Menu Zamknij

Jak Oglądać Netflix USA z Dowolnego Kraju? (Krok po Kroku)

Ostatnia aktualizacja: 15 stycznia 2021

Jak Oglądać Netflix USA z Dowolnego Kraju?

Netflix to doskonałe źródło rozrywki.

Baza materiałów wideo oferowana przez ten popularny serwis jest imponująca. Ale w zależności od tego, w jakim kraju mieszkasz, jest ona różna.

Na przykład w Polsce mamy dostępne 2 razy mniej seriali i filmów niż w amerykańskiej wersji Netflixa.

W ogólnym rozrachunku Netflix USA cieszy się największą biblioteką seriali, a mieszkańcy innych krajów, zastanawiają się jak oglądać amerykańskiego Netflixa, nie będąc na terenie USA.

Czy można to zrobić? Oczywiście, że tak!

Metoda, którą za chwilę pokażę, jest wykorzystywana przez setki tysięcy ludzi, którzy chcą oglądać bez przeszkód najpopularniejsze seriale na czele z kultowym The Office.

Jak oglądać amerykańskiego Netflixa?

1. Pobierz program VPN na komputer/telefon
2. W programie VPN zmień swoje IP na amerykańskie
3. Odśwież stronę Netflixa lub wyczyść dane przeglądarki (ciasteczka)
4. Gotowe!

Dlaczego nie mogę oglądać amerykańskiego Netflixa?

Netflix działa dość prosto i logicznie. Jeżeli mieszkasz w danym kraju, to masz dostęp tylko i wyłącznie do filmów i seriali, które są dostępne w tym państwie. I tak na przykład gdy jesteś mieszkańcem Polski, to oglądasz materiały wideo, które zostały opublikowane dla Polaków. Gdy mieszkasz w USA, to oglądasz seriale przeznaczone na amerykański rynek.

Ale dlaczego tak jest?

Jak mówią pracownicy Netflixa, chodzi tu o pieniądze. Mieszkańcy jednego kraju, nie zawsze będą lubili ten sam serial, co mieszkańcy drugiego. Meksykańskie telenowele nie będą tak popularne w Holandii, jak w krajach Ameryki Łacińskiej. W związku z tym nie miałoby to ekonomicznego sensu płacić za programy, które nie są oglądane przez obywateli danego państwa.

Ale co jeśli jesteśmy odmienni niż nasi rodacy i lubimy na przykład amerykański humor w wydaniu popularnego The Office? Nie załamujmy się, bo możemy obejrzeć ten serial i to nie poprzez torrenty, lecz na samym Netflixie i to będąc w granicach Polski.

Netflix USA- oferta

Jak już wspomniałem, oferta Netflixa w każdym kraju jest inna. Zerknijmy sobie na liczbę produkcji według wybranych krajów.

USA- 5912
Wielka Brytania-5561
RPA-5008
Tajlandia- 4839
Rosja-4884

Polska- 3358

Jak widać, Polska na tle reszty wypada średnio, co w skali całego globu plasuje nas gdzieś w połowie, jeżeli chodzi o zawartość biblioteki.

A co jest na amerykańskim Netflixie, czego nie ma u nas? To między innymi te seriale i filmy są niedostępne w Polsce:

  • The Office
  • Dr. House
  • Parks and Recreation
  • The West Wing
  • The Ghost Who Walks
  • Dark Liter
  • Mine 9
  • School Daze
  • Sunrise in Heaven

i wiele, wiele innych…

Sposób na dostęp do Netflixa USA

Obejście blokady regionalnej Netflixa wcale nie musi być trudne. Choć brzmi to skomplikowanie, to wcale tak nie jest. Jeżeli zastanowimy się nad genezą działania tego portalu, to dojdziemy po nitce do kłębka do sposobu, jak oglądać amerykańską wersję Netflixa.

Zacznijmy od tego, skąd Netflix wie, że teraz jesteśmy w Polsce, w Anglii lub w Niemczech. Odpowiedź jest prosta, bo podobnie jak wszystkie inne strony internetowe, ten serwis z materiałami wideo, czerpie informacje o naszym położeniu z adresu IP.

Jeżeli Netflix rozpoznaje, że masz polski adres IP, to automatycznie wyświetla Ci naszą rodzimą wersję strony, gdzie mamy polski język, ale również polską bibliotekę filmów.

W ten sam sposób Netflix rozpoznaje Amerykanów. IP, które pochodzi z USA, jest równoznaczne z tym, że może pokazać amerykańskie zasoby wideo.

A co gdyby wpuścić Netflixa w maliny i zmienić polskie IP na amerykańskie, dzięki czemu obejrzymy wszystkie kultowe produkcje…

Dokładnie o to chodzi. Aby oglądać amerykańskiego Netflixa, musimy zmienić adres IP z polskiego (bądź każdego innego) na adres z USA. Tym sposobem Netflix pomyśli, że jesteśmy na terenie USA i udostępni nam szeroką ofertę materiałów.

Polski Netflix za granicą? Przeczytaj ten artykuł!

Metoda na amerykański adres IP

Aby zmienić adres IP, nie potrzebujemy żadnych zaawansowanych umiejętności. Wystarczy tylko, że potrafisz pobrać prosty program z internetu. Mowa to o programie VPN.

VPN, czyli tak naprawdę Virtual Private Network to oprogramowanie, które służy zabezpieczeniu Twojego połączenia internetowego oraz jednoczesnej zmianie adresu IP.

Działa ono tak, że pobierasz prostą aplikację na telefon bądź komputer, uruchamiasz ją, wybierasz z listy adres IP kraju, którego potrzebujesz i w zasadzie to wszystko.

Program VPN nie tylko zmieni Twój adres IP, ale dodatkowo zaszyfruje Twoje połączenie internetowe, dzięki czemu znacznie zwiększysz swoją ochronę online.

Jest jeszcze kilka metod zmiany IP, lecz jeżeli chcesz odblokować amerykańskiego Netflixa, to w grę wchodzi tylko VPN, który jest najlepiej zoptymalizowany pod tym względem.

Więcej o VPNie przeczytasz w tym wpisie.

A jaki program VPN wybrać do Netflixa?

Programów VPN jest wiele, więc możesz mieć spory mętlik w głowie. Tak się składa, że używałem już jakichś kilkunastu i mogę Ci z czystym sumieniem udzielić rady co do konkretnego tytułu.

Ale zanim przeczytasz, jaki konkretnie program VPN wybrać, to warto, abyś wiedział, że są 2 rodzaje VPNów- darmowe i płatne.

Jeżeli chodzi o te pierwsze, to z doświadczenia wiem, że nie warto sobie zawracać nimi głowy. Fakt, zmieniają one adres IP, jednak jeżeli przychodzi do połączenia się z Netflixem, to zabezpieczenia tego serwisu wyłapują, że używasz VPN, tym samym pokazując Ci ekran, że nastąpił błąd. Poza tym darmowe VPNy bardzo spowalniają internet i potrafią znacznie utrudnić życie.

Dlatego polecam płatne, choć niekoniecznie kosztowne rozwiązania. VPN, za którego płacisz, to gwarancja tego, że uzyskasz dostęp do amerykańskiego Netflixa prawie za każdym razem. Prawie, bo niektóre serwery płatnych VPNów również są wyłapywane przez Netflixa, ale z racji tego, że jest ich tysiące i są one optymalizowane indywidualnie, zdecydowana większość z nich działa, a ich użytkownicy cieszą się serialami z amerykańskiej oferty.

To jaki program polecam?

Programem, którego używam na co dzień, jest SurfShark. Według mnie to VPN o najlepszym stosunku do ceny i doskonale radzi sobie z Netflixem. Program ten polecany jest też przez kilku większych YouTuberów m.in kanał ZacharOFF i Dave z Ameryki.

SurfShark kosztuje w najtańszym pakiecie zaledwie $2.49 miesięcznie. Jest to jeden z tańszych VPNów. Ma szeroką ofertę adresów IP, w tym oczywiście wiele amerykańskich. Działa bardzo szybko i gwarantuje bezpieczeństwo połączenie. Co jest najlepsze? Kupując program raz, możesz korzystać z niego na każdym urządzeniu w Twoim domu bez żadnych limitów.

Podana cena $2.49 dotyczy wtedy, gdy zakupisz go na 24 miesiące z góry, więc tak naprawdę płacąc teraz $59,76, masz go opłaconego na 2 lata. Zawsze możesz liczyć na zwrot pieniędzy do 30 dni po zakupie. Możesz przejść do oficjalnej strony SurfSharka tutaj.

Aktualizacja: Trwa promocja Surfshark, w której dostajesz 3 miesiące korzystania z programu gratis.

Więcej propozycji znajdziesz w rankingu VPNów.

Jak odblokować Netflixa USA krok po kroku

Tak jak obiecałem, czas na bardziej szczegółową, choć nieskomplikowaną instrukcję jak zmienić adres IP i oglądać amerykańskiego Netflixa.

1. Przejdź do strony z VPNem. W moim przypadku będzie to polecany wcześniej SurfShark. W zależności od wersji językowej klikamy „Get VPN for Netflix”lub „Zdobądź Surfshark VPN”.

2. Teraz wybieramy plan cenowy. Możesz zmienić walutę, choć i tak płatność będzie pobrana w dolarach. Najbardziej opłaca się 24-miesięczna wersja(12+12 miesięcy bezpłatnie), choć oczywiście wybierz według własnych preferencji.

3. Następnie podajemy adres e-mail, by utworzyć konto, pomijamy opcjonalny punkt trzeci i wybieramy metodę płatności. Najszybciej jest z kartą płatniczą.

4. Jeżeli wszystko przebiegło pomyślnie, będziesz mógł ustalić sobie hasło. Zapisz je lub zapamiętaj, by później móc się zalogować.

5. Teraz pobierz SurfShark na swoje urządzenie i standardowo zainstaluj, po czym zaloguj się. Program zostanie uruchomiony.

surfshark interfejs

6. By zmienić IP na amerykańskie, kliknij Locations po lewej stronie i odszukaj flagę USA. Kliknij w jedną z lokalizacji. Właśnie zmieniłeś adres IP. Teraz uruchom przeglądarkę jeszcze raz i wejdź na Netflixa. Wszystko powinno być tak jak w amerykańskiej wersji. Jeżeli nie- wyczyść ciasteczka w ustawieniach przeglądarki lub za pomocą specjalnego programu, na przykład CCleanera.

Zmienione IP masz tak długo, jak SurfShark jest włączony.

Czy Netflix zablokuje mi za to konto?

Netflix doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jego klienci na potęgę korzystają z usług VPN, by uzyskać dostęp do zablokowanych produkcji.

Czy Netflix coś z tym robi?

Jeszcze jak. Serwis cały czas walczy z VPNami. Wydaje się, że wygrał wojnę z darmowymi programami VPN, ponieważ dawno nie trafiłem na taki, który nie byłby rozpoznany przez Netflixa.

Płatne VPNy sporo inwestują w to, by ich serwery były w stanie obejść technologie Netflixa, ponieważ wiedzą, że lwia część ich klientów korzysta VPN tylko dla Netflixa. I choć od czasu do czasu ten filmowy gigant blokuje adresy IP VPNów premium, to w dalszym z około 80-procentową skutecznością odblokowują one Netflixa.

Jeżeli chodzi o użytkowników, to Netflix raczej ich nie banuje. Pomyślmy tutaj zdrowo rozsądkowo. Załóżmy, że 200 tys. osób korzysta z VPN, a każdy z nich płaci średnio $20 co miesiąc za abonament. Firma straciłaby wówczas jakieś 4 miliony dolarów miesięcznie. Taki ruch raczej nie byłby zbytnio opłacalny.

Nie oznacza to jednak, że nikt nie jest banowany. Niektórzy użytkownicy są, jednak są to wyjątki. W większości przypadków, gdy Netflix rozpozna VPN, wyświetli się nam błąd i będziemy musieli zmienić serwer.

Reasumując, VPN można legalnie używać do Netflixa, a więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Podsumowanie

Jeżeli do tej pory zastanawiałeś się jak oglądać amerykańskiego Netflixa, to mam nadzieję, że pomogłem Ci znaleźć odpowiedź.

Przetestuj Surfshark lub inny program i przekonaj się, że oglądanie Netflixa z USA jest całkowicie możliwe. Możesz korzystać z tych programów na każdym urządzeniu, a oglądanie seriali będzie bardzo komfortowe ze względu na szybkie serwery.

Możesz przeczytać jeszcze: