Ostatnia aktualizacja: 26 grudnia 2020
VPN to bardzo ważne narzędzie, które umożliwia anonimowe surfowanie w internecie.
Obecnie bardzo wiele firm oferuje swoje usługi VPN. Czasem można się w tym pogubić i trudno stwierdzić, która będzie dla nas najbardziej odpowiednia.
Aby ułatwić Ci wybór i sprawić, byś nie tracił więcej czasu na poszukiwanie dobrego VPNa, postanowiłem stworzyć ranking TOP 7 najlepszych programów VPN w 2020 roku.
Te programy zostały sprawdzone przeze mnie pod wieloma katami, dlatego możesz być pewien, że nie kupisz kota w worku.
Po przeczytaniu tego artykułu nie będziesz miał wątpliwości, który VPN wybrać i będziesz mógł cieszyć się możliwościami zmienionego adresu IP. Zapraszam!
TOP 7 Najlepszych Programów VPN 2020 w Pigułce
1. SurfShark
2. ExpressVPN
3. NordVPN
4. CyberGhost
5. IP Vanish
6. PrivateVPN
7. VyprVPN
Co Zawarto w Tym Wpisie?
1. SurfShark- NAJLEPSZY WYBÓR
Szybkość: 9,5/10 | Serwery: 1040
Zwrot pieniędzy: Tak | Cena: od 9,30 zł
Nielimitowana liczba jednoczesnych połączeń
Szybkie serwery
Blokuje reklamy
Brak przechowywania danych
Bardzo tani
SurfShark to mój ulubiony dostawca VPN. Używam go osobiście i serdecznie polecam ze względu na mnogość świetnych funkcji, które w parze z bardzo niską ceną (średnio 27 groszy na dzień) sprawiają, że w mojej opinii, to najlepszy VPN w 2020 roku.
Z czego słynie SurfShark, to możliwość pobrania go oraz używania na nielimitowanej liczbie urządzeń w tym samym czasie. Oznacza to, że możesz go zainstalować na każde urządzenie w swoim domu i korzystać z VPN bez żadnego limitu. Te cechy czynią go doskonałym wyborem dla rodziny, ale wiem też, że sporo firm również korzysta z dobrodziejstw nielimitowanej liczby jednoczesnych połączeń.
SurfShark doskonale radzi sobie z odblokowywaniem blokad regionalnych, w tym amerykańskiego Netflixa oraz innych podobnych stron, które w wielu krajach są z różnych przyczyn niedostępne. Dzięki szybkiemu połączeniu możemy bez obaw oglądać filmy w jakości HD i bez zacięć.
Jak oglądać polskiego Netflixa za granicą? Sprawdź tutaj!
O kompromisach nie można mówić w przypadku bezpieczeństwa SurfSharka. Dostawca oferuje OpenVPN UDP, TCP, IKEv2, a także szyfrowanie AES-256. Do tego jasna polityka przechowywania logów, a właściwie braku ich przechowywania i mamy VPN numer 1. w roku 2020. A więcej o SurfSharku przeczytasz w jego recenzji.
Ocena: 4,9/5
2. ExpressVPN- NAJSZYBSZY
Szybkość: 9,8/10 | Serwery: 3000
Zwrot pieniędzy: Tak | Cena: od $8.32
Błyskawiczne pobieranie i uploadowanie
Polityka „0 logów”
Doskonały do filmów
Serwery zlokalizowane na każdym kontynencie
Brak długoterminowych promocji
ExpressVPN to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i najlepszych VPNów. Nic dziwnego, bo program powstał stosunkowo dawno (w 2009 roku). Przez ten czas zdołał zaskarbić sobie wielu lojalnych użytkowników, którzy cenią program za solidność, ale przede wszystkim za prędkość działania.
W końcu nazwa „ExpressVPN” zobowiązuje. Serwery, które oferuje ten dostawca, są niezwykle szybkie o każdej porze dnia i nocy oraz w każdym miejscu na Ziemi. Mówiąc krótko, z tym VPNem, prędkość Twojego pobierania oraz uploadowania praktycznie nie ulegnie zmianie w stosunku do Twojego obecnego łącza.
Polityka magazynowania logów tej firmy jest jasna i klarowna. Żadnego przechowywania danych. W związku z tym ExpressVPN zapisuje niektóre techniczne informacje jak raport o błędach, lecz nie archiwizuje potencjalnie poufnych informacji o Twojej lokalizacji, ani historii IP. Jako jedną z form płatności oferuje nawet anonimowego Bitcoina.
Aplikacja, program oraz rozszerzenie do przeglądarki potrafią ułatwić życie. Dzięki ExpressVPN wszystko jest niezwykle intuicyjne i szybkie w obsłudze. Przekonaj się sam, klikając przycisk poniżej.
Recenzja ExpressVPN znajduje się pod tym linkiem.
Ocena: 4,8/5
3. NordVPN- NAJPOPULARNIEJSZY
Szybkość: 9,7/10 | Serwery: 5600
Zwrot pieniędzy: Tak | Cena: od €3.10
Pokaźna baza serwerów
Duże bezpieczeństwo
Wiele polskich lokalizacji
Anonimowe pobieranie torrentów
Wysoka cena
NordVPN to najbardziej popularny oraz jeden z najbardziej solidnych VPNów na świecie. Nie mogło go zabraknąć w tym rankingu. Producent oferuje do wyboru ogromną bazę serwerów, jasną politykę przechowywania danych oraz sporo zaawansowanych technologii. Te zalety nieco usprawiedliwiają cenę tego programu, która jest nieco wyższa od średniej rynkowej.
Baza prawie 5700 serwerów w 58 krajach musi robić wrażenie. Fakt, jest ich sporo i muszę przyznać, że zdecydowana większość z nich działa bardzo szybko, choć zdarzają się dni, w których musimy wypróbować kilka serwerów, by znaleźć ten działający bez zarzutów. Pewnie jest, że z NordVPN zawsze będziemy uzbrojeni po zęby w różnorakie adresy IP.
Uzbrojeni po zęby jesteśmy także w protokoły bezpieczeństwa. NordVPN robi znakomitą robotę, by zapewnić prywatność swoim użytkownikom. Oferuje protokół OpenVPN, który wraz z szyfrowaniem AES-256 daje ponadprzeciętny poziom ochrony. Jest jeszcze kilka dodatków bezpieczeństwa w tym możliwość podwójnego szyfrowania.
Funkcja Kill Switch w NordVPN skutecznie zapobiega przypadkowemu wycieknięciu Twojego IP. Aby wyróżnić się na tle konkurencji, Kill Switch działa podwójnie, bo oprócz standardowego blokowania wycieku danych w przeglądarce, „zabija” także wybrane przez Ciebie aplikacje. Zapraszam Cię również do pełnej recenzji NordVPN.
Ocena: 4,8/5
4. CyberGhost- NAJLEPSZY DO TORRENTÓW
Szybkość: 9,2/10 | Serwery: 5900
Zwrot pieniędzy: Tak | Cena: od $2.75
45-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
Idealny do torrentów
Wzorowa obsługa klienta
Bezpieczny
Niektóre serwery działają wolno
CyberGhost to zlokalizowany w Rumunii VPN, który plasuje się w samym czubie rankingu VPN 2020 roku. Popularny „Duszek” jest świetną propozycją dla osób ceniących sobie bezkompromisową prywatność oraz bezpieczeństwo w internetowym świecie.
CyberGhost jest jednym z niewielu programów, które wręcz zachęcają do pobierania torrentów. W jednej z zakładek znajdziemy specjalną listę serwerów, która jest specjalnie zoptymalizowana pod pobieranie torrentów. Dzięki niej możemy ściągnąć plik torrent szybko, łatwo i co najważniejsze anonimowo.
Niewiele firm godzi się na zwrot pieniędzy powyżej 30 dni. CyberGhost jest wyjątkiem i deklaruje, że jeżeli ich usługa Cię zawiedzie, masz 45 dni na napisanie do supportu o zwrot Twoich pieniędzy. To sporo czasu i tym zabiegiem, VPN z duchem w logo udowadnia, że jest pewny o swój produkt. Jeśli zastanawiasz się, jaki VPN wybrać, to pomyśl o duszku. Swoją drogą, znalazł się on również w rankingu najtańszych VPNów.
Recenzję CyberGhost znajdziesz w tym linku.
Ocena: 4,5/5
5. IPVanish- NAJBEZPIECZNIEJESZY
Szybkość: 9,3/10 |Serwery: 1300
Zwrot pieniędzy: Tak | Cena: od $6.49
Bardzo bezpieczny
Skutecznie zapobiega wycieknięciu IP
10 jednoczesnych połączeń
75 lokalizacji do wyboru
Nie zawsze odblokowuje Netflixa
IPVanish to polecany przez wielu VPN, który cieszy się przychylnymi opiniami nawet wymagających użytkowników. Nie mogło go zabraknąć w rankingu najlepszych VPNów. Oprogramowanie ma wszystko, co VPN powinien mieć, a niektóre funkcje takie jak 10 jednoczesnych połączeń są miłym zaskoczeniem.
Program dostępny jest na urządzenia m.in. z Windowsem, Mac’iem, iOSem i Androidem. Sam interfejs aplikacji może na początku wydawać się dość zawiły, jednak po kilku jego uruchomieniach każdy powinien zapamiętać, gdzie co jest.
Nie można się przyczepić jeśli chodzi o bezpieczeństwo, bo IPVanish oferuje wszystkie protokoły. Niestety, na minus zaliczam niepewność na Netflixie. Na myśli mam to, że niektóre serwery potrafią odblokować blokadę, a niektóre nie. Dlatego ten program posłuży raczej jako ochrona, niż narzędzie do omijania szlabanów.
Ocena: 4,1/5
6. PrivateVPN- NAJBARDZIEJ INTUICYJNY
Szybkość: 9,6/10 | Serwery: 150
Zwrot pieniędzy: Tak | Cena: od $3.82
Szybkie połączenia
Łatwy w obsłudze
Przystępne ceny
Wątpliwa polityka logów
Live chat często niedostępny
Fakt, PrivateVPN w stosunku do konkurencji ma niewielką bazę serwerów. Jednak może to być również plusem, ponieważ każdy z nich jest traktowany bardziej indywidualnie. Z tego względu cieszyć mogą szybkie i sprawne połączenia, które idą w parze z bezpieczeństwem.
Zaledwie 150 serwerów w 60 krajach. W porównaniu do prawie 6000 serwerów CyberGhosta, PrivateVPN wypada blado. Ale najwyraźniej postawiono nie na ilość, lecz na jakość. Są one niesłychanie szybkie i tylko delikatnie ustępują miejsca firmie ExpressVPN. Każdy serwer, bez wyjątku powinien stanąć na wysokości zadania.
Jest to standardem jeżeli chodzi o płatne VPNy, jednak wspomnę, że PrivateVPN ma nielimitowaną przepustowość. Dzięki temu możesz bez żadnych limitów surfować po sieci. Niektóre programy ograniczają swoich użytkowników, lecz takowych nie umieściłem w tej liście najlepszych programów VPN 2020 roku.
Ocena: 4,1/5
7. VyprVPN- NAJLEPSZY SUPPORT
Szybkość: 9,2/10 | Serwery: 700
Zwrot pieniędzy: Tak | Cena: od $2.50
Dobry support
Wzorowa ochrona
Brak limitu przepustowości
Nie akceptuje Bitcoina
Okresowe błędy aplikacji
VyprVPN jest zaliczany do grona najlepszych programów VPN. Nie bez przyczyny. Jest bardzo przystępny cenowo, nie magazynuje logów, pozwala na pobieranie torrentów oraz posiada wydajne serwery.
Warto wspomnieć, że VyprVPN wyposażony jest w funkcję Kill-Switch. Jest to dodatek, który zapobiega automatycznemu powrotowi do Twojego prawdziwego IP, gdy program nagle przestanie działać lub przez przypadek go zamkniesz. Znacząco zwiększa to prywatność i pozostałe VPNy w tym rankingu również mają ten dodatek.
Na pochwałę zasługuje pomoc techniczna. Przyznam, że niektóre VPNy oszczędzają na supporcie, jednak tego nie można powiedzieć o Vypr. Pomoc jest dostępna 24 godziny na dobę, a gdy się do niej zwrócisz, okazują się być wykwalifikowani i obeznani w świecie wirtualnych sieci prywatnych.
Ocena: 3,9/5
Jak działa VPN?
Wiesz już, jakie program VPN są najlepsze, jednak czy wszyscy zdajemy sobie sprawę, w jaki sposób działają VPNy? Na pewno większość z nas wie, że zmieniają one IP. W dużym uproszczeniu można tak powiedzieć. Jednak opiszmy istotę działania VPN nieco dokładniej.
VPN, czyli Virtual Private Network to narzędzie, które umożliwia użytkownikom większą anonimowość i swobodę w internecie dzięki stworzeniu bezpiecznego połączenia. Cały proces sprowadza się do przekierowania Twojego połączenia przez serwer wirtualny, który je szyfruje i zapewnia prywatność.
Aby to zilustrować, przygotowałem szkic działania VPN.
1. Kiedy Ty wysyłasz żądanie dostępu do treści pewnej strony internetowej, przechodzi ono przez serwer VPN. W tym momencie połączenie zostaje zaszyfrowane.
2. W tym momencie Twoje urządzenie, czyli komputer lub telefon przyjmują nowy adres IP i strona WWW, którą odwiedzasz „widzi” Twoją lokalizację oraz IP zgodnie z tą, którą wybrałeś w programie VPN. Dzięki temu nie udostępniasz swoich prawdziwych danych.
Możesz znajdować się obecnie w Warszawie, ale gdy wybrałeś w programie VPN, że chcesz przyjąć francuski adres IP, każda strona w swoim archiwum zapisze, że gdy ją odwiedzałeś, znajdowałeś się na przykład w Paryżu…
A jak wygląda sytuacja bez VPN?
Jak widzisz, wszystko jest dużo prostsze i niestety dużo mniej bezpieczne, bo każda strona internetowa ma łatwy dostęp do wielu informacji na Twój temat.
Bez VPN działasz bez żadnej odsłony. Gdziekolwiek jesteś, każdy portal, który odwiedzisz, zapisze o Tobie prawdziwe informacje, których prawdopodobnie nie chcesz udostępniać.
Czy VPN jest legalne?
Teraz możesz pomyśleć „Zaraz, zaraz. Zmiana IP, nieprawdziwe informacje…czy to w ogóle legalne?” Oczywiście, VPN jest całkowicie legalną praktyką, a nawet często zalecaną.
Bardzo często z VPNów korzystają małe, duże firmy oraz potężne korporacje. Nic dziwnego, bo przedsiębiorstwa zwykle wymieniają się wrażliwymi danymi i nie chcą, by ich najważniejsze pliki zostały skradzione lub ktokolwiek miał do nich dostęp.
Jeżeli chodzi o legalność, to jak już wspomniałem, VPN jest legalne w praktycznie każdym, mówiąc kolokwialnie „cywilizowanym kraju”. Zakazane jest to natomiast między innymi w Rosji, na Białorusi, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, czy w Chinach. Więcej o kwestii prawnej VPN znajdziesz pod tym linkiem.
Oto mapa państw, które zabraniają używania VPN.
Pamiętaj, że jeżeli VPN jest legalne, to nie oznacza to, że można pod jego przykrywką robić, co dusza zapragnie. Jeżeli wykonujesz coś, co jest bardzo niezgodne z prawem, na przykład handel nielegalnymi towarami, to istnieje szansa, że ktoś odpowiednio zdeterminowany dokopie się do Twojej prawdziwej tożsamości.
Do czego przyda Ci się VPN?
Kiedy kupisz VPN, otwiera się przed Tobą bardzo wiele możliwości wykorzystania go. Co takiego możesz robić, mając takie oprogramowanie?
Ukryjesz się przed Twoim dostawcą internetu. Teraz gdy prawdopodobnie nie korzystasz jeszcze z VPNa, Twój dostawca internetu zbiera o Tobie wiele informacji. Między innymi monitoruje jakie strony przeglądasz i gdzie się znajdujesz. Niektórzy z nich sprzedają nawet te informacje reklamodawcom, by Ci mogli jak najlepiej targetować reklamy. Z programem VPN nikt nie ma możliwości monitorowania Twojej aktywności.
Odblokujesz niedostępne strony www. Wiele osób wykorzystuje VPN, aby móc odblokować różne strony i ich zawartość. Wiem, że dużym problemem jest to, że Polacy na emigracji nie mają dostępu do popularnych telewizji online, które emitują najnowsze odcinki seriali. Rozwiązanie jest zaskakująco proste- wystarczy użyć programu VPN, który ma w bazie polskie serwery.
Będziesz bezpieczny, używając publicznego Wi-Fi. Na pewno nie raz korzystałeś z publicznego hotspotu Wi-Fi. Nie jest to najlepszy pomysł. O ile w swoim domu używasz bezpiecznej i szyfrowanej sieci, to wiele sieci w kawiarni, czy na dworcu nie jest zabezpieczonych. Kiedy łączysz się z nimi, narażasz się na kradzież swoich danych. Na szczęście kiedy masz zainstalowanego VPNa, zabezpiecza on protokołami Twoje dane, a Ty możesz cieszyć się dodatkowymi warstwami bezpieczeństwa.
Możesz pobierać anonimowo. Pobieranie plików na stronach producentów nie jest niczym złym. Sprawa nieco się komplikuje jeśli chodzi o pobieranie torrentów. Ich legalność można interpretować na wiele sposobów. Aby nie kusić losu, warto wyposażyć się w program VPN, który pozwoli Ci w bezpieczny sposób ściągnąć pliki z torrentów bez eksponowania Twojego autentycznego adresu IP.
Nikt nie będzie zbierał o Tobie informacji. Na pewno zauważyłeś, że przeglądając pewien produkt, na przykład obuwie na Zalando, wyskakują Ci później reklamy podobnych modeli na innych stronach. To dobry przykład na to, że na każdym kroku ktoś zbiera o Tobie informacje. Dobry VPN nie pozwala na tego typu procedery i skutecznie stara się, aby nikt nie wiedział o Tobie za dużo.
Oczywiście, tylko Twoja kreatywność ogranicza Cię co do spożytkowania programu VPN. Z własnego doświadczenia wiem, że sporo użytkowników wykorzystuje wirtualną sieć prywatną do oglądania amerykańskiego Netflixa, chronienia się przed atakami hakerów, a nawet tańszych rezerwacji lotów lub hoteli.
Na co zwrócić uwagę kupując VPN?
Każdy będzie miał inne oczekiwania co do VPN. Jest jednak kilka rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę, aby nie kupić kota w worku.
Szybkość. Nie wiesz, jaki VPN kupić? Zwróć uwagę na szybkość. Nie lubię wolnych połączeń internetowych, i podejrzewam, że Ty również. Dlatego, aby uniknąć frustracji spowodowanych wiecznie kręcącym się kółeczkiem ładowania lub spadków jakości oglądanych filmów, warto zapoznać się z opiniami na temat szybkości danych programów VPN. Z reguły wiem, że różnice pomiędzy jednym VPNem a drugim potrafią być znaczące.
Protokoły bezpieczeństwa. VPN to przede wszystkim ochrona. Oczywiście nie musisz się znać na wszystkich protokołach bezpieczeństwa. Powiem tylko, że programy z listy powyżej gwarantują najwyższą ochronę i wybierając dowolny z nich, masz pewność, że będzie on wyposażony co najmniej w OpenVPN, IKeV2, SSTP, PPTP.
Liczba i wydajność serwerów. Reguła jest taka, że im więcej serwerów, tym lepiej, ponieważ mamy dużo większy wybór. Myślę jednak, że nie powinniśmy kierować się tylko i wyłącznie liczbą serwerów. Ważniejsza jest ich wydajność, czyli prędkość oraz czas, przez jaki będą one działać na najwyższych obrotach. Nawet jeżeli program oferuje 30 serwerów na krzyż, a działają one prawidłowo przez cały czas, to nie powinniśmy szukać dalej. Nie zapominajmy o tym, by miał dużą liczbę lokalizacji do wyboru.
Liczba jednoczesnych połączeń. To ważne kryterium. Jeżeli szukamy czegoś dla całej rodziny, to warto poszukać VPNa z dużą liczbą jednoczesnych połączeń, aby każdy domownik mógł bez limitów korzystać z sieci prywatnej o każdej porze. Właściciele firm, którzy korzystają z dużej liczby komputerów, także powinni wziąć to pod uwagę. Dobrym wyborem może okazać się SurfShark, który nie ustala limitu jednoczesnych połączeń.
Gromadzenie danych. Jeśli chodzi o płatne VPNy, to powinniśmy spać spokojnie, bowiem żaden program, który pobiera od nas pieniądze, nie przechowuje logów. Gorzej wypada kwestia bezpłatnych VPNów, które na potęgę archiwizują, a potem sprzedają dane swoich użytkowników. O nich powiemy sobie za chwilę.
Cena. Im tańszy program, tym gorszy? Nie zawsze! I na pewno dobrym tego przykładem jest SurfShark, który w absurdalnie niskiej cenie oferuje niesamowicie dużo funkcji. Myślę, że sprawiedliwa miesięczna cena za oprogramowanie z wirtualną siecią prywatną powinna wynosić od $2 do $12. Warto porównywać VPNy cenowo, ale nie sugerować się nadrzędnie tym kryterium. Jeśli szukasz taniego, lecz dobrego VPNa, przejdź do tego rankingu.
Na jakich urządzeniach mogę używać VPN?
Zapewne zastanawiasz się, czy VPN będzie działał na urządzeniu, które masz. Odpowiedź jest prosta. VPNy, które umieściłem na liście powyżej, są kompatybilne z każdym popularnym urządzeniem oraz systemem operacyjnym. W myśl powiedzenia „Płacę i wymagam” każdy VPN możesz pobrać na:
- Androida
- iOSa
- Windowsa
- Maca
- Linux
- Rozszerzenie w Chrome i Firefoxie
- Router Wi-Fi
Dokładne instrukcje pobrania, instalacji oraz konfiguracji znajdziesz na stronach producentów w zakładce „FAQ”, choć w większości przypadków wystarczy postępować zgodnie ze wskazówkami podczas instalacji.
A co z darmowymi VPNami?
Cały czas piszę o płatnych VPNach, a przecież na pewno w GooglePlay, AppStore, czy w innym serwisie widziałeś coś takiego jak „FreeVPN”. Bardzo możliwe, że nawet miałeś zainstalowany taki program. Jestem tego zdania, że dobrze jest oszczędzać pieniądze na wszystkim i rozumiem osoby, które są beneficjentami darmowych VPNów, jednak uważam, że darmowych VPNów raczej nie można traktować poważnie.
Lwia część z nich reklamuje się jako „Free Forever” lub „No Bandwidth Limits”. Prawda jest taka, że większość darmowych VPNów nakłada na swoich użytkowników limit transferu. Zwykle wacha się to od 0,5 GB do 2 GB na miesiąc. To bardzo mało i ma to sens tylko wtedy, kiedy sporadycznie korzystasz z internetu. Oczywiście znam też takie, które są za darmo i nie narzucają żadnego limitu, ale…
Są zazwyczaj bardzo, ale to bardzo wolne. Sam kiedy szukałem dobrego, taniego VPNa natrafiałem na takie, które może z początku działały całkiem obiecująco i miały nawet zawrotne 5 lokalizacji do wyboru, lecz z czasem było coraz gorzej. Inne z kolei miały dużą listę serwerów, ale gdy przychodziło, by sprawdzić je w boju, to…po prostu zawodziły.
Nie demonizuję darmowych VPNów i nie mówię, że absolutnie wszystkie są złe. Sądzę, że zamie Ci sporo czasu znalezienie takiego, który oprócz wad, które wymieniłem powyżej, nie będzie oferował reklam, wirusów i nie będzie sprzedawał danych swoich klientów. Gdybym miał polecić jakiś bezpłatny VPN to chyba najlepszym wyborem będzie Windscribe.
Jak kupić i zainstalować VPN (Instrukcja)
Wiem, że wielu z Was ma wątpliwości oraz pytania, w jaki sposób kupić, zainstalować oraz skonfigurować VPNa. W związku z tym krok po kroku przeprowadzę Was przez cały proces, który nie powinien zająć więcej niż 5 minut. Do tego celu wybiorę zwycięzcę dzisiejszego rankingu, czyli SurfShark i zainstaluję go na laptopie z systemem Windows 7. Proces zakupu i instalacji jest banalny i program przeprowadzi Cię przez wszystkie kroki, więc nie musisz kurczowo trzymać się tej instrukcji.
Jeżeli wybierzesz inny program, to cały proces będzie wyglądał analogicznie.
1. Idziemy na oficjalną stronę SurfShark i klikamy „Buy now” lub „Kup Teraz”. Wersja językowa strony zależy od tego, gdzie obecnie się znajdujesz.
2. Teraz decydujemy, który plan cenowy chcemy kupić. Wiadomo, że na im dłużej decydujesz się korzystać z programu, tym mniej zapłacisz. Najbardziej ekonomicznym wyborem jest środkowy, 24-miesięczny plan (12+12 miesięcy gratis), który kosztuje w przeliczeniu na złotówki 9.50 zł miesięcznie, co daje średni koszt 0,30 gr dziennie za ochronę Twojej tożsamości. Płatność tak jak w przypadku każdego VPNa należy uiścić z góry na 24 miesiące, więc wyniesie Cię to 225 zł W porównaniu do pozostałych programów, plan 2-letni jest bardzo opłacalny, więc w moim wypadku również go wybiorę.
Jeśli nie znajdujesz się obecnie na terenie Polski, to prawdopodobnie wyświetlają Ci się ceny w Euro lub Dolarach amerykańskich.
4. Gdy już wybierzesz plan, zjedź niżej i podaj swój adres e-mail, aby móc utworzyć konto.
5. Ten punkt możemy spokojnie pominąć, gdyż ten dodatek jest zbędny i chcemy zaoszczędzić jak najwięcej.
6. Wybieramy opcję płatności. Możemy zapłacić m.in. kartą, PayPalem, PayU i Przelewy 24. Dwie ostatnie opcje znajdziesz w polu „Inne” na dole. Z racji tego, że kartą płaci się najszybciej, użyję właśnie jej. Na koniec klikamy „Ukończ zakup”.
7. Jeżeli płatność przebiegła pomyślnie, wyświetlą Ci się dane do logowania. Proponuję od razu kliknąć „Zmień hasło” lub po prostu zapisać gdzieś obecne, by można było łatwo się zalogować.
8. Gdy już uporałeś się z krokiem 7, czas pobrać program na nasze urządzenie. Aby to uczynić, po prostu kliknij „Pobierz teraz”. Jeśli nie korzystasz z Windowsa, zjedź na dół i wybierz interesujące Cię oprogramowanie.
9. Następnie standardowo zainstaluj program na komputerze/telefonie. Teraz uruchom go i wybierz „Log in” na dole okienka, po czym wpisz e-mail, który podawałeś na początku oraz hasło, które sobie zapisałeś.
10. Program się uruchomi.
11. Aby uzyskać polskie IP, przejdź do sekcji „Locations”, znajdź polskie lokalizacje i kliknij jedną z nich. Jeśli interesuje Cię IP innego kraju, również wybierasz je w ten sam sposób.
12. Gotowe. Od teraz możesz cieszyć się korzyściami zmienionego adresu IP!
Możesz upewnić się, czy VPN zadziałał, przechodząc na tę stronę, która wyświetli Twoje nowe IP. Będzie ono obowiązywać za każdym razem, gdy program jest włączony.
Podsumowanie
VPN to bardzo ważne narzędzie w codziennym użytkowaniu. Zapewnia wiele ochrony i prywatności. Ważne jest, aby wybrać dobry program. Przypomnijmy sobie jeszcze raz ranking najlepszych programów VPN w 2020 roku.
NAJLEPSZY WYBÓR: SurfShark
NAJPOPULARNIEJSZY: NordVPN
NAJSZYBSZY: ExpressVPN
NAJLEPSZY DO TORRENTÓW: CyberGhost
NAJBEZPIECZNIEJSZY: IPVanish
NAJBARDZIE INTUICYJNY: PrivateVPN
NAJLEPSZY SUPPORT: VyprVPN
Możesz przeczytać jeszcze: