Menu Zamknij

Jak Szybko Zmienić IP Na Polskie Za Granicą? (Krok Po Kroku)

Ostatnia aktualizacja: 2 stycznia 2021

Jak Szybko Zmienić IP Na Polskie Za Granicą? (Krok Po Kroku)

Pracujesz za granicą lub wyjechałeś tam na wakacje? Chciałeś połączyć się z wybraną przez Ciebie stroną internetową i nie możesz tego zrobić?

Zapewne z każdą próbą dostajesz komunikat, że treść nie jest dostępna w kraju, w którym się znajdujesz. Pewne są tutaj dwie rzeczy.

Pierwsza to taka, że nie jesteś sam. Miliony polaków przebywających poza krajem spotkało się z tym komunikatem. Druga rzecz jest taka, że na szczęście można sobie z tym poradzić, zmieniając Twój adres IP na polski.

Jest to stosunkowo łatwe, a dodatkowo pokażę Ci krok po kroku, co należy zrobić. Dowiedzmy się więc jak to zrobić!

Jak zmienić IP na polskie za granicą?

1. Wybierz program VPN
2. Pobierz VPN na komputer/telefon
3. W programie VPN wskaż IP kraju, na który chcemy się przełączyć
4. Gotowe!

Sposoby zmiany adresu IP na polski

Jest kilka metod jak zmienić IP na polskie poza granicami kraju. Oto kilka najpopularniejszych.

Zmiana miejsca zamieszkania. Zmiana miejsca pobytu wiąże się z automatyczną zmianą naszego adresu IP. Jeśli wrócisz do Polski, to Twój adres IP ulegnie zmianie na nasz rodzimy. Oczywiście ten sposób jest abstrakcyjny i jeśli mieszkasz daleko, to nie musisz wracać. Są inne sposoby, by uzyskać polskie IP.

Bramki proxy. Jest to usługa, która działa jak most pomiędzy Tobą a stronami, które odwiedzasz. Za każdym razem, gdy skorzystasz z bramki proxy, strony odwiedzane przez Ciebie będą widziały Twoją nieprawdziwą lokalizację. Trudno jednak o wydajne i odpowiednio szybkie bramki proxy, dlatego praktycznie z nich nie korzystam i na dłuższą metę nie polecam tego sposobu.

Program VPN. Jest to najlepsza według mnie metoda. Wystarczy pobrać program na komputer lub telefon, a następnie wybrać kraj, z którego chcemy czerpać IP. Trwa to sekundy i mamy dostęp do szybkich serwerów, z których możemy wygodnie korzystać bez żadnych limitów. To właśnie o metodzie z programem VPN przeczytasz więcej. Jeżeli chcesz od razu przeskoczyć do instrukcji, kliknij tutaj!

Czym jest i jak działa VPN?

VPN to rozwinięcie skrótu Virtual Private Network. Jak więc możesz się domyślać, VPN to wirtualna sieć prywatna, która pozwala Ci zachować anonimowość w internecie dzięki ukryciu, a właściwie zamaskowaniu naszego prawdziwego adresu IP innym.

VPN oferowany jest przez różne serwisy, które za drobną miesięczną opłatą pozwalają Ci zmieniać Twoje IP. Więcej o takich serwisach za chwilę.

VPN działa na zasadzie pośrednika pomiędzy Tobą a stroną docelową. Przykładowo, jeśli chcesz odwiedzić Onet.pl, to włączając VPN, wszystkie Twoje działania będą przekierowywane przez serwer VPN, który zaszyfruje Twoje łącze oraz w Twoim imieniu, lecz ze swojego IP będzie widziany online. W praktyce wygląda to tak, że każda strona, która odwiedzisz będzie widziała adres IP serwera VPN, a nie Twój. Dzięki temu ukryjesz także swoje prawdziwe położenie. Na dole wyszukiwarki Google, nie będzie widniało Twoje miasto, np. Gdynia, ale fikcyjne, przykładowo Barcelona.

Aby lepiej Ci to zobrazować, przygotowałem uproszczony rysunek działania VPN.

jak działa VPN?

Dlaczego metoda z programem VPN jest najlepsza?

Do zmiany adresu IP zawsze używam programu VPN. Jest to najwygodniejszy sposób, który oszczędza mój czas i nerwy. Jakie jeszcze odnosimy korzyści z używania VPN?

Zapewnia bezpieczeństwo. W przeciwieństwie na przykład do bramek proxy, VPN zapewnia Ci duże bezpieczeństwo. Zmieniając IP poprzez ten program, Twoje łącze jest automatycznie szyfrowane. Oznacza to, że żaden haker, ani inna osoba z zewnątrz nie będzie w stanie uzyskać dostępu do Twoich haseł, ani kont. W tym też bankowych. Nawet jeżeli ktoś podejmie próbę dobrania się do Twoich prywatnych danych, jego oczom ukaże się jeden wielki chaos.

Można obejść blokady. Może właśnie dlatego tutaj jesteś. Chcesz po prostu obejść blokadę regionalną. VPN jest do tego stworzone. Możesz uzyskać dostęp do zablokowanej strony, po prostu klikając na polską lokalizację w programie. Strona, którą zamierzasz odwiedzić „myśli”, że mając polskie IP, znajdujesz się fizycznie w Polsce i dzięki temu możesz normalnie oglądać seriale i korzystać z innych stron, niedostępnych za granicą. Wielu Polaków na emigracji korzysta z programów VPN, by oglądać najnowsze odcinki rodzimych seriali.

Zwiększa anonimowość. Jeżeli korzystasz z VPN, to surfujesz po sieci ze zmienionym adresem IP. Twoje łącze jest w dodatku szyfrowane. Co to oznacza? Że praktycznie nikt nie jest w stanie dowiedzieć się, kim jesteś i gdzie się aktualnie znajdujesz. Jeśli użyjesz dobrego programu, o którym zaraz przeczytasz, to możesz być spokojny o swoją prywatność. Możesz znajdować się aktualnie w Gdyni, a przy włączonym VPN w pełni legalnie możesz podawać się jako ktoś z Republiki Południowej Afryki.

Bo jak rapuje Taco Hemingway: „Nikt nie zna mnie jak Face ID, VPN ziomo, no bo śledzą IP”

Potencjalne oszczędności. Jeżeli czasami rezerwujesz hotel lub loty online, to posłuchaj tego. Często właściciele stron wakacyjnych sztucznie zmniejszają ceny dla osób z biedniejszych krajów. Załóżmy, że jesteś w UK i rezerwujesz lot, powiedzmy do Francji. Prawdopodobnie zapłacisz o kilkanaście funtów mniej, gdy wejdziesz na tę stronę z białoruskiego adresu IP. Dlaczego? Biedniejsze kraje nie zawsze są w stanie pozwolić sobie na większy wydatek. Sam sprawdzałem i rzeczywiście to działa, lecz oczywiście nie w każdym przypadku.

Co musi mieć dobry VPN?

Aby wybrać najlepszy VPN, należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy.

Dobrą prędkość serwerów. Chyba nikt nie lubi czekać na długie załadowanie się strony. Jeżeli chcesz tego uniknąć i cieszyć się serialami i filmami w jakości HD, to pamiętaj, by Twój program VPN miał odpowiednio szybkie serwery.

Polskie serwery. Chcesz w końcu zmienić adres IP na polski za granicą, prawda? Programy, które za chwilę polecę, mają wiele polskich lokalizacji do wyboru. Z własnego doświadczenia wiem, że nie każdy VPN ma w bazie serwery z Polski.

Jasne zasady przechowywania danych. Każdy szanujący się VPN ma jasno sprecyzowaną politykę magazynowania danych o klientach. Zwykle nie przechowują one żadnych poufnych informacji typu logi, historia aktywności, historia serwerów i zmian IP. Im mniej VPN zbiera danych, tym lepiej dla nas.

Wysokie standardy bezpieczeństwa. Każdy VPN powinien szyfrować łącze. Ponadto powinien mieć zainstalowane protokoły takie jak OpenVPN, L2TP/IPSec, SSTP lub IKEv2. Jeżeli nie znasz się na sprawach technicznych, to po prostu zdecyduj się na dowolny program z listy poniżej, bo każdy z nich jest uzbrojony po zęby w protokoły bezpieczeństwa.

