Menu Zamknij

Jak Pobierać Torrenty przez Przeglądarkę (Instrukcja)

Przyjęło się, że aby pobrać torrent, należy wcześniej pobrać program uTorrent, BitTorrent, bądź inną alternatywę. Są jednak sposoby jak pobierać torrenty bez używania dodatkowych programów.

W tym poradniku pokażę Wam krok po kroku w jaki sposób to zrobić. Do tego niezbędne będzie dodanie prostego rozszerzenie do przeglądarki o nazwie Seedr.

Jak Pobierać Torrenty przez Przeglądarkę?

Aby pobierać torrenty przez przeglądarkę:

 1. Zainstaluj rozszerzenie Seedr
 2. Zarejestruj się adresem e-mail i hasłem
 3. Potwierdź swój e-mail
 4. Wyszukaj interesujący Cię torrent i kliknij „Add to Seedr”
 5. Poczekaj na pobranie torrenta i uruchom go na swoim komputerze

W moim przypadku do pobrania torrenta będę używał przeglądarki Google Chrome, jednak ten sposób działa również na Mozilla Firefox oraz Operze.

Uwaga! Aby bezpiecznie pobierać torrenty bez udostępniania swojego adresu IP, rekomenduję pobranie aplikacji VPN Surfshark. Jest to najbezpieczniejszy VPN do torrentów, który obecnie jest dostępny w promocji -81%. Kliknij tutaj, by pobrać Surfshark.

 1. Gdy już pobrałeś i zainstalowałeś Surfshark, połącz się z dowolnym serwerem, który będzie maskował Twoje prawdziwe IP. Ja akurat połączę się z polskim. Aby to zrobić, po prostu kliknij w wybrany serwer, a połączenie nastąpi po kilku sekundach. Od tej chwili masz zabezpieczony adres IP.

2. Następnie wpisujemy w przeglądarkę „rozszerzenia chrome” i klikamy w pierwszy link, który zaprowadzi nas do miejsca z rozszerzeniami.

3. W wyszukiwarce wpisujemy nazwę rozszerzenia, czyli „Seedr”, po czym wybieramy pierwszą aplikację, klikamy na nią, po czym klikamy niebieski przycisk, by dodać ją do Chrome.

4. Gdy rozszerzenie się zainstaluje, uruchamiamy je, klikając na nie. Będzie ono znajdowało się tam, gdzie wszystkie rozszerzenia, czyli ukryte w ikonce puzzla w prawym górnym rogu przeglądarki. Po kliknięciu w to rozszerzenie, otworzy nam się okienko, w którym klikamy „Visit Site”.

5. Teraz podajemy e-mail i hasło, by utworzyć konto. Na adres e-mail przyjdzie link aktywacyjny, który musimy potwierdzić. Czasem może on wylądować w folderze spam.

6. Po kliknięciu w link na e-mailu, zostaniemy przeniesieni na stronę Seedr, gdzie ponownie klikamy niebieski przycisk „Activate Account”.

7. Teraz pobieramy nasz torrent. Robisz to tak jak zawsze, czyli wchodzisz na dowolną stronę z torrentami, wpisujesz nazwę pliku i wchodzisz w interesujący Cię rezultat.

8. Gdy wejdziesz w torrent, kliknij prawym przyciskiem myszy „Get this torrent” i wybierz z listy „Add to Seedr”. Pobieranie torrenta albo się rozpocznie, albo zostaniesz poproszony o wpisanie jeszcze raz e-maila i hasła.

9. Po przeniesieniu Cię na stronę pobierania (lub wcześniej), musisz wyrazić zgodę na wysyłanie powiadomień przez rozszerzenie Seedr, ponieważ w innym wypadku nie rozpocznie się pobieranie.

10. Plik zacznie się pobierać. Po pobraniu kliknij w niego i wybierz „Download”, by pobrać go na swój komputer. Gdy plik wyląduje na Twoim dysku, usuń go z Seedr, ponieważ w darmowej wersji mamy tylko 2GB wolnego miejsca.

Gotowe!

Jeżeli 2GB miejsca jest dla Ciebie niewystarczające, to możesz również skorzystać z innych rozszerzeń. Najpopularniejsze z nich to:

 • Easy Put.io
 • JSTorrent
 • Free Download Manager

Jeżeli jednak chcesz zostać przy Seedr, to limit 2GB możesz powiększyć aż do 6GB zapraszając znajomych poprzez specjalny link, czy umieszczenie postu na Tweeterze.

Wystarczy, że klikniesz w menu po prawej stronie obok logo Seedr i klikniesz „Earn Free Space”. Za każdego znajomego, który zarejestruje się z Twojego linku dostajesz 500 mb, a za post na Tweeterze kolejne 500 mb.

Jeżeli nie chce Ci się w to bawić, to możesz dokupić więcej miejsca. Przykładowo, 30 GB kosztuje niecałe $7, a dodatkowo dostajesz np. skanowanie pod względem wirusów, czy szybsze pobieranie.

Czy Lepiej Pobierać Torrenty przez Przeglądarkę czy przez Protokół?

Nie jest tajemnicą, że pobieranie przez protokoły typu uTorrent, czy BitTorrent jest dużo popularniejsze niż pobieranie przez przeglądarkę. Protokoły mają dużą przewagę nad pobieraniem przez przeglądarkę, ponieważ:

 • Są nielimitowane
 • Są szybsze

Dlatego w miarę możliwości lepiej wybierać protokoły. Nie zajmują one dużo miejsca na dysku i są łatwe w instalacji, a przede wszystkim pobieranie torrentów jest wygodniejsze.

Pobieranie przez przeglądarkę również może mieć sens, ale gdy ściągasz mniejsze pliki i korzystasz z torrentów raczej sporadycznie.

Czy Seedr nie ma Wirusów?

Seedr jako że jest to rozszerzenie do przeglądarki nie zawiera wirusów, ani innego złośliwego oprogramowania. Wirusy mogą być zawarte w torrentach, które pobierasz, dlatego zawsze przed pobraniem pliku przeczytaj komentarze osób, której już ściągnęły dany plik.

Dlaczego Musisz Podawać Swój e-mail, by Używać Seedr?

Seedr to narzędzie darmowe z opcjonalnymi płatnościami. Seedr zapewne zbiera adresy po to, aby w przyszłości wysyłać e-maile i proponować zniżki lub przypominać o tym, że można dokupić więcej miejsca do pobierania.

Z racji tego, że Seedr zbiera tylko e-maile i nie prosi o dane osobowe, to nie powinniśmy się obawiać o to, że platforma wykorzystuje nasze dane. W każdej chwili możemy zatrzymać wysyłanie e-maili.

Z Jakich Stron Pobierać Torrenty?

Najlepsze strony z torrentami to:

 • Piratebay
 • Limetorrent
 • RARBG
 • 1337x
 • Torrent-org.pl
 • Torrento.pl

Więcej polskich stron z torrentami znajdziesz w tym wpisie.

Dlaczego Pobierając Torrenty Powinieneś Robić to Przez VPN?

Pobieranie torrentów samo w sobie jest legalne. Inaczej ma się sprawa, gdy poprzez torrenty pobierasz pliki, które objęte są prawem autorskim. Wówczas jest to nielegalne.

Osoby, które korzystają z torrentów, bardzo często robią to poprzez VPN, dzięki czemu maskują swój prawdziwy adres IP, aby nie był on widoczny w sieci p2p.

Jednym z popularniejszych VPNów jest wspomniany na początku Surfshark, do którego możecie przejść tutaj.

Więcej o VPN przeczytasz tutaj.

Disclaimer: nie namawiam do łamania prawa

Przeczytaj też:

Torrenty powinny być używane tylko do legalnego udostępniania i pobierania plików. Strona vpnekspert.com i SurfsharkVPN nie wspierają nielegalnego torrentowania.