Menu Zamknij

Jak Pobierać Torrenty przez Telefon (Instrukcja)

Pobieranie torrentów przez smartfon nie jest niczym skomplikowanym. Dziś pokażę wam jak zrobić to w prosty i bezpieczny sposób.

W skrócie wygląda to tak:

Jaki pobierać torrenty przez telefon?

  1. Pobierz aplikację uTorrent ze Sklepu Play
  2. Przejdź na stronę z torrenatami i wybierz torrent
  3. Otwórz torrent w aplikacji uTorrent
  4. Poczekaj, aż torrent się pobierze i zainstaluj go na swoim telefonie

Przejdźmy do szczegółów

Jak Krok po Kroku Pobierać Bezpiecznie Torrenty przez Telefon?

Instrukcja, którą za chwilę pokażę dotyczy zarówno Androida jak i iOSa. Przed przystąpieniem do niej, warto wejść w ustawienia naszego telefonu i zaznaczyć pozwolenie na instalację aplikacji z nieznanych źródeł.

Krok 1

Nie jest to obowiązkowy krok, jednak jeśli chcesz bezpiecznie i anonimowo pobierać torrenty, to powinieneś zabezpieczyć się aplikacją VPN.

Maskuje ona Twój prawdziwy adres IP, dzięki czemu pobierając torrent, który jest nielegalny (do czego nie zachęcam), możesz zachować anonimowość.

Aplikacją, którą warto pobrać jest Surfshark VPN, do którego możesz przejść klikając w ten link i załapać się na promocję -81%.

Krok 2

Pobierz aplikację uTorrent ze sklepu Google Play. To dzięki niej możliwe będzie ściągnięcie torrenta. Możesz pobrać też inne aplikacje tego typu, np. BitTorrent lub tTorrent.

Krok 3

Uruchom aplikację VPN Surfshark i wybierz najszybszy serwer, by zamaskować swoje IP zanim zaczniesz pobierać torrent. Zazwyczaj aplikacja sama wybierze serwer polski. Gdy połączenie zostanie nawiązane, to możesz z niej wyjść środkowym przyciskiem, by działała w tle.

Krok 3

Przejdź na stronę z torrentami, by wyszukać interesujący Cię plik. Istnieje wiele stron z torrentami. Najpopularniejsze anglojęzyczne to piratebays lub 1337x. Jeśli chodzi o polskie, możesz skorzystać z torrenty-org.pl lub torrento.pl. Pełna lista polskich stron z torrentami znajduje się w tym wpisie.

Krok 4

Aby pobrać torrent kliknij magnet download/get this torrent w zależności od strony internetowej. Dzięki temu pobieranie torrenta rozpocznie się w programie uTorrent, który pobrałeś.

Krok 5

Pobieranie torrenta się rozpocznie. Gdy dojdzie do końca, będziesz mógł go otworzyć na telefonie lub zainstalować. Gdy plik jest w formacie .zip, możesz pobrać aplikację WinRar w sklepie Google Play, aby można było wypakować plik na telefonie.

Gotowe.

Czy Aplikacja VPN jest Konieczna?

Jeżeli zależy Ci na swojej prywatności, to powinieneś rozważyć aplikację VPN. Jest ona szczególnie ważna przy pobieraniu torrentów.

Pobierając torrent, Twój adres IP trafia do sieci. Gdy pobierasz plik objęty prawem autorskim, to robisz to nielegalnie, a Twój adres IP jest widoczny dla wszystkich, dlatego bardzo łatwo jest Cię namierzyć.

Korzystając z VPN chronisz swój adres IP i korzystasz z sieci za pomocą wirtualnego adresu, przez co jesteś dużo bardziej anonimowy.

Więcej o legalności torrentów możesz przeczytać tutaj.

Oprócz tego VPN możesz używać do tego, by Twój dostawca internetu nie śledził Twojej historii, czy do omijania blokad regionalnych, więc jest to aplikacja o wielu zastosowaniach, o których możesz przeczytać tutaj.

Czy Istnieją Darmowe Aplikacje VPN?

Na początku artykułu zasugerowałem instalację płatnego VPN Surfshark, dlatego dużo osób może uznać to za wyrzucanie pieniędzy, skoro istnieją też darmowe VPNy.

Jeżeli kiedykolwiek korzystałeś z bezpłatnego VPNa, to na pewno wiesz, dlaczego poleciłem płatną aplikację, a jeżeli nie, to warto, abyś wiedział dlaczego nie warto korzystać z darmowych VPNów do torrentów.

Po pierwsze darmowe VPNy bardzo źle wpływają na prędkość naszego połączenia internetowego. Zdarza się, że jakiś torrent bez VPN pobiera się wolno, a jeżeli dołączymy do tego darmowy VPN, to pobieranie może zająć wieki.

Po drugie, bezpłatne VPNy nie są organizacją charytatywną i aby się utrzymać, spora część z nich handluje danymi swoich użytkowników. Sprzedawane są logi, historia przeglądania i wiele innych danych, których z pewnością nie chcielibyśmy udostępniać.

W związku z tym lepiej postawić na płatny VPN, który można mieć już od niecałych 10 zł miesięcznie i cieszyć się spokojem ducha.

Czy Pobierając Torrenty Możesz Zawirusować Swój Telefon?

Torrenty czasem mogą mieć wirusy. Nie różnią się one niczym od innych plików dostępnych w internecie, dlatego warto mieć na uwadze to, że możemy zainfekować swój telefon.

Z pewnością nie każdy plik torrent jest objęty wirusem i pokuszę się o stwierdzenia, że zdecydowana większość torrentów nie ma wirusa.

Chyba najlepszym sposobem, by upewnić się, że torrent, którego chcemy pobrać jest czysty, to czytanie komentarzy pod torrentami. Jeśli plik ma wirusa, to na pewno wielu użytkowników już go złapało i aby ostrzec innych na pewno napisali to w komentarzu.

Zazwyczaj pliki bez wirusów mają wiele pobrań, więc dobrym indykatorem jest popularność torrenta. Jeśli był on często pobierany, to prawdopodobnie nie masz się czego obawiać.

Jeśli jednak chcesz mieć sto procent pewności, to warto zainstalować sobie nawet darmową aplikację antywirusową na telefon. Często są one jednak zbyt czułe i jako potencjalne zagrożenie wykrywają sam torrent, który nie ma wirusów, więc nie zawsze są dobrym pomysłem

Dobrym sposobem może być też użycie swojego nieużywanego już smartfona, aby przetestować czy wszystko jest w porządku.

Ile Wolnego Miejsca Musisz Mieć na Telefonie, by Pobierać Torrenty?

Wszystko zależy od tego jaki torrent ściągasz. Najpopularniejsze torrenty na telefon to:

  • Gry
  • e-Booki
  • Filmy
  • Aplikacje
  • Muzyka

Na samą aplikację uTorrent potrzebujesz około 13 mb, na aplikację Surfshark około 60 mb. Jeśli pobierasz muzykę, aplikacje, czy e-booki, to powinieneś spokojnie zmieścić się w 200 mb razem z aplikacją Surfshark i uTorrent.

Jeśli chodzi o gry i filmy, to musisz posiadać więcej pamięci- w przypadku filmów nawet około 2 GB, więc jeśli nie masz wystarczająco miejsca na telefonie, to warto wyposażyć się w kartę pamięci.

Przeczytaj też:

Torrenty powinny być używane tylko do legalnego udostępniania i pobierania plików. Strona vpnekspert.com i SurfsharkVPN nie wspierają nielegalnego torrentowania.