Pomocny support. VPN może wzbudzać wiele pytań i wątpliwości. Dlatego ważne jest, by oferowany support działał 24/7/365, odpowiadał szybko i merytorycznie. Pozwoli to zaoszczędzić wiele czasu.

Dlaczego lepiej nie pobierać bezpłatnego VPN?

Oczywiście, możesz także skorzystać z darmowych programów VPN, ale ja nigdy tego nie robię. Zwykle robią nam one więcej krzywdy niż pożytku. Z jakich powodów nie warto z nich korzystać?

Przechowują o nas dane. Oczywiście nie będę wrzucał do jednego koszyka wszystkich darmowych programów VPN i mówił, że są złe. Wiem jednak, iż większość z nich nie precyzuje jasno polityki przetrzymywania danych. W związku z tym często dzieje się tak, że nasze prywatne informacje są sprzedawane osobom trzecim. W końcu trzeba jakoś zarobić na każdym użytkowniku….

Są wolne. Kilka lat temu, gdy szukałem dobrego, darmowego VPNa, przetestowałem setki z nich. Niestety, wszystkie miały jeden wspólny mianownik- wolne serwery. I choć na początku wiele programów działało całkiem przystępnie, to z upływem czasu mocno zwalniały i zaczęły prosić o wykup płatnej wersji.

Zawierają złośliwe oprogramowanie. To akurat nie zdarza się aż tak często, ale czasem można napotkać na producenta VPN, który z uprzejmości dorzuca nam prezencik w postaci malware lub innego wirusa. Oczywiście nie muszę mówić, co to oznacza dla nas i naszych urządzeń.

Denerwujące reklamy. Jeśli coś jest za popularne friko, to ktoś stojący za tym musi w jakiś sposób to monetyzować. Darmowe VPNy to nie fundacje charytatywne. Jeżeli nie zarabiają na sprzedaży danych, to wyświetlają nam często bardzo dobrze zakamuflowane i irytujące reklamy.

Limity transferu. Sprytna i nierzadka zagrywka programów VPN. Dostajesz darmowy transfer do wykorzystania, a później musisz płacić. Zwykle oferuje się go niedużo, na przykład 2GB, które możesz zużyć w godzinę. Po tym czasie program zaoferuje Ci wykup płatnego pakietu bez limitów.

Jakie programy VPN polecam?

VPNy, które polecę, to takie, które przetestowałem i używałem (oraz obecnie używam) Są to programy uznane w świecie bezpieczeństwa internetowego. Decydując się na nie, macie pewność dobrego wyboru.

Zaznaczę, że są to programy płatne. Na szczęście nie są to kwoty typu 100 zł, czy 200 zł miesięcznie. Najtańszy z nich to wydatek ok. 7,50 zł na miesiąc w zależności od zakupionego pakietu. Jeżeli zakupicie i zdecydujecie, że program nie spełnił Waszych oczekiwań, macie możliwość zwrotu pieniędzy w ciągu 30 dni od zakupu.

Oto one!

1. SurfShark (najlepszy wybór)Zawsze polecany przeze mnie ze względu na najniższą cenę oraz solidność. Program, który spełni wymagania każdego użytkownika i doskonale nada się do każdych zadań. Polecany przez kilku większych YouTuberów m.in kanał ZacharOFF i Dave z Ameryki. Posiada wbudowane blokowanie reklam oraz malware. Jest niezwykle łatwy w użytkowaniu. Obecnie używam właśnie SurfShark. To na jego przykładzie pokażę Ci jak zmienić IP na polskie za granicą. Cena? Obecnie trwa promocja, w której Surfshark kosztuje 81% taniej, czyli 9,30 zł miesięcznie. Więcej o tym programie możesz przeczytać w jego recenzji.

 • Bardzo szybkie polskie serwery
 • Nie przechowuje logów
 • Nielimitowana ilość jednoczesnych połączeń
 • Bezpieczny i anonimowy
 • Dobra cena
 • Pozwala na torrentowanie
 • Niewykrywany przez Netflix i VOD

2. NordVPN (najpopularniejszy)– Program używany przez miliony. Najbardziej zaufany i bezpieczny na rynku. Wszystko to ze względu na jasną politykę zbierania informacji, odpowiednie protokoły. Dobrze sprawdza się przy torrentach i Netflixie. Spełnia wszystkie wymogi VPNa, a jego cena jest adekwatna do możliwości. Więcej na temat NordVPN dowiesz się w pełnej recenzji.

 • Polskie adresy IP
 • Wiele szybkich serwerów
 • Działa pod Netflixa i VOD
 • Intuicyjny
 • Podwójne szyfrowanie
 • Nie magazynuje danych użytkowników

3. ExpressVPN (najszybszy)- ExpressVPN na tle konkurencji wypada dosyć kosztownie. Jednak za tę cenę dostajemy dużą ilość piekielnie szybkich serwerów oraz innowacyjnych rozwiązań. Doskonały do oglądania VOD, choć brakuje mi w nim nielimitowanych jednoczesnych połączeń. Recenzja do zobaczenia w tym artykule.

 • Ponad 3000 serwerów w prawie 100 krajach (w tym polskich)
 • Wysoka prędkość pobierania i uploadowania
 • Nie przechowuje danych
 • Pozwala na torrenotwanie
 • Najbezpieczniejsze protokoły
 • Szybki i pomocny support
 • Intuicyjna aplikacja mobilna
 • Kompatybilny z popularnymi urządzeniami

A jeżeli szukasz jeszcze większych oszczędności, to zajrzyj do rankingu najtańszych programów VPN.

Zmiana IP na polskie krok po kroku

Przystąpmy teraz do zmiany naszego adresu IP na polski. Cały proces jest bardzo szybki i nie zajmie więcej niż 5 minut. Proces zakupu i instalacji jest banalny i program przeprowadzi Cię przez wszystkie kroki, więc nie musisz kurczowo trzymać się tej instrukcji.

1. Wybierz program VPN. Możesz wybrać te, które poleciłem powyżej lub zdecydować się na inne. Jako przykład zaprezentuję SurfShark, który jest tani i w zupełności wystarczający. TOP 10 najlepszych VPNów znajdziesz w tym rankingu.

2. Przechodzimy na stronę SurfShark i klikamy „Buy now” lub „Kup teraz”. Język strony oraz wyświetlane waluty zależą od Twojej obecnej lokalizacji.

3. Teraz decydujemy, na jak długo chcemy zapłacić. Oczywiście, im dłużej decydujesz się korzystać z programu, tym mniej zapłacisz. Najbardziej ekonomicznym wyborem jest środkowy, 24-miesięczny plan, za którego zapłacisz z góry ok 220 zł i w przeliczeniu na miesiące kosztuje on 9.80 zł. W porównaniu do pozostałych programów jest on bardzo opłacalny, więc w moim wypadku również go wybiorę.

Jeśli nie znajdujesz się teraz w Polsce, prawdopodobnie widzisz ceny w Dolarach Amerykańskich lub w Euro.

4. Gdy już wybierzesz plan, przechodzisz niżej i podajesz swój adres e-mail, aby utworzyć konto.

utwórz konto

5. Ten punkt możemy pominąć, gdyż ten dodatek jest zbędny i chcemy zapłacić jak najmniej.

opcjonalne koszty

6. Wybieramy opcję płatności. Możemy zapłacić m.in. kartą, PayPalem, PayU i Przelewy 24. Dwie ostatnie opcje znajdziesz w polu „Inne” na dole. Z racji tego, że kartą płaci się najszybciej, użyję właśnie jej. Na koniec klikamy „Ukończ zakup”.

wybierz płatność

7. Jeżeli płatność przebiegła pomyślnie, wyskoczą Ci dane do logowania. Proponuję od razu kliknąć „Zmień hasło” lub po prostu zapisać obecne, by można było łatwo się zalogować.

zmien hasło

8. Gdy już uporałeś się z krokiem 7, czas pobrać program na nasze urządzenie. Aby to zrobić, po prostu kliknij „Pobierz teraz”. Jeśli nie korzystasz z Windowsa, zjedź na dół i wybierz interesujące Cię oprogramowanie.

pobierz surfshark

9. Następnie standardowo zainstaluj program na komputerze/telefonie. Teraz uruchom go i wybierz „Log in” na dole okienka, po czym wpisz e-mail, który podawałeś na początku oraz hasło, które sobie zapisałeś.

10. Program się uruchomi.

surfshark interface

11. Aby uzyskać polskie IP, przejdź do sekcji „Locations”, znajdź polskie lokalizacje i kliknij w jedną z nich.

lokalizacje

12. Gotowe. Od teraz możesz cieszyć się korzyściami polskiego adresu IP!

połączono

Możesz upewnić się, czy VPN zadziałał, przechodząc na tę stronę, która wyświetli Twoje nowe IP. Będzie ono obowiązywać za każdym razem, gdy program jest włączony.

Czy VPN jest legalne?

Korzystanie z VPN jest w pełni legalne niemal w każdym kraju, z małymi wyjątkami, m.in. Rosja, Białoruś, czy Chiny. Oczywiście, nie muszę wspominać, że zabroniona jest niezgodna z prawem działalność pod przykrywką VPN. Jeśli więc nie sprzedajesz narkotyków lub nie wykonujesz innych nielegalnych pod zmienionym IP, możesz używać VPN. Więcej na temat legalności VPN znajdziesz w tym artykule.

Do czego jeszcze przyda Ci się VPN?

Jak już wiesz, VPN maskuje Twój autentyczny adres IP, czyniąc Cię dużo bardziej anonimowym. Co jeszcze zyskujesz, mając Virtual Private Network?

Bezpieczne pobieranie torrentów. Oczywiście nie zachęcam do żadnych nielegalnych działań związanych z torrentami, jednak z tego co wiem, sporo ludzi korzysta z VPN, by pobierać torrenty. Naturalnie, możesz pobierać je i bez VPNa, jednak torrenty to dość śliski temat i dla Twojego bezpieczeństwa, lepiej ściągać je z włączonym programem VPN, by nie pozostawiać po sobie śladów.

Obejście blokady regionalnej. Gdyby zapytać posiadaczy VPN, do czego wykorzystują wirtualną sieć prywatną, jestem pewien, że przynajmniej 30% z nich odpowiedziałoby, że do obchodzenia blokad regionalnych. Dzięki temu zyskuje się dostęp do contentu, który z różnych powodów jest niedostępny w niektórych państwach.

Anonimowe surfowanie online. VPN naprawdę daje anonimowość. Dzięki niemu nawet nasz dostawca internetu nie ma dostępu do treści przez nas oglądanych. Można powiedzieć, że jesteś jak duszek, który bez żadnego śladu snuje się po internecie i nikt nie ma pojęcia kim on jest, i co tu robi… Lub bardziej zabawne porównanie- z VPN jesteś jak klasowy aspołecznik. Niby wiadomo, że jesteś, ale nikt nic o Tobie nie wie.

Podsumowanie

Jeżeli zrobiłeś wszystko krok po kroku, to zmieniłeś swoje IP na polskie za granicą. Nie jest to skomplikowany proces i możesz wykonać to w 5 minut. Pamiętajcie, by przed kupnem VPN zastanowić się, ile czasu będziecie go używać. Pewne jest jednak to, że pokazany programy na pewno spełni Twoje potrzeby. Najbardziej polecam SurfShark, a jego pełną recenzję możecie zobaczyć w tym artykule. VPN otwiera wiele możliwości i dzięki niemu Twoja anonimowość jest dużo większa.

Zachęcam Cię do zapoznania się z rankingiem TOP 10 najlepszych VPNów w 2020 roku.

Możesz przeczytać jeszcze:

4 Komentarze

 1. ZX9R

  Surfshark pochodzi z NL. A jak wiadomo Holendrzy nie mają nic do ukrycia. Tamtejsze urzędy inwigilują na maxa, w szczególności obcokrajowców pracujących w NL. Domniemam, że opisywany tutaj VPN nie jest anonimowy.

  • norbertn99

   Hej, Surfshark pochodzi z Brytyjskich Wysp Dziewiczych, co oznacza, że nie dzieli się z rządem danymi swoich klientów 🙂

 2. Robert

  Czy można korzystać z dodatkowo wykupionego VPNa jeśli na komputerze otrzymanym od pracodawcy istnieje już oryginalnie zainstalowany firmowy VPN ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *