Menu Zamknij

Jak Oglądać TVP Sport za Granicą (Prosty Sposób)

„Przepraszamy. Z uwagi na ograniczenia licencyjne materiał jest niedostępny w kraju, z którego się łączysz”.

Jeżeli jesteś za granicą i chcesz obejrzeć polską telewizję internetową, w tym TVP Sport, to muszę Cię zmartwić, ponieważ jest to niemożliwe.

Przynajmniej na pierwszy rzut oka, ale istnieją proste sposoby jak oglądać TVP Sport za granicą.

Chcesz wiedzieć jak? Zapraszam do przeczytania artykułu.

Jak oglądać TVP Sport za granicą?

Aby oglądać TVP Sport za granicą należy:

1. Pobrać na komputer lub telefon aplikację VPN
2. W aplikacji VPN wskazać polski serwer i się z nim połączyć
3. Odświeżyć stronę TVP Sport

Dlaczego nie możesz oglądać TVP Sport za granicą?

Przyczyna, dlaczego za granicą nie ma dostępu do treści wideo, jakie oferuje TVP Sport, jest dość prozaiczna.

Chodzi o pieniądze, a ściślej mówiąc o kontrakty zawarte z reklamodawcami.

Przed każdą transmisją, niezależnie czy jest to mecz ekstraklasy, transmisja potyczek tenisowych czy mecz NHL, wyświetlają się reklamy trwające zazwyczaj od kilkudziesięciu sekund do nawet kilku minut.

Firmy, które chcą reklamować się przed transmisjami TVP Sport mają konkretne wymagania.

Te wymagania zazwyczaj są trochę inne, w zależności od firmy, ale jedna rzecz pozostaje w nich niezmienna- przepis o emitowaniu reklam tylko na terenie Polski.

Jeżeli firma „X” zamierza sprzedawać swój makaron tylko na terenie Polski, to dlaczego miałaby pokazywać się osobom, które są na terenie Niemiec, Wielkiej Brytanii czy innego zagranicznego państwa?

Te osoby i tak nie kupią tego produktu, więc reklamy emitowane Polonii na całym świecie są wyrzucaniem pieniędzy w błoto.

TVP w związku z tym wprowadziło technologię, która rozpoznaje adres IP kraju, który odwiedza ich stronę, a jeżeli jest to kraj inny niż Polska, to jest on blokowany i widzisz mniej więcej taki obrazek:

Praktycznie każda polska telewizja online praktykuje takie działania, więc nie powinniśmy być źli na TVP.

Jaki jest sposób na rozwiązanie tego problemu?

Na szczęście świat idzie do przodu i jeżeli jest problem, to prędzej czy później znajdzie się ktoś, kto znajdzie na niego rozwiązanie.

Takim rozwiązaniem jest aplikacja VPN.

Możesz nie wiedzieć, czym jest tajemniczy VPN, dlatego już spieszę z odpowiedzią.

VPN to skrót od Virtual Private Network. Jest to technologia zawarta w zwykłej aplikacji, która pozwala na zmianę adresu IP.

Jak już wspominałem, TVP rozpoznaje Twój zagraniczny adres IP, a VPN pozwala sprawić, że będziesz miał polskie IP, będąc nawet na drugim końcu świata. Więcej na temat VPN możecie przeczytać w tym wpisie.

Proste? Proste!

Nie każda aplikacja VPN jest taka sama i jest wiele aplikacji, które po prostu nie działają lub swoimi specyfikacjami nie pozwalają odblokować telewizji internetowych.

Abyście nie musieli tracić czasu na poszukiwania najlepszej aplikacji VPN do streamingu, to już teraz mogę Wam polecić aplikację VPN o nazwie Surfshark.

Jest to prawdopodobnie najlepsza aplikacja VPN obecnie dostępna. Możecie ją pobrać i kosztuje ona zaledwie ok. 9,30 zł miesięcznie ze zniżką 81%.

Czy istnieją darmowe metody?

Obok płatnych aplikacji VPN, istnieją również darmowe. Owszem, mogą stanowić one jakąś alternatywę, jednak należy liczyć się z pewnymi ograniczeniami darmowych aplikacji VPN.

Po pierwsze działają one bardzo wolno. Z racji tego, że są darmowe, to sporo użytkowników korzysta z tych samych adresów IP w tym samym czasie, dlatego z tak znacznym przeciążeniem oglądanie materiałów wideo będzie praktycznie niemożliwe.

Drugim problemem darmowych VPNów jest fakt, że mają one limit transferu. Zazwyczaj z VPN możemy korzystać za darmo do 2 GB transferu miesięcznie, co przy oglądaniu meczu na żywo może nie być wystarczająco nawet na pół godziny.

