zagrożeniami związanymi z tradycyjnym uruchamianiem serwerów VPN. Ponadto TrustedServer została poddana audytowi PwC.

Znak rozpoznawczy ExpressVPN

Każdy VPN musi się czymś wyróżniać, by nie przepaść na konkurencyjnym rynku i by warto było go kupić. CyberGhost sprzyja torrentom, Mullvad nie wymaga żadnych danych przy rejestracji, a ExpressVPN?

ExpressVPN ma bardzo ciekawy dodatek o nazwie Split Tunneling. Pozwala Ci on zdecydować, która aplikacja ma korzystać z VPN, a która ma być na niego odporna. Przykładowo, chcesz by wszystkie Twoje aplikacje, z wyjątkiem Firefoxa korzystały z VPN. Możesz to łatwo ustawić, by tylko niektóre aplikacje używały VPN. Szczególnie przydatne jest to na telefonie. Polecam wyłączyć VPN dla aplikacji bankowej lub na przykład Instagrama, który po zmianie lokalizacji często prosi o autoryzację.

Egzotyczna siedziba to przywilej

Na początku tej recenzji ExpressVPN, mogłeś przeczytać, że firma ma swoją siedzibę w Brytyjskich Wyspach Dziewiczych- kraju, o którym prawdopodobnie wcześniej nie miałeś pojęcia. Dlaczego właśnie tam?

Jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo, że chodzi o…w tym przypadku nie tylko o pieniądze, ale też prywatność. Niezależne Brytyjskie Wyspy Dziewicze znajdują się poza strefą Sojuszu Czternaściorga Oczu. Dzięki temu nie mają obowiązku przechowywać żadnych danych na temat swoich klientów.

W skład tego sojuszu wchodzi 14 państw, m.in. USA, Wielka Brytania, Australia, Niemcy. Firmy znajdujące się tam są często proszone przez rząd o udostępnienie danych o klientach w celu dalszego wykorzystania ich do celów informacyjnych i nie tylko. VPN to ten typ działalności, który jest wrażliwy na tego typu działania i gdyby ExpressVPN dzielił się z rządem danymi klientów, dziś nie miałby ich tylu, ile ma.

Umożliwia torrentowanie

Charakter udostępniania plików P2P oznacza, że inni użytkownicy uTorrenta mogą zobaczyć adres IP, którego używasz do udostępniania plików. Jeśli ten adres IP jest Twoim prawdziwym adresem, to Twoje metadane i lokalizacja staną się jawne dla nieznajomych, którzy mogą śledzić i monitorować wszystko to, co pobierzesz.

VPN ukrywa Twój prawdziwy adres IP i zastępuje go adresem IP bezpiecznego serwera VPN w innej lokalizacji. Tym adresem IP dzieli się wiele użytkowników, zatem Twoja aktywność nigdy nie doprowadzi nikogo do Ciebie.

ExpressVPN również nie przechowuje rejestrów aktywności i rejestrów połączeń, które mogłyby zostać wykorzystane do zidentyfikowania Cię. Ukrywanie Twojego adresu IP z prywatnym VPN pozwala Ci na korzystanie z uTorrenta bezpiecznie i anonimowo.

Może ExpressVPn nie oferuje specjalnie zoptymalizowanych pod P2P serwerów, jednak myślę, że ich szybkość i bezpieczeństwo nie skreślają, a wręcz zachęcają do korzystania z plików typu torrent.

Omija blokady regionalne

VPN to nie tylko narzędzie do dbania o naszą anonimowość w sieci. W wielu przypadkach to program, który umożliwi obejrzenie serialu lub dostęp do stron niedostępnych w naszej obecnej lokalizacji.

Moda na amerykański Netflix w Polsce ciągle rośnie. Niektóre seriale są u nas w kraju po prostu niedostępne. Na szczęście można dość łatwo to obejść, używając VPN z serwerami zlokalizowanymi na terenie USA. ExpressVPN ma takowych sporo, więc nie będzie problemu z obejrzeniem materiałów wideo na tej popularnej platformie. Czasami jednak niektóre z lokalizacji nie działają, więc musisz próbować do skutku.

Polacy za granicą również napotykają na problemy stron objętych blokadą regionalną. Często są to serwisy z serialami, które są zablokowane ze względu na reklamodawców. Polskie serwery w ExpressVPN skutecznie pomogą Ci obejrzeć najnowszy odcinek Twojego ulubionego serialu. Dla zielonych polecam ten poradnik, gdzie dowiesz się jak odblokować polską telewizję za granicą.

Szeroka kompatybilność i intuicyjność

Tak jak większość płatnych programów, ExpressVPN oferuje duże pole manewru i dąży do tego, by aplikacja była dostępna dla każdego użytkownika, bez względu na to, z jakiego systemu operacyjnego korzysta.

I dlatego ExpressVPN możesz pobrać na:

 • iOs
 • Mac
 • Windows
 • Android
 • Linux
 • Google Chrome
 • Mozilla Firefox
 • Router

Ale na tym dobre informacje się nie kończą. Kupując jedną licencję, można pobrać go i używać na pięciu urządzeniach jednocześnie. Na przykład, gdy ty korzystasz z internetu na Macu, to w tym samym czasie inny członek Twojej rodziny może także używać VPN na Androidzie, czy iOSie. Ze względu na 5 jednoczesnych połączeń, ExpressVPN może być dobrym wyborem dla firm. Ale jeszcze lepszym byłby SurfShark, który daje nielimitowaną ilość jednoczesnych połączeń. Możesz przejść do jego recenzji tutaj.

expressvpn aplikacja

Bez względu na system operacyjny, design aplikacji jest zawsze taki sam- prosty, intuicyjny i minimalistyczny. Wszystko jest zaprojektowane tak, aby żadna osoba, nawet z mniej technologicznie zaawansowanej grupy wiekowej nie miała problemu ze znalezieniem, co gdzie jest. Cały proces połączenia się z serwerem sprowadza się w zasadnie do jednego kliknięcia.

Responsywny support

Jedną z mocniejszych stron ExpressVPN jest ich dbanie o klienta. Widać, że kładzie się duży nacisk, by każdy, kto pisze z pytaniem był usatysfakcjonowany i dostał wyczerpującą odpowiedź.

Live chat działa przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. To dobra informacja. Pisałem do nich dwukrotnie i nigdy nie czekałem w kolejce dłużej niż minutę. Gdy połączyłem się z konsultantem, był on obeznany i miły.

Jest też możliwość skontaktowania się przez e-mail. Zwykle odpowiada on w przeciągu 24 godzin. Doczepić się mogę jedynie do tego, że gdy masz jakieś pytanie i jednocześnie nie jesteś ich klientem, osoba odpowiadająca zbyt nachalnie próbuje przekonać Cię do kupna subskrypcji.

Oprócz tego na oficjalnej stronie ExpressVPN możemy poszukać odpowiedzi na nasze zagwozdki w folderze FAQ lub w konfiguracji. Dzięki tym działaniom, program cieszy się dobrymi opiniami.

Ceni się wyżej niż konkurencja

Przyznacie, że możliwości tego VPNa są dosyć duże. To odbija się na jego cenie, która do bankructwa Cię raczej nie doprowadzi, ale widziałem tańsze opcje.

ExpresVPN oferuje 3 plany cenowe: plan miesięczny ($12,95), plan półroczny ($9.99/mies) i plan roczny ($8.32/mies).

expressvpn ceny

Cena pewnie byłaby niższa, gdyby firma oferowała dłuższy, na przykład dwuletni plan. Porównując najtańszy- roczny plan do konkurencji, to NordVPN kosztuje €6.22, a SurfShark $5.99. Warto zwrócić uwagę na jedną rzecz. Kupując ExpressVPN na rok, dostajemy 3 miesiące zupełnie za darmo. Dzięki temu ExpressVPN w planie rocznym jest najbardziej opłacalną opcją, ale konkurencja w ogólnym rozrachunku wypada lepiej, bo można ją kupić przynajmniej na 2 lata i ceny idą w dół.

Metod płatności jest wiele. Karta kredytowa, Bitcoin, PayPal i inne, mniej popularne.

Oczywiście, do każdego zakupu mamy gwarancję 30-dniowego zwrotu pieniędzy, która na koncie powinna pojawić się w przeciągu tygodnia od poproszenia o money-back.

Czy polecam ExpressVPN?

Zdecydowanie tak. Warto kupić ExpressVPN, bo to program o dużych możliwościach, który ma wszystko, co VPN musi mieć. Szybkie serwery, standardy bezpieczeństwa, wiele lokalizacji do wyboru oraz dobry support. Do tego dochodzą dodatkowe opcje takie jak kill switch i mamy przepis na udany program VPN. Minusem może jego nieco wyższa cena i brak dodatkowych funkcji, jak na przykład AdBlocker. Czy to najlepszy VPN na rynku? W opinii wielu tak, dla mnie TOP 3. Oceńcie go sami. Mam nadzieję, że recenzja ExpressVPn była przydatna.

Jeżeli szukacie podobnych, a może nawet większych możliwości i chcecie trochę zaoszczędzić, to przejdźcie do recenzji VPNa SurfShark.

Możecie kupić ExpressVPN z trzema miesiącami za darmo, klikając przycisk poniżej.

Zalety

Ponad 3000 serwerów w prawie 100 krajach
Wysoka prędkość pobierania
Brak magazynowania danych
Zgoda na torrentowanie
Najbezpieczniejsze protokoły
Szybki i pomocny support
Intuicyjna aplikacja mobilna
Kompatybilny z najpopularniejszymi platformami

Wady

Cena wyższa niż u konkurencji
Brak dodatków

OCENA: 9,7/10

Możesz przeczytać jeszcze:

Przeczytaj opinie ExpressVPN poniżej

4 Komentarze

 1. Test

  Na routerach asus ac68u i 87u nie działa maskowanie dns. Firmware oryginalne i Merlin nie pozwala zostawiać pustego pola DNS ani też nie ma opcji disable. Też szczelności wychodzi że dns jawny. Wgranie firmware’u Expressvpn Powoduje to iż w sekcji wan nie można wpisać statycznego adresu ip i bramy od dostawcy Internetu. Są tylko opcję DHCP i Pppoe. W Przypadku aplikacji mobilnej Expressvpn na ios14 (ip12) do poprawnego działania można wybrać tylko protokół ikev2. Pozostałe protokoły nie działają.
  Dodatkowo jest problem jeżeli mamy Załączony vpn i rozpoczniemy rozmowę telefoniczną to będzie po zakończeniu rozmowy telefonicznej wyłączony i musimy pamiętać o tym że należy ponownie go załączyć ręcznie gdyż będzie wyłączony. Program o tym nie informuje ani nie sprawdza automatycznie czy transmisja danych po rozmowie wróciła i automatycznie łączy vpn
  Więc jak dla mnie średnio przydatne na telefon na router wcale. Pewnie że są rozwiązania można podłączyć drugi router ale nie o to tutaj chodzi trzeba poprawić rozwiązania żeby wszystko działało tak jak należy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *