Menu Zamknij

Jak zmienić IP w telefonie w 3 minuty?

Ostatnia aktualizacja: 28 grudnia 2020

Jak zmienić IP w telefonie w 3 minuty?

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak zmienić IP w telefonie, to dobrze trafiłeś.

W tym artykule pokażę Ci jak zrobić to w kilka minut, dzięki czemu będziesz mógł od razu cieszyć się korzyściami nowego adresu IP.

Nie ważne, do jakiego celu chcesz zmienić IP. Metoda pokazana w tym poradniku sprawdzi się świetnie niezależnie czy chcesz odblokować niedostępne strony www, zyskać dostęp do treści wideo, czy po prostu mieć więcej prywatności.

Jaki jest najlepszy sposób na zmianę IP? VPN. Dlatego w tym artykule przedstawię Ci cały, nieskomplikowany proces maskowania naszego adresu przy użyciu jednej, darmowej aplikacji. Przygotowałem także sposób dla bardziej wymagających.

Jak zmienić IP w telefonie?

1. Wybierz aplikację VPN i pobierz ją na telefon
2. W aplikacji VPN wybierz IP, z którym chcesz się połączyć
3. Sprawdź, czy Twoje IP w telefonie zostało zmienione

Czym jest publiczny adres IP?

Zanim zmienimy nasz adres IP, dowiedzmy się czym on właściwie jest. Domyślam się, że większość czytających ten wpis zna definicję IP, jednak przypomnijmy ją sobie.

Publiczny adres IP to unikalny adres, składający się z ciągu cyfr, do którego połączone jest Twoje łącze domowe lub firmowe. To IP łączy Cię ze światem i jest unikalne dla każdego użytkownika. Za sprawą publicznego IP jesteś identyfikowany w internecie i każdy, kto ma do niego dostęp, ma o Tobie niektóre informacje jak na przykład Twoja lokalizacja, czy nazwa dostawcy internetu.

Jest wiele stron, na których możesz sprawdzić swoje IP. Najłatwiej jest wpisać w Google frazę „my ip”.

Co daje Ci zmiana publicznego IP w telefonie?

Każdy chce zmienić IP w telefonie do własnych celów. Niezależnie od tego, dlaczego chcesz to zrobić, nowe IP daje Ci następujące możliwości.

Odblokujesz niedostępne strony www. Często zdarza się tak, że w zależności od kraju, w jakim żyjemy, niektóre strony internetowe są zablokowane. Wszystko to kwestia umów licencyjnych. W Polsce zablokowane są na przykład zagraniczne serwisy bukmacherskie. Jeśli polecimy z kolei do Anglii, nie będziemy mieli dostępu do polskiej telewizji online. Zmieniając IP poprzez VPN, możemy odzyskać dostęp do takich stron. Szczegółową instrukcję jak odblokować polskie strony z serialami, stworzyłem w tym artykule.

Będziesz bardziej anonimowy. W dzisiejszym internecie jesteśmy narażeni na śledzenie naszych działań na każdym kroku. Praktycznie każda strona, jaką odwiedzamy, zbiera o nas jakieś dane. Czasami są to dane analityczne, czasem czysto zarobkowe. Są serwisy, które sprzedają nasze dane do reklamodawców, aby Ci mogli lepiej dopasować do nas reklamy. Surfując pod ciągle zmienionym IP, możemy się przed tym uchronić.

Lepsze bezpieczeństwo. Chyba każdemu zdarzyło się kiedyś korzystać z publicznego hotspotu Wi-Fi. Chciałeś zaoszczędzić nieco transferu, lecz tak naprawdę naraziłeś się na niebezpieczeństwo. Łącząc się z Wi-Fi, np. w kawiarni narażamy się na kradzież naszych danych. Nawet mniej wprawni cyberprzestępcy mają możliwość wykradnięcie Twoich plików oraz danych do banku! Bez programu VPN nie korzystaj z publicznych hotspotów. Szyfruje on bowiem Twoją aktywność i nikt nie ma szans dobrać się do Twoich danych.

Anonimowe korzystanie z torrentów. Zdarzyło Ci się kiedyś pobierać torrenta? Jest duża szansa, że tak. Jeżeli zrobiłeś to ze swojego prawdziwego IP, to było to błędem. Każdy, kto korzysta z torrentów, może w prosty sposób sprawdzić, z jakiego IP i jakiej lokalizacji korzystałeś, gdy pobierałeś dany plik. Biorąc pod uwagę to, że torrenty są w większości nielegalne, naraziłeś się na opublikowanie Twoich prawdziwych danych. Słowem, Twoje potencjalnie nielegalne działania były całkowicie publiczne. Do takowych nie namawiam.

Oszczędność pieniędzy. Może już słyszałeś o triku, jakiego używają strony z ofertami lotów lub hoteli. Jeżeli nie, to już mówię, o co chodzi. Gdy jesteś w Polsce i rezerwujesz hotel, to przykładowo cena pokoju w Oslo za dobę wyniesie Cię $160. Jeśli mieszkasz na Ukrainie, to za ten sam hotel możesz zapłacić $140. Dlaczego się tak dzieje? Ponieważ klienci różnych krajów traktowani są inaczej. Jeśli pochodzisz z Ukrainy, to jest duża szansa, że cena $140 będzie do Ciebie przemawiać dużo bardziej niż $160, ponieważ Twoje zarobki są mniejsze, niż te w Polsce. Możesz to wykorzystać na swoją korzyść i zmienić IP po to, by poszukać potencjalnych oszczędności.

Ukrycie aktywności. Sporo podmiotów śledzi Cię w internecie. Jednym z pierwszych jest Twój internetowy dostawca. Ma on dostęp do wszystkich odwiedzonych przez Ciebie stron. Jeżeli czujesz się niekomfortowo z tym, że ktokolwiek może podejrzeć to, co ostatnio googlowałeś, to zmiana publicznego IP skutecznie Cię przed tym ochroni i sprawi, że będziesz mógł spać spokojnie.

jak działa vpn

Jest jeszcze kilka powodów, dla którego powinieneś zmienić IP w telefonie. Ogranicza Cię tutaj jedynie wyobraźnia.

Czy zmiana IP poprzez VPN jest legalna?

Wiem, że sporo osób ma obawy, że zmiana IP w telefonie poprzez program VPN nie jest w pełni legalna. Jest to w pełni zrozumiałe, jednak nikt nie zakazuje zmiany swojego publicznego IP.

W Polsce nie ma zakazu używania VPN, choć w niektórych krajach można spotkać się z zabronieniem tego typu usług. Jest to np. Rosja, Białoruś lub Zjednoczone Emiraty Arabskie. Jeżeli wybieracie się do tych krajów, to lepiej nie używać tam VPN. Pełna lista krajów, które zabraniają rotacji adresu IP oraz więcej w kwestii legalności VPN, znajdziesz w tym wpisie.

Należy pamiętać, że VPN jest legalne, lecz nie należy robić poprzez nie nic zabronionego. Handel nielegalnymi towarami, czy rozprzestrzenianie plików objętych prawami autorskimi są karalne.

Czy jestem w pełni anonimowy, używając VPN?

Czy słyszałeś kiedyś frazę, że w internecie nie jesteśmy anonimowi? Jest w tym trochę prawdy. Nigdy nie będziemy w stu procentach anonimowi, jednak zawsze możemy ją sobie zwiększyć.

VPN bardzo dobrze się do tego celu nadaje. Dzięki zmienianiu naszego adresu IP, szyforwaniu połączenia, przeciwdziałaniu wyciekom informacji, VPN niezwykle skutecznie poprawia naszą anonimowość online. Teraz, gdy prawdopodobnie jeszcze nie masz VPNa, bardzo łatwo o dostęp do Twoich informacji i można stwierdzić, że Twoja prywatność wisi na włosku. Z VPNem Twoja prywatność nie wisi na włosku, ale na grubej linie, którą bardzo trudno przerwać.

Czym tak właściwie jest i jak działa VPN?

Powiedzieliśmy sobie już całkiem sporo o zaletach VPNa, ale wielu z nas nie wie, czym to tak naprawdę jest.

VPN (Virtual Private Network) to narzędzie w postaci programu na komputer lub telefon, które zwiększa bezpieczeństwo w internecie dzięki maskowaniu publicznego adresu IP oraz tworzeniu bezpiecznego połączenia.

Aby lepiej zrozumieć istotę działania VPN, pokusiłem się o przygotowanie dwóch rysunków. Pierwszy z nich przedstawia prosty schemat Twojego połączenia internetowego bez użycia VPN.

Żądanie dostępu do danej strony www idzie bezpośrednio do serwera. A jak wygląda sytuacja z włączonym VPNem?

W odróżnieniu od pierwszego obrazka, pojawiła się zielona kłódka. Symbolizuje ona zaszyfrowanie Twojego połączenia, poprzez przekierowanie go przez wirtualny serwer. Dzięki temu strony internetowe widzą jedynie Twój zmieniony w programie VPN adres IP. Jeśli jesteś teraz w Polsce i użyjesz hiszpańskiego adresu IP, każda stron odczyta Cię, jak gdybyś był w Hiszpanii i będzie miała błędne dane na Twój temat.

Czy VPN coś kosztuje?

Czytasz o dobrodziejstwach związanych z VPN i masz podejrzenia, że coś tak dobrego nie może być za darmo. Odpowiedź brzmi i tak i nie. Na rynku znajdziesz zarówno darmowe, jak i płatne programy VPN. Jaka jest pomiędzy nimi różnica?

Darmowy VPN to bezpłatny program, który możesz pobrać na telefon lub komputer. Z racji tego, że nie płacisz za niego nic, musisz pójść na pewne kompromisy.

Bardzo często dzieje się tak, że darmowe VPNy nakładają na swoich użytkowników limit transferu. Gdy ten limit (zazwyczaj około 2 GB miesięcznie lub jednorazowo) przekroczysz, program proponuje Ci wykup pełnej wersji bez limitów.

Zazwyczaj bezpłatne VPNy są też pozbawione użytkowości, ponieważ posiadają małą bazę serwerów do wyboru. Im więcej użytkowników z nich korzysta, tym wolniejsze są, dlatego trudno o szybki VPN z wieloma adresami do wyboru.

Oszczędzanie na VPNie może się dla nas skończyć źle. Często nie mają one żadnych podstawowych zabezpieczeń, ani szyfrów, które mogą Cię skutecznie chronić przed inwigilacją.

Wspominałem również o płatnych VPNach, które mogą okazać się dużo lepszą decyzją, jeżeli naprawdę zależy Ci na bezpieczeństwie. Zazwyczaj nie kosztują one krocie, a możliwości, jakie oferują, są imponujące. Dzięki nim możesz rzeczywiście poczuć się anonimowo. Jaka jest ich cena?

Zwykle VPNy wykupuje się z góry na jakiś okres, na przykład 6 miesięcy, rok lub nawet 2 lata. Na im dłużej wykupisz program, tym taniej zapłacisz. Średni miesięczny koszt VPNa to około 15 zł, choć zdarzają się też takie, które kosztują 7 zł. Najlepsze programy VPN znajdziesz w tym rankingu.

Instrukcję zmiany IP w telefonie pokażę Wam na dwóch programach- darmowym i płatnym. Jeżeli potrzebujesz jednorazowo zmienić IP, to skorzystaj z darmowego sposobu. Jeśli cenisz sobie bezpieczeństwo, anonimowość, szybkość, brak limitów i mnogość lokalizacji (w tym polskich) do wyboru, pomyśl o płatnym rozwiązaniu.

Instrukcja zmiany IP w telefonie (płatny, rekomendowany sposób)

Aby zmienić IP, użyję programu SurfShark, który kosztuje nieco ponad $2 miesięcznie. Jest to jeden z najtańszych, lecz w pełni spełniających swoje zadanie VPNów, którego używam na co dzień. Surfshark polecany jest przez kilku większych YouTuberów m.in kanał ZacharOFF i Dave z Ameryki.

Przystąpmy zatem do działania. Proces zakupu i instalacji jest banalny i program przeprowadzi Cię przez wszystkie kroki, więc nie musisz kurczowo trzymać się tej instrukcji.

1. Przechodzimy sobie na stronę SurfShark i klikamy „Buy now” lub „Kup teraz”. Wersja językowa programu oraz waluty zależne są od Twojej obecnej lokalizacji.

Aktualizacja: Trwa promocja Surfshark, w której dostajesz 3 miesiące korzystania z programu gratis.

surfshark kup teraz

2. Teraz wybieramy plan cenowy. Najkorzystniejszy to 24-miesięczny, który kosztuje ok.9 zł na miesiąc. Opłata 225 zł będzie pobrana z góry. Z racji tego, że jak na VPN jest to bardzo niska cena, wybiorę właśnie plan na 2 lata. Na każdy plan cenowy przysługuje Ci zwrot pieniędzy.

3. Następnie podajemy e-mail, którym utworzymy nasze konto, a następnie zjeżdżamy w dół, pomijając opcjonalny punkt trzeci.

4. Czas na wybór opcji płatności. Do wyboru mamy 10 możliwości, w tym między innymi karty kredytowe, Blik, Bitcoin i PayU. Ja wybiorę kartę. Po wpisaniu danych zostaniemy przeniesieni na stronę płatności.

5. Jeżeli płatność przebiegła pomyślnie, Twoim oczom ujrzą się dane do logowania. Najlepiej od razu zmienić wygenerowane hasło, aby móc je łatwiej zapamiętać.

6. Gdy już uporałeś się z krokiem 5, czas pobrać program na nasze urządzenia. Aby to zrobić, kliknij „Devices” w polu „Secure your digital life”.

7. SurfShark automatycznie wykryje Twoje urządzenie i dostaniesz propozycję przekierowanie do Google Play lub AppStore.

8. Po pobraniu programu, zaloguj się podanym przez Ciebie e-mailem oraz hasłem. Twoim oczom ukaże się interfejs SurfSharka. Aby zmienić IP, wystarczy przejść do zakładki „Locations” i wybrać dowolną lokalizację. Do najszybszego działania, polecam kliknąć opcję „Fastest server”.

9. To wszystko, teraz możesz sprawdzić, jakie jest Twoje IP. Jak widzicie, u mnie zostało zmienione.

Z SurfShark masz możliwość omijania blokad regionalnych, dużą anonimowość oraz wydajne serwery bez limitów. Aby przeczytać jego recenzję, kliknij tutaj.

Instrukcja zmiany IP (darmowy sposób)

Oto darmowy sposób na zmianę IP w telefonie w 3 minuty. Wykonaj te kroki, a już za chwilę będziesz mógł cieszyć się benefitami zmienionego adresu IP. Instrukcja jest pokazana na Androidzie, lecz analogicznie działa to także na iOS. Program, jaki użyję, to Windscribe.

1. Idź do strony Windscribe.com i kliknij „Download Windscribe”.

windscribe download2. Wybierz platformę, na jaką chcesz pobrać aplikację. Ja wybieram Android.

windscribe android3. Zostaniesz przeniesiony do Google Play lub App Store, skąd będziesz mógł zainstalować aplikację.

windcribe pobierz4. Otwórz aplikację i utwórz konto, klikając „Sign up”. Jest to oczywiście darmowe. Ustawiasz jedynie nazwę użytkownika i hasło.

windscribe rejestracja
winscribe rejestracja konta5. Opcjonalnie możesz dostać 10GB darmowego transferu, jeśli podasz swój e-mail. Polecam tę opcję.

10 gb transferu6. Następnie otworzy Ci się interfejs aplikacji. Jak widzisz, jest tu Twoje obecne IP, nazwa sieci oraz limit transferu. Na dole masz listę lokalizacji do wyboru. Są zarówno darmowe, jak i premium. Aby zmienić IP, po prostu wybierz państwo. „Best Location” to zwykle najszybsza i najlepiej zoptymalizowana lokalizacja. W tym wypadku wybiorę właśnie nią.

windscibe interfejs7. Czekamy kilka sekund i gotowe. Jak widzisz, Twoje IP jest już inne. Połączyliśmy się z niemieckim IP. Jeśli chcesz się co do tego upewnić, to możesz też sprawdzić je na stronie whatismyipaddress.com

windscribe ip8. Jeżeli chcesz się rozłączyć, po prostu zamykasz aplikację lub klikasz w przycisk wyłączania po prawej stronie.

Pamiętaj, że jest to darmowa wersja aplikacji, która nie oferuje wszystkich funkcji. Problemem może być to, że Windscribe nakłada limit na transfer. 2GB na miesiąc może okazać się za mało. Oczywiście, jest to kwestia indywidualna. Mnie osobiście tyle nie wystarcza. Jeżeli będziecie odczuwać potrzebę, możecie wykupić nielimitowaną wersję.

Jeżeli zależy Wam na szerokim wyborze lokalizacji do wyboru, to Windscribe ma ich 13. Dużo czy mało? Tak jak z transferem. Kwestia indywidualna. Ważniejsza według mnie jest szybkość tych serwerów. Jak na darmową aplikację, to przyznam, że jest nieźle, choć do ideału dużo brakuje. Jeżeli szukacie jeszcze szybszych, to polecam oczywiście aplikację SurfShark. Jest to szybki jeden z najbezpieczniejszych programów na rynku.

Podsumowanie

Jeżeli do tej pory zastanawiałeś się jak zmienić IP w telefonie, to właśnie dostałeś odpowiedź. Krok po kroku pokazałem Ci jak to uczynić w mniej niż 3 minuty. Windscribe to darmowa aplikacja, która Ci w tym pomoże. Jeśli jednak potrzebujesz więcej transferu, możesz przejść na płatną wersję (40 zł miesięcznie lub 220zł rocznie) lub zakupić SurfSharka. Polecam też podobne programy, które znajdziesz pod tym linkiem.

Pamiętaj, by używać VPN do legalnych celów.

Możesz przeczytać jeszcze:

77 Komentarzy

 1. Pingback:ivermectin humans

 2. Pingback:cost of ivermectin lotion

 3. Pingback:how to get ivermectin australia

 4. Pingback:ivermectin 3mg tablets price

 5. Pingback:can you order albuterol online

 6. Pingback:purchase ivermectin

 7. Pingback:ignition casino safe

 8. Pingback:tadalafil generic name

 9. Pingback:ivermectin buy

 10. Pingback:ivermectin 6 mg tablets

 11. Pingback:buy stromectol tablets

 12. Pingback:furosemid

 13. Pingback:madridbet

 14. Pingback:meritroyalbet

 15. Pingback:buy furosemide 100

 16. Pingback:trcasino

 17. Pingback:ivermectin dengue

 18. Pingback:meritroyalbet

 19. Pingback:where can you get ivermectin

 20. Pingback:eurocasino

 21. Pingback:eurocasino

 22. Pingback:stromectol generic name

 23. Pingback:how does ivermectin work

 24. Pingback:stromectol 3 mg tablet

 25. Pingback:stromectol tablet 3 mg

 26. Pingback:madridbet

 27. Pingback:lucky slots

 28. Pingback:ivermectin manufacturers

 29. Pingback:ivermectin rx

 30. Pingback:ivermectin 2mg

 31. Pingback:ivermektin

 32. Pingback:meritroyalbet

 33. Pingback:stromectol 0.5 mg

 34. Pingback:ivermectin bestellen

 35. Pingback:meritroyalbet

 36. Pingback:where to buy ivermectin for humans

 37. Pingback:child porn

 38. Pingback:grandpashabet

 39. Pingback:child porn

 40. Pingback:ivermectin injection

 41. Pingback:madridbet

 42. Pingback:bahis siteleri

 43. Pingback:meritroyalbet

 44. Pingback:2ticking

 45. Pingback:A片

 46. Pingback:meriking

 47. Pingback:madridbet

 48. Pingback:meritking

 49. Pingback:where can i order propecia online

 50. Pingback:can you buy propecia at boots

 51. Pingback:grandpashabet

 52. Pingback:madridbet

 53. Pingback:fuck google

 54. Pingback:sex

 55. Pingback:okey oyna

 56. Pingback:madridbet

 57. Pingback:porn

 58. Pingback:meritking

 59. Pingback:meritking

 60. Pingback:child porn

 61. Pingback:fuck google

 62. Pingback:grandpashabet

 63. Pingback:meritking

 64. Pingback:fuck google

 65. Pingback:child porn

 66. Pingback:porn

 67. Pingback:porn

 68. Pingback:https://olanibitenisikenadam.com

 69. Pingback:sex

 70. Pingback:porn

 71. Pingback:hd porno izle

 72. Pingback:sikiş

 73. Pingback:türk porno seks

 74. Pingback:grandpashabet

 75. Pingback:grandpashabet

 76. Pingback:grandpashabet

 77. Pingback:child porn

Komentowanie jest wyłączone.