Ogólnie rzecz ujmując darmowe VPN czasem mają sens, ale nie przy oglądaniu transmisji sportowych.

Myślę, że Surfshark jest do tego idealnym narzędziem, bowiem istnieją droższe rozwiązania, na przykład ExpressVPN lub NordVPN, ale nie ma potrzeby przepłacać. Surfshark idealnie łączy dobrą cenę ze znakomitym działaniem.

Surfshark działa na Androidzie, iOS, Windowsie i Macu.

Jak krok po kroku odblokować TVP Sport?

Przejdźmy teraz do konkretów i zobaczmy krok po kroku w jaki sposób w 3 minuty oglądać TVP Sport gdziekolwiek jesteś.

1. Upewniamy się, że TVP Sport na pewno nie działa. U mnie rzeczywiście tak jest.

2. Przechodzimy na stronę Surfshark, klikając na przykład tutaj. Klikamy „Buy now”, by skorzystać z promocji -81%.

3. Teraz wybieramy plan cenowy. Plany nie różnią się możliwościami, tylko ceną. Jeżeli masz zamiar oglądać więcej transmisji sportowych oraz inne polskie telewizje przez internet, to dobrą opcją będzie Surfshark na 24 miesiące, gdyż wychodzi to najtaniej.

4. W kolejnym kroku podajemy e-mail, by założyć konto i przechodzimy do płatności pomijające opcjonalne narzędzia.

5. Teraz wybieramy metodę płatności. Najszybciej będzie z kartą kredytową. Należy pamiętać, że płacimy z góry na 24 miesiące. Do 30 dni od zakupu możemy jednak poprosić o zwrot pieniędzy.

6. Gdy płatność przebiegnie pomyślnie, zostaniemy poproszeni o ustalenia hasło, którym będziemy się logowali do aplikacji.

7. Zostało nam jeszcze pobranie aplikacji. W moim przypadku pobiorę ją na Windowsa, jednak macie możliwość wyboru praktycznie każdego systemu operacyjnego.

8. Gdy pobieranie się zakończy, instalujemy Surfshark jak każdy inny program i logujemy się e-mailem i hasłem.

9. Teraz przechodzimy do zakładki „Locations” i wyszukujemy polski serwer, aby móc zmienić IP na polskie. Wybieramy dowolny, klikamy w niego i po kilku sekundach mamy zmienione IP.

10. Pozostało tylko odświeżyć stronę i gotowe!

Czy VPN odblokuje również inne telewizje typu Player, Ipla lub WpPilot?

Owszem, VPN może również umożliwić Ci oglądanie najnowszych seriali na wielu platformach streamingowych.

Działa to na takiej samej zasadzie. Mając zainstalowany VPN, wystarczy, że za każdym razem, gdy chcesz coś obejrzeć, połączysz się z polskim serwerem.

Dzięki temu nie musisz wykupować dodatkowych pakietów w tych telewizjach.

Dodatkowo może zauważyłeś, że Netflix różni się w zależności od kraju, w jakim przebywasz?

Jeżeli chcesz oglądać filmy z polskim lektorem za granicą, to Surfshark również będzie świetnym rozwiązaniem. Więcej na ten temat w tym artykule.

Co więcej, Surfshark możesz zainstalować również na innym komputerze lub telefonie i korzystać z tego samego konta. Możesz również dzielić konto ze znajomymi.

Czy VPN jest popularne wśród Polaków za granicą?

Polacy za granicą korzystają bardzo chętnie z aplikacji VPN.

I odblokowywanie serwisów streamingowych nie jest jedynym tego powodem.

Wielu polaków chce otrzymywać polskie informacje i korzystać z polskiej wersji internetu. Co prawda wyrażenie „polska wersja internetu” nie jest może trafne, ale internet za granicą jest nieco inny niż ten, jaki znasz z polski.

Przykładowo, wpisując w Polsce hasło „Player”, prawdopodbnie pierwszym wynikiem wyszukiwania będzie telewizja. W Wielkiej Brytanii mógłbyś dostać wynik, który wyjaśnia słowo „gracz”.

Innymi słowy, frazy wpisywanie w Google różnią się ze względu na lokalizację.

Ponadto VPN pozwala na większą anonimowość w sieci.

Wszak VPN powstało po to, by umożliwić prywatność w internecie.

Surfując poprzez VPN ukrywasz swój adres IP, strony internetowe nie śledzą Cię, a Twój dostawca inetrnetu nie ma wglądu do tego, co robisz.

Korzystając z sieci bez VPN, ujawniasz wiele informacji o sobie, dlatego warto rozważyć z ciągłego korzystania z VPN na co dzień.

>>Kliknij i przejdź do Surfshark.<<

Możesz przeczytać jeszcze: