Menu Zamknij

Jak Zmienić IP na Inny Kraj w 30 Sekund? (Instrukcja z Obrazkami)

Ostatnia aktualizacja: 29 grudnia 2020

Jak Zmienić IP na Inny Kraj w 30 Sekund? (Instrukcja z Obrazkami)

Zmiana IP na zagraniczne może brzmieć skomplikowanie.

Jednak nie taki diabeł straszny, jak go malują. Możesz zmienić IP na inny kraj, pobierając jeden program. Jeżeli dobrze pójdzie, możesz to uczynić w przeciągu 30 sekund.

Za chwilę pokażę Ci, jak zmienić IP na zagraniczny, co umożliwi Ci na przykład ominięcie blokad regionalnych.

Metoda ta działa zarówno na komputerze jak i na smartfonie, a kraje, na jakie możesz zmienić swoje IP to m.in. USA, UK, Niemcy i wiele, wiele innych.

Jak zmienić IP na inny kraj?

1. Pobierz program VPN
2. Z listy serwerów wybierz interesującą Cię lokalizację.
3. Gotowe!

Czym właściwie jest adres IP?

Zanim przejdziemy do instrukcji jak zmienić IP na inny kraj, wyjaśnijmy sobie krótko, czym jest adres IP.

Adres IP, który zapewne próbujesz zmienić to publiczny adres IP. Skrót IP oznacza Internet Protocol. Jest to ciąg cyfr, który identyfikuje Twoje urządzenie lub sieć w internecie. Z reguły wygląda on mniej więcej tak:

189.224.209.273

Ten adres IP przypisał Ci Twój dostawca internetu. Można powiedzieć, że adres IP czerpiesz ze swojego routera Wi-Fi. Gdy wszyscy są połączeni z Wi-Fi, to samo IP będzie miał Twój telefon, laptop Twojej siostry oraz tablet Twojego ojca. Za każdym razem gdy zmienisz sieć, na przykład zalogujesz się na Wi-Fi u znajomego lub włączysz internet mobilny, Twoje publiczne IP ulega zmianie.

Jednak aby uzyskać IP innego kraju, musiałbyś zmienić sieć na zagraniczną, a gdy przebywasz teraz w Polsce, jest to mało prawdopodobne. Jest na to inny sposób.

Dlaczego chcesz zmienić IP na zagraniczne?

Tymczasowa zmiana IP na IP innego kraju, to nie tylko podmiana cyferek. Mogłeś nawet nie wiedzieć o korzyściach nowego adresu IP.

Jeżeli czytasz ten artykuł, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że ze zmienionym Internet Protocol chcesz obejść blokadę regionalną. Strona, która nie działa w kraju, w którym teraz się znajdujesz, może działać w innym. Czasem tak się po prostu zdarza, że z różnych względów albo cały portal, albo niektóre jego treści są ograniczane geograficznie. Jak taka strona rozpoznaje skąd jesteś? Po adresie IP oczywiście. Dlatego zmieniając go, możesz obejść taką blokadę i nie robisz tego tylko Ty, bo setki tysięcy użytkowników w ten sposób zyskują odstęp do zablokowanego kontentu. Najczęściej szturmuje się Netflixa i inne strony z materiałami wideo, które są dostępne tylko na pewnym obszarze.

Jak oglądać polskiego Netflixa za granicą? Sprawdź tutaj!

Zmiana IP to bardzo popularny sposób na znaczne zwiększenie swojej anonimowości w internecie. Mówi się, że w sieci nikt nie jest anonimowy. Prawda, ale tę anonimowość można znacznie powiększyć. Informacje na Twój temat są zbierane na podstawie IP. Dzięki temu można się o Tobie dowiedzieć kilku interesujących rzeczy takich jak Twoja lokalizacja, a bardziej zaawansowane strony mogą zgadnąć Twój wiek, zainteresowania, czy nawet Twoje zarobki. To dość straszna wizja, ale uwierz mi- Facebook i Google wiedzą o Tobie bardzo dużo. Wystarczy uruchomić ich platformy do tworzenia reklam, a zdziwisz się, według jakich kryteriów można targetować potencjalnych klientów. Jak się przed tym chronić? Zmień swój adres IP i używaj go tak często, jak to możliwe, dzięki czemu nie udostępnisz nikomu prawdziwych danych na swój temat.

Zmiana IP, lecz tylko ta przy pomocy sposobu, który za chwilę Ci pokaże, pozwoli Ci również zabezpieczyć swoje dane. W jaki sposób? Program, który Ci polecę, jest wyposażony w szyfrowanie danych oraz protokoły bezpieczeństwa. Oznacza to, że jeżeli zalogujesz się do sieci Wi-Fi w miejscach ogólnodostępnych, na przykład w autobusie, to nie narażasz się na kradzież danych osobowych, takich jak pliki lub hasła. Gdy korzystasz z hotspotu z Twojego prawdziwego IP i bez szyfrowania, bardzo łatwo o to, by nawet mniej zaawansowany cyberprzestępca miał dostęp do Twoich poufnych danych, na przykład haseł bankowych. Aby się przed tym chronić, masz 2 wyjścia: nie wpisywać żadnych haseł podczas korzystania z potencjalnie podejrzanego Wi-Fi lub zmienić IP według instrukcji, którą za chwilę zobaczysz.

Jest jeszcze jeden argument, aby zmienić IP na inny kraj. Oszczędności. Dzieje się tak, że zagraniczne portale na przykład z ofertami lotów, ustalają częściowo ceny na podstawie Twojego adresu IP. Jeżeli masz IP kraju z niezbyt solidną ekonomią, to jest szansa, że cena za ten sam lot na tej samej stronie będzie dla Ciebie niższa niż przykładowo dla Amerykanina. Dzięki temu można zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych. To samo tyczy się rezerwacji hoteli i kupna gier na platformach.

Jak zmienić adres IP na zagraniczny?

Do zmiany IP na inny kraj, będziemy potrzebowali pobrać program VPN.

VPN to program, który możesz pobrać na swój komputer, telefon lub tablet. W programie tym wybierasz serwer z dowolnego kraju i się z nim łączysz. Kiedy to zrobisz, Twój adres IP zmieni się na taki, jaki sobie wybrałeś.

VPN działa na zasadzie pośrednika pomiędzy Tobą a internetem. Gdy korzystasz z VPN, Twoje połączenie przechodzi dodatkowo przez serwer VPN, który podmienia Twoje IP, a dodatkowo szyfruje Twoje łącze, dzięki czemu jesteś anonimowy i bezpieczny.

Chcesz mieć amerykańskie IP? Nie ma problemu, wystarczy, że w programie VPN wybierzesz lokalizację w USA? Brytyjski adres IP? Robisz analogicznie. Tym sposobem możesz uzyskać IP prawie wszystkich krajów świata.

Co musi mieć dobry VPN?

Przed instalacją VPNa, należy dowiedzieć się, jakie cechy musi posiadać klasowy program.

Duża liczba IP do wyboru. Przez dużą liczbę IP do wyboru należy rozumieć dużą liczbę serwerów. Dobry VPN to taki, który ma serwery przynajmniej w 50 państwach i jest ich co najmniej 1000. Zazwyczaj dobry VPN ma je gęsto rozmieszczone w Europie, Ameryce Północnej i Południowej oraz w Australii i Oceanii, rzadziej w Afryce. Umożliwia to użytkownikom połączenie się z niemal każdym państwem.

Szybkie serwery. Według mnie szybkość serwerów jest równie ważna, o ile nie ważniejsza niż ich liczba. Na szybkość serwerów wpływa wiele czynników. Jeżeli znajduje się on bliżej Ciebie, będzie szybko działał. Dobre programy VPN sporo inwestują, by serwery działały szybko. Umożliwi to oglądanie filmów bez zacięć i szybkie przeglądanie internetu. Przeciążenie serwerów jest również ważnym czynnikiem. Jeżeli dużo osób w tym samym czasie korzysta z jednego IP, to Twój internet nie będzie działał szybko. Dlatego, by pomieścić wszystkich użytkowników, serwerów musi być dużo.

Jasno sprecyzowaną politykę prywatności. Mówiąc o VPN, w grę wchodzą nasze dane osobowe. Z reguły jest tak, że VPN tym bardziej jest pożądany, im mniej o nas wie. Jeżeli program jasno pisze, że nie zbiera o Tobie danych takich jak lokalizacja, czy historia aktywności, to warto mu zaufać. Jeśli takie informacje o Tobie zbiera, musimy być czujni. Z reguły darmowe programy przechowują informacje o użytkownikach, by później móc je zmonetyzować.

Bezpieczeństwo. Flagową funkcją VPNa jest szyfrowanie danych. Przed wyborem programu, zapoznaj się z typem szyfrowania oraz protokołami. Wpływa to bezpośrednio na poziom Twojej ochrony w internecie. Czasem bywa tak, że niektóre darmowe programy używają zbyt starych technologii, co sprawia, że jesteś tylko pozornie pod ochroną.

Kompatybilność. Jeżeli potrzebujesz zmienić IP nie tylko na jednym urządzeniu, ale na kilkach i to z innymi systemami operacyjnymi, zwróć uwagę, na jakie platformy oferowany jest VPN. Z doświadczenia wiem, że obecnie raczej większość programów jest dostępna na najpopularniejsze systemy. Warto też sprawdzić, na ilu urządzeniach jednocześnie możemy korzystać z VPNa. Z reguły jest to ok. 4-6 urządzeń, ale znam jeden, który takich limitów nie ma i zaraz Wam go polecę.

Obsługa techniczna. Jeżeli jesteś początkującym posiadaczem VPNa, to możesz mieć sporo pytań. Rozwiązać je może support. Różne programy różnie podchodzą do tej kwestii. Godny zaufania VPN powinien mieć wsparcie techniczne dostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i w miarę możliwości dostępne w wielu językach.

Siedziba. Od kiedy siedziba firmy jest ważna? Od momentu, gdy w grę wchodzi nasza anonimowość. Firma VPN, która znajduje się w kraju z tzw. Sojuszu Pięciorga Oczu, może dzielić się danymi klientów z rządem. Po prostu takie panują przepisy i jest tak np. w USA, Kandzie, czy UK. Idealnie, gdy VPN ma siedzibę w jakimś bardziej egzotycznym państwie, na przykład w Brytyjskich Wyspach Dziewiczych i nie musi nikomu pokazywać swoich klientów.

Jaki program VPN wybrać?

Jest wiele VPNów, które możesz pobrać. Jedne są darmowe, drugie płatne. Jakie są pomiędzy nimi różnice i jaki konkretny program wybrać?

Darmowe VPNy mają bardzo ograniczoną liczbę lokalizacji. Jeżeli szukasz IP konkretnego państwa, to możesz mieć problem, bo zwykle mamy do wyboru tylko do 10 lokalizacji. To niewiele i nie wiadomo, czy dany VPN ma IP kraju, którego szukamy. Często musisz po prostu wypróbować kilka takich VPNów, by znaleźć pożądany kraj. Pewność dostępu do niemal każdego państwa świata dają jedynie płatne (choć niekoniecznie drogie) programy VPN.

Drugą sprawą jest szybkość serwerów. Jeżeli zmieniasz IP, to automatycznie Twój internet będzie nieco wolniejszy. Jeżeli wybierzesz dobry program (za chwilę taki polecę), to możesz być spokojny, że Twój internet nie zwolni drastycznie i pozwoli Ci to na przykład na oglądanie filmów i seriali. Niestety, z własnego doświadczenia wiem, że darmowe VPN są bardzo wolne i nie nadają się do codziennego użytku.

I jeszcze jedna ważna kwestia. Wyobraź sobie, że ktoś spędza miesiące na tworzeniu aplikacji. Traci czas i pieniądze, a później udostępnia ją „za darmo”. Czy na pewno? Czy w pełni darmowy VPN istnieje? Istnieje, choć to Ty jesteś w nim produktem. Darmowe VPNy na potęgę sprzedają podmiotom takim jak reklamodawcy, a nawet rząd nasze dane do wielu celów, nie tylko analitycznych. Z racji bezpieczeństwa naszych danych, polecam rozważyć jakiś niedrogi program VPN.

Z mojej strony polecam SurfShark. Dlaczego?

To jeden z najtańszych VPN na rynku. Program ten kosztuje zaledwie 9,30 zł miesięcznie, a oferuje bardzo dużo. Osobiście korzystam z niego na co dzień i bardzo polecam.
Dzięki niemu możemy zmienić IP na aż 61 krajów z całego świata, w tym oczywiście m.in. USA, UK, Niemcy. Jest bardzo szybki i oferuje sporo funkcji bezpieczeństwa i anonimowości. Jest osadzony w Panamie, więc nie musimy martwić się o wyciek naszych danych. Posiada kilka dodatkowych funkcji takich jak na przykład blokowanie reklam i wirusów. Co najlepsze, kupując go raz, możemy zmieniać IP na każdym urządzeniu w naszym domu bez limitów.

Program ten polecany jest też przez kilku większych YouTuberów m.in kanał ZacharOFF i Dave z Ameryki.

Możesz przeczytać jego recenzję tutaj lub przejść do oficjalnej strony, na której kupisz SurfShark 81% taniej.

Aktualizacja:Trwa promocja Surfshark, w której dostajesz 3 miesiące korzystania z programu gratis.

Jeżeli chodzi o darmowe rozwiązania, które możesz pobrać, to zajrzyj do rankingu najlepszych bezpłatnych programów VPN.

Zmiana IP na inny kraj krok po kroku

Jeżeli już zdecydowałeś się na program, to możemy przystąpić do zmiany IP. Jest to prosty proces, lecz zaprezentuję wszystko krok po kroku. Program, który do tego użyję to polecany SurfShark.

  1. Po przejściu na oficjalną stronę programu, wybieramy plan cenowy. Na im dłużej wykupimy program, tym mniej zapłacimy. Ja korzystam z 24-miesięcznego planu, lecz Ty wybierz według własnych potrzeb. Następnie podajemy e-mail do rejestracji i wybieramy formę płatności.

2. Jeżeli płatność przebiegła pomyślnie, zmieniamy wygenerowane automatycznie hasło, a następnie wybieramy platformę, na którą chcemy pobrać SurfShark. Program można pobrać na każdy system operacyjny. Rozpocznie się pobieranie, które potrwa dosłownie chwilę.

3. Zainstaluj program standardowo i zaloguj się wcześniej ustalonym e-mailem oraz hasłem. Otworzy Ci się interfejs programu. Wejdź w zakładkę „Locations” po lewej stronie i kliknij państwo, którego IP chcesz mieć.

surfshark lokalizacje

4. Połączenie zajmie kilka sekund. I to by było w zasadzie na tyle. Od teraz masz IP kraju, którego wskazałeś. Jeżeli chcesz się upewnić, to wpisz w Google „my ip” i wejdź na pierwszą lepszą stronę. Jeżeli w „Location” będzie kraj, który wybrałeś, masz nowy adres IP.

twoje aktualne ip

Nowy adres IP będzie obowiązywał, gdy program VPN jest włączony. Możesz ustawić, by VPN działał na bieżąco, a więc i Twoje IP będzie nadal zmienione.

Czy zmiana IP jest legalna?

Fakt legalności zmiany IP na inny kraj budzi sporo wątpliwości. Jaka więc jest prawda?

Zmiana IP jest całkowicie legalna. Nie ma żadnego dokumentu, który zakazywałby używania programu VPN do ukrycia swojego adresu. Pamiętaj, by używać zmiany IP do legalnych celów.
W większości krajów można zmieniać IP bez żadnych konsekwencji. W niektórych jest to jednak surowo zakazane. Na przykład w Chinach, Rosji, Turcji, Białorusi. Oto mapa państw, których mieszkańcy nie mogą oficjalnie korzystać z usług VPN.

gdzie vpn zakazany?

Podsumowanie

Zmiana IP na zagraniczne to proces dość łatwy. Polecam używać do tego VPN, ponieważ odpowiednio zabezpieczy Cię to przed zagrożeniami z sieci i zapewni dużo więcej anonimowości. Do tego celu polecam użyć programu SurfShark. Jest to płatne rozwiązanie, lecz jeżeli zależy Ci na Twoim bezpieczeństwie i komforcie użytkowania, może warto rozważyć zakup jednego z nich…

Możesz przeczytać jeszcze: