Menu Zamknij

Jak Zmienić Kraj na Netflix i Oglądać Każdy Serial? (W 3 Minuty)

Netflix to prawdopodobnie najlepszy serwis streamingowy, który pozwala obejrzeć tysiące filmów i seriali na życzenie.

Obok wielu zalet Netflixa są też wady.

Jedną z nich jest fakt, że zawartość biblioteki tego serwisu różni się od kraju, w jakim aktualnie przebywamy.

Na szczęście można obejść ten problem i w tym poradniku pokażę Wam jak zrobić to w prosty i szybki sposób.

Jak zmienić lokalizację na Netflix?

  1. Pobieramy lub kupujemy program VPN.
  2. W programie VPN wybieramy kraj, z jakiego wirtualnie chcemy oglądać Netflixa.
  3. Odświeżamy przeglądarkę i gotowe!

Jak zmienić lokalizację na Netflix- instrukcja

Zmiana lokalizacji na Netflixie może na pierwszy rzut oka wydawać się skomplikowana, jednak nic bardziej mylnego. Wszystko sprowadza się do kilku łatwych kroków, które za pierwszym razem nie powinny zająć więcej niż 3 minut. Każda kolejna zmiana lokalizacji zajmie Ci maksymalnie 10 sekund.

Zatem przejdźmy do rzeczy.

1. Wybierz program VPN.

Pierwszym krokiem będzie zaopatrzenie się w program VPN. W skrócie, ten program będzie służył nam do tego, aby zmienić lokalizację naszego adresu IP w taki sposób, aby Netflix „pomyślał”, że jesteśmy w innym kraju, w rzeczywistości będąc na przykład w Polsce. VPN zmieni nasz adres IP, gdyż to właśnie dzieki niemu Netflix identyfikuje to, w jakim kraju jesteśmy.

Są dwa rodzaje programów VPN- płatne i darmowe. Netflix doskonale wie, że użytkownicy korzystają z VPN i skutecznie wykrywa darmowe programy VPN, więc nie będą one nadawały się w naszym przypadku. W związku z tym polecam płatne programy VPN, które gwarantują to, że Netflix nie będzie mógł w łatwy sposób ich wykryć i będziemy mogli cieszyć się biblioteką tego serwisu, która jest dostępna w niemal dowolnym kraju.

Jaki więc program wybrać? Z czystym sumieniem mogę polecić program Surfshark, którego sam używam i poleca go wielu polskich YouTuberów. Pozwala on z dowolnego miejsca na świecie oglądać między innymi amerykańską, brytyjską, niemiecką, polską, czy australijską wersję Netflixa. W sumie możemy odblokować aż 15 różnych krajów. Oczywiście istnieją też inne programy VPN, jednak polecam Surfshark, gdyż łączy on świetną jakość z niską ceną. Bardzo fajną opcją jest to, że kupując Surfshark raz, możecie go zainstalować bezpłatnie również na innych waszych urządzeniach. W najtańszym pakiecie kosztuje 9,30 zł/mies ($2,49). Surfshark może posłużyć również do anonimowego przeglądania internetu. Więcej o VPN możesz przeczytać tutaj.

2. Instalujemy VPN i wybieramy kraj

Gdy już wiemy, że najlepszym programem do zmiany lokalizacji na Netflixie będzie Surfshark, pora przejść do tego programu, pobrać go i zainstalować.

Możemy go pobrać między innymi na Windows, Mac, iOS i Android.

Aby przejść do oficjalnej strony Surfshark, kliknij tutaj.

Naszym oczom ukaże się strona Surfshark. W zależności gdzie jesteśmy, może ona włączyć się na przykład w języku angielskim lub polskim i pokazywać inne waluty. W moim przypadku włączyła się w języku polskim i pokazuje ceny w dolarach.

Aby przejść dalej, klikamy czerwony przycisk „Zdobądź VPN na Netflix”.

Następnie wybieramy plan cenowy. Najbardziej opłacalny jest plan 24-miesięczny, gdyż będzie on kosztował niecałe 10 zł miesięcznie, więc jest to najsensowniejszy wybór, choć oczywiście wybierz według własnego uznania. Warto dodać, że opłata za 24 miesiące pobierana jest z góry i nie musisz płacić każdego miesiąca. Masz też 30 dni na poproszenie o zwrot pieniędzy.

Następnie tworzymy konto podając nasz e-mail…

Pomijamy punkt nr.3 i przechodzimy do płatności. Ja zapłacę kartą płatniczą, ale macie jeszcze 7 innych metod. Wpisujemy dane i klikamy czerwony przycisk „Ukończ zakup”.

Teraz czas pobrać Surfshark na nasze urządzenie. W moim przypadku pobieram go na Windowsa.

Instalacja przebiega standardowo. Po jej zakończeniu włącz program i przejdź do zakładki „Locations” po lewej stronie. Ukaże Ci się lista krajów. Wyszukaj ten, którego Netflix chcesz obejrzeć. Jeżeli jestem w Wielkiej Brytanii i chcę obejrzeć coś po polsku, to wybieram z listy Polskę i dowolny serwer, na przykład warszawski.

Po kilku sekundach połączysz się z serwerem. W tym momencie masz już zmienioną lokalizację.

Jeżeli chcesz się upewnić czy na pewno lokalizacja Twojego IP jest zmieniona, to wpisz w wyszukiwarkę Google frazę „moja lokalizacja”.

3. Przechodzimy do Netflixa

W ostatnim kroku musimy tylko odświeżyć przeglądarkę i gotowe! Od teraz biblioteka Netflixa zmieni się na taką, jaki kraj wybrałeś w programie Surfshark. Będąc na przykład w Wielkiej Brytanii będziemy mogli nie tylko oglądać polskie filmy, ale i mieć dostęp do polskiego lektora i napisów w zagranicznych produkcjach.

Warto pamiętać o tym, by na czas Twojego oglądania, Surfshark był cały czas uruchomiony. Tak długo, jak Surfshark działa, Twoja lokalizacja jest zmieniona. Oczywiście możesz zminimalizować okienko z programem tak, aby nie przeszkadzało.

Za każdym razem, gdy będziesz chciał obejrzeć na Netflixie coś, co nie jest dostępne w kraju, w którym przebywasz, uruchom Surfshark.

Dlaczego Netflix różni się zawartością w zależności od kraju?

Ogromną piętą achillesową Netflixa jest właśnie to, że jego zawartość zależy od kraju, w jakim się znajdujemy. To duży problem. Wyobraźmy sobie sytuację, że oglądamy w Polsce pewien serial. W czasie oglądania go jedziemy na wakacje na przykład do Grecji. Na miejscu okazuje się, że tego serialu nie będziemy mogli obejrzeć. Dlaczego Netflix robi coś takiego swoim użytkownikom, którzy płacą za korzystanie z serwisu?

Gdyby to zależało od samego Netflixa, to zapewne firma zrobiłaby wszystko, aby każda biblioteka była taka sama. Jednak nie jest to takie proste. Seriale i filmy na Netflixie są często produkowane przez niezależne studia filmowe, które chcą zmaksymalizować swoje zyski i mieć pewność, że tylko dana widownia z danego kraju obejrzy ich materiał.

Ponadto studia egzekwują prawa autorskie w poszczególnych krajach, ponieważ różne rynki mają różne wymagania dotyczące określonych treści. Na przykład film, który był bardzo popularny w USA, może nie być interesujący w Niemczech, a brytyjska komedia może nie być tak zabawna dla amerykańskiej publiczności.

Ogólnie rzecz ujmując chodzi tutaj o pieniądze oraz ogólne doświadczenie użytkownika.

Czy Netflix banuje za używanie VPN?

Netflix to bardzo zaawansowane narzędzie. Firma oczywiście zdaje sobie sprawę z tego, że znaczna część ich klientów na co dzień używa VPN. Czy Netflix coś z tym robi?

Oczywiście, że tak. Netflix cały czas aktywnie przeciwidziała programom VPN. W rezultacie darmowe programy VPN przestały całkowicie nadawać się do zmiany lokalizacji, ponieważ korzystają one ciągle z tych samych serwerów, które są blokowane.

Co do płatnych programów VPN, to Netflix również nie daje taryfy ulgowej. Zdarza się, że Netflix wykrywa serwery płatnych VPNów. Na szczęście VPNy posiadają środki piniężne, aby na bieżąco aktualizować swoje serwery, a dzięki temu Netflixowi jest dużo trudniej je zablokować.

Jeżeli chodzi o banowanie użytkowników, którzy użytkują VPN, to takie coś właściwie się nie zdarza. Netflix w swoim regulamienie mówi tylko o tym, że nie zachęca do korzystania z VPN, ale tego nie zakazuje. W związku z tym o ile Netflix nie zmieni zasad, możemy korzystać z VPN bez obawy o bana.

W jakim kraju możemy obejrzeć najwięcej seriali na Netflixie?

Różnice między bibliotekami różnych krajów są znaczące.

Najwięcej filmów i seriali możemy obejrzeć na japońskim Netflixie. Jest ich ponad 6000!

Kolejne miejsce zajmuje USA z liczbą ponad 5600 produkcji, a dalej plasuje się Kanada, która ma o 200 tytułów mniej.

Gdzie jest w tym zestawieniu Polska? Na 56 miejscu z łączną liczbą tytułów oscylującą w okolicach 2900.

Tak mała liczba tytułów w porównaniu z innymi krajami daje nam solidną podstwę do tego, aby od czasu do czasu poszperać w zagranicznych bibliotekach i znaleźć coś interesującego. Co obejrzymy na zagranicznych Netflixach, czego nie ma w Polsce?

Na polskim Netflixie brakuje na przykład „Listy Schindlera”-amerykańskiego dramatu wojennego, osławionego „Leona Zawodowca” czy głośnego w Polsce „Pianisty”.

Jeżeli chcesz zobaczyć jaka produkcja dostępna jest w jakim kraju, to dowiedź tę stronę.

Inne znakomite zastosowania VPN

VPN to świetne narzędzie i odlokowywanie Netflixa to zaledwie jedna spośród kilku wspaniałych możliwości. Na co jeszcze stać VPN?

  • Anonimowe przeglądanie internetu. Biorąc pod uwagę fakt, że VPN ukrywa nasze prawdziwe IP, zastępuje go nowym i zmienia naszą lokalizację, oznacza to, że nasza prywatność online jest znacznie zwiększona i strony odwiedzane przez nas oraz nawet nasz dostawca internetu nie mogą nas śledzić i zbierać o nas danych. Dzięki temu nie zostawiamy nigdzie naszej historii wyszukiwania oraz przeciwdziałamy dopasowanym do naszych zainsteresowań reklamom.
  • Bezpieczeństwo Wi-Fi. Korzystanie z publicznych sieci Wi-Fi może być niebezpiecznie, ponieważ narażasz się na wykradnięcie Twoich danych z urządznia. Zdarza się, że po połączenieu z Wi-Fi bez hasła cyberprzestępcy podłączeni do tej samej sieci wykradają nasze hasła na serwisy społecznościowe, a nawet dane do logowania do bankowości internetowej. VPN szyfruje Twoje łącze i chroni Cię podczas używania inetrnetu w restauracji czy na dworcu.
  • Bezpieczne torrentowanie. Torrenty są bardzo popularne, zwłaszcza w Polsce. Setki tysięciy osób ściąga gry i filmy, które w wielu przypadkach nie są zgodne z prawem. Aby zmniejszyć ryzyko konsewekcji prawnych, sporo osób używa VPN, by anonimowo pobeirać torrenty bez zostawiania zbędnych śladów po sobie.
  • Odblokowywanie blokad regionalnych. Niektóre strony, w tym strony z polskimi serialami nie są dostępna poza granicami polski. VPN pozwala uzyskać do nich dostęp zmieniając lokalizację na polską.

Przeczytaj jeszcze: