Menu Zamknij

Jak Oglądać Polską TV Za Granicą (WP Pilot, Player, VOD, itp.)

Polacy za granicą nie mają łatwego życia.

Praca, praca, a gdy człowiek chce się zrelaksować i obejrzeć serial, okazuje się, że polskie strony z materiałami wideo na życzenie nie emitują materiałów poza Polską.

Na szczęście jest jeden bardzo prosty sposób, by szybko uzyskać dostęp do polskiej telewizji za granicą.

Dziś pokażę Wam krok po kroku jak to zrobić, a teraz w telegraficznym skrócie przedstawię Wam cały zarys.

Aby oglądać polską telewizję za granicą należy:

1. Pobrać na komputer, telefon lub tablet aplikację VPN.
2. W aplikacji wybrać polski adres IP
3. Odświeżyć stronę z polską telewizją

Metoda działa z każdą telewizją, niezależnie czy jest to VOD, WP Pilot, Player, Ipla, czy jakakolwiek inna.

Dlaczego polska telewizja nie jest dostępna za granicą?

Na to pytanie można odpowiedzieć słynnym polskim powiedzeniem, że jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze.

Całe to zamieszanie to wina zapisów reklamowych, które zakazują emitowania reklam przed serialami poza granicami polski.

Myśląc logicznie, to jest to uzasadnione.

Załóżmy, że firma X sprzedaje swoje produkty tylko na terenie Polski do polskich klientów. Jeżeli przykładowo 10.000 Polaków mieszkających w Niemczech obejrzy tę reklamę, to jest to wyrzucanie pieniędzy w błoto, bo praktycznie żadna z tych osób nie zakupi reklamowanego produktu.

Oczywiście polska telewizja jest dostępna za granicą po odpowiednim udokumentowaniu tego, lecz wiąże się z tym sporo formalności.

Można też wykupić płatne wersje bez reklam, jednak nie jest to opłacalne gdy oglądamy na przykład VOD, WP Pilot i Player jednocześnie i wtedy lepiej wykupić dużo tańszą subskrypcję VPN.

Krok po kroku jak oglądać polską telewizję online za granicą

Jestem pewien, że za każdym razem, gdy chcesz obejrzeć jakiś film lub serial, wyskakuje Ci mniej więcej tego typu powiadomienie.

Wiemy już, dlaczego tak się dzieje. Co w takim razie zrobić, byś mógł uzyskać dostęp do materiału wideo?

1. Przechodzimy na stronę aplikacji VPN, aby ją pobrać. Z mojej strony polecam niezawodną aplikację Surfshark, do której możecie przejść klikając tutaj. Jest to aplikacja płatna, ale jeżeli chcecie oglądać filmy w dłuższej perspektywie czasu, to na pewno warto.

2. Klikamy „Buy now”, by kupić Surfshark z 81% zniżki.

3. Teraz przechodzimy do wyboru planu cenowego. Jak już mówiłem, jeżeli zamierzacie oglądać częściej seriale, to warto wybrać plan 24-miesięczny w cenie około 9,30 zł miesięcznie. VPN będziemy używali bowiem za każdym razem gdy chcemy oglądać wideo.

4. Teraz podajemy e-mail, by utworzyć konto i wybieramy najwygodniejszą opcję płatności. Polecam wybrać Google Pay lub kartę płatniczą, gdyż wyjdzie nas sporo taniej.

5. Gdy płatność przebiegnie pomyślnie, ustawiamy hasło do konta Surfshark.

6. Teraz możemy pobrać Surfshark na naszą platformę. Program działa na Windows, Android, iOS i Mac.

7. Rozpocznie się pobieranie, które nie zajmie wiele czasu. Po pobieraniu instalujemy program i logujemy się e-mailem oraz hasłem, które podaliśmy wcześniej.

8. Ukaże nam się lista serwerów. Z niej wyszukujemy polską flagę i klikamy na serwer.

9. Po kilku sekundach połączymy się z polskim serwerem. Dzięki temu mamy polski adres IP, z którego seriale będą dostępne.

Nie wierzysz? Odśwież stronę.

Czym w ogóle jest VPN?

Wiele z czytelników tego artykułu zapewne chciałoby dowiedzieć się nieco więcej o VPN, dlatego wytłumaczmy sobie, czym jest to narzędzie.

VPN to skrót od Virtual Private Network. Jest to narzędzie, które w zamyśle ma służyć do ochrony prywatności internetowej.

Istota działania VPN jest dość prosta. W aplikacji mamy do wyboru wiele krajów. Te kraje to lokalizacje serwerów VPN. Gdy połączysz się z serwerem danego kraju, to adres IP Twojego internetu oraz Twoja internetowa lokalizacja zmienia się na adres wybranego przez ciebie kraju.

Dzięki temu strony internetowe mogą „Widzieć cię” jako ktoś z Polski, gdy jesteś w Wielkiej Brytanii, jako francuza, gdy jesteś w Niemczech czy jako obywatela USA, nie będąc w tym kraju. Możliwości jest wiele.

Dzięki zmianie IP nie udostępniasz swojego prawdziwego IP oraz lokalizacji, a także Twój dostawca internetu nie może Cię kontrolować. Właśnie te cechy VPN sprawiają, że jest to idealne narzędzie do prywatności online, ale również do omijania blokad regionalnych, takich jak w przypadku seriali.

Więcej o zaletach i wadach VPN znajdziesz w tym artykule.

Czy istnieje jakieś tańsze rozwiązanie?

Jeżeli chodzi o zmianę IP i oglądanie seriali za granicą, to VPN jest najlepszym sposobem, gdyż jest po prostu niezawodny i umożliwia komfortowe oglądanie materiałów przez cały czas.

Zostając w kwestii VPN, to jeżeli dobrze się orientuję, to Surfshark jest jednym z najtańszych VPN na rynku, które trzymają cały czas wysoki poziom, dlatego polecam właśnie jego.

Mógłbym polecić inne programy typu ExpressVPN, jednak sam lubię oszczędzać i zawsze szukam najlepszej jakości w możliwie jak najniższej cenie.

Jeżeli z jakiegokolwiek powodu będziesz chciał zrezygnować z Surfshark, to pamiętaj, że masz 30 dni, aby otrzymać pełny zwrot pieniędzy.

Czy VPN muszę włączać za każdym razem gdy oglądam polski serial?

Owszem, VPN musi być włączone za każdym razem, gdy oglądasz coś, co nie jest dostępne w kraju, w którym obecnie przebywasz.

Jeżeli masz już zainstalowany Surfshark, to uruchomienie VPN zajmuje Ci zaledwie kilkanaście sekund.

Wystarczy tylko włączyć Surfshark, połączyć się z ostatnio używanym serwerem i gotowe.

Szczerze mówiąc, to polecam surfować w internecie z włączonym VPNem przez cały czas.

Będąc za granicą użytujesz zagraniczny internet. Mam na myśli to, że gdy jesteś na przykład w Anglii, to wyniki Twojego wyszukiwania są zoptymalizowane pod Anglię, podsuwane Ci są angielskie wiadomości i pogoda itd.

Oczywiście ma to swoje plusy, jak i minusy.

Jeżeli więc chciałbyś wiedzieć, co dzieje się w Polsce, to korzystając z polskiego serwera VPN, możesz przywrócić polską wersję internetu.

Czy to narzędzie jest legalne?

Wiele osób może mieć wrażenie, że tego typu praktyki są nielegalne, jednak nie jest to prawdą.

Miliony osób na całym świecie korzystają z VPN do tego, by cieszyć się niedostępnym contentem w ich kraju.

Bardzo popularne jest użytkowanie VPN w przypadku Netflixa, który swoją biblioteką różni się w zależności od kraju i wiele osób korzysta z VPN, by odblokować produkcje dostępne w USA czy też Kanadzie. Jak to zrobić pisałem tutaj.

Oczywiście nie każdy kraj pozwala korzystać z VPN. Istnieją państwa, gdzie VPN jest zakazane, lecz są to ekstremalne przypadki. Chodzi tutaj między innymi o Chiny, Rosję czy Oman. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

Czy istnieją darmowe sposoby, by oglądać telewizję za granicą?

Oczywiście istnieją darmowe sposoby na oglądanie polskich seriali za granicą, lecz musisz się liczyć z tym, że masz to, za co płacisz. Czyli w tym przypadku nie masz praktycznie nic, bo nic za to nie płacisz.

Dwa darmowe sposoby, które przychodzą mi do głowy to:

  • Bramka proxy
  • Darmowy VPN

Bramki proxy już na początku skreśliłbym ze względu na to, że bardzo często są one wykrywane przez serwisy streamingowe i niezbyt nadają się do tego, by cokolwiek poprzez nie robić.

Jeżeli chodzi o darmowe VPN, to może nie jest tak źle jak w przypadku bramek proxy, ale również odradzam korzystanie z nich. Dlaczego?

Darmowe VPN są po prostu za wolne. Chcąc odpalić serial w jakości, chociażby 480p, musimy liczyć się z tym, że co chwilę załączać się będzie buforowanie, co jak wiemy, może być frustrujące. Chcąc oglądać w HD, to graniczy to z cudem.

Poza tym darmowe VPNy mają wiele luk w zabezpieczeniach, reklamy oraz często nie potrafią obejść blokad regionalnych, dlatego myślę, że nie warto tracić na nie czasu.

Możesz przeczytać jeszcze: