Menu Zamknij

Jak Oglądać „Elif” za Granicą? (Krok po Kroku)

Elif to turecki serial, który jest dostępny w Telewizji Polskiej.

Niestety, podczas pobytu za granicą dostęp do niego jest bardzo utrudniony.

Dziś jednak zobaczysz, w jaki sposób oglądać ten serial na platformie TVP VOD w łatwy sposób.

W skrócie wygląda to tak…

Aby oglądać „Elif” za granicą, powinieneś pobrać aplikację VPN, w której ustawisz polski adres IP, dzięki czemu uzyskasz dostęp do pełnej biblioteki TVP VOD, będąc poza granicami Polski.

Dlaczego nie możesz obejrzeć serialu Elif za granicą?

Jeżeli przebywasz już jakiś czas za granicą, to na pewno dobrze znasz tę sytuację, w której chcesz obejrzeć jakiś materiał wideo i nie masz do niego dostępu, ponieważ dostajesz komunikat typu ” Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju”.

Jest to nic innego jak blokada regionalna, która jest nakładana na pewne strony z różnych względów.

Blokada ta nie pozwala użytkownikom z wybranych krajów uzyskać dostępu do treści strony. W naszym przypadku serial Elif działa tylko na terenie Polski, więc obejrzenie go w UK, Norwegii lub innym kraju jest niemożliwe.

Blokada regionalna, jaką nakłada VOD i inne serwisy streamingowe z polskimi serialami wiąże się ze wspomnianymi względami licencyjnymi.

Mówiąc krótko, chodzi o reklamy przed odcinkami, które mogą być emitowane tylko na terenie Polski.

Reklamodawcom nie opłaca się bowiem emitować reklam swojego produktu za granicą, przykładowo w UK i nie zgadzają się, aby osoby tam mieszkające je widziały, gdyż jest duża szansa, że nie kupią reklamowanego produktu lub usługi, która jest sprzedawany tylko na terenie Polski.

Ale czy można coś z tym zrobić?

Jaki jest sposób, który umożliwi Ci obejrzenie serialu?

Na szczęście blokada regionalna nie jest czymś skomplikowanym do ominięcia i można to spokojnie zrobić, pobierając jedną niedużą aplikację na nasz laptop, komputer, tablet czy też telefon.

Aplikacja o której mowa to aplikacja VPN, która pozwala obejrzeć polskie seriale za granicą.

VPN (Virtual Private Network) działa na bardzo prostej zasadzie.

Załóżmy, że jesteś w Wielkiej Brytanii. Gdy korzystasz z tutejszego internetu, posiadasz brytyjski adres IP. IP to nic innego jak ciąg znaków, identyfikujący Twoją sieć. Dzięki adresowi IP, strony internetowe wiedzą, w jakim kraju się znajdujesz i jak nazywa się Twój dostawca internetu.

Chcąc uzyskać dostęp do serialu Elif, strona VOD rozpoznaje Twój wyspiarski adres IP i blokuje Ci dostęp.

VPN działa w ten sposób, że zmienia adres IP Twojego internetu z niemieckiego na polski, z francuskiego na polski, z hiszpańskiego na polski, itd.

Dzięki temu strony „myślą”, że oglądasz serial z Polski i bez problemu możesz uzyskać do nich dostęp.

Jest wiele aplikacji VPN, jednak abyście nie musieli szukać, która będzie dla Was najlepsza, to już teraz mogę polecić aplikację Surfshark, którą sam używam.

Czy ten sposób pozwoli Ci również oglądać inne seriale?

Surfshark umożliwi Ci nie tylko oglądanie „Elif”, ale i setek innych produkcji, jakie znajdują się na TVP VOD.

Mało tego. Aplikacja nie działa jedynie na VOD, ale na każdym polskim serwisie streamingowym, więc będziesz dzięki niej mógł oglądać praktycznie każdy polski film czy serial.

Dodatkowo VPN umożliwia oglądanie polskiej wersji Netflixa z polskim lektorem, który również domyślnie nie jest dostępny za granicą.

Działa to też w inną stronę. Chcąc oglądać na przykład amerykańską wersję Netflixa w UK, możesz po prostu skorzystać z VPN i odblokować seriale, które są dostępne jedynie w USA. Więcej o tej metodzie przeczytasz w tym wpisie.

Czy są darmowe metody?

Aplikacja Surfshark jak i wiele innych aplikacji VPN wiąże się z opłatą miesięczną w wysokości $2.49 miesięcznie. Jak na VPN jest to bardzo niewiele.

Oczywiście istnieją darmowe VPNy, jednak uważam, że nie warto tracić na nie czasu, ponieważ po prostu są zbyt wolne i nie nadają się do oglądania materiałów wideo.

Jak wiadomo, aby oglądać filmy w jakości HD i bez zacięć, potrzeba szybkiego łącza. Darmowe VPNy tylko zwalniają Twój internet i sprawiają, że oglądanie seriali jest praktycznie niemożliwe.

Surfshark to sprawdzone rozwiązanie, które nie ma negatywnego wpływu na szybkość Twojego internetu i dodatkowo, w porównaniu do innych aplikacji VPN nie kosztuje dużo.

Może wyjść jeszcze taniej, ponieważ z jednego konta możesz korzystać z Surfshark na wielu urządzeniach, więc możesz złożyć się nawet z kilkoma znajomymi na tę aplikację.

Jak krok po kroku odblokować serial Elif za granicą?

Przejdźmy teraz do sedna i zobaczmy krok po kroku w jaki sposób w 3 minuty oglądać Elif gdziekolwiek jesteś.

1. Wchodzimy na stronę TVP VOD, wyszukujemy serial i upewniamy się, że Elif na pewno nie działa. U mnie rzeczywiście tak jest.

2. Przechodzimy na stronę Surfshark, klikając na przykład tutaj. Klikamy „Pobierz Surfshark”, by skorzystać z promocji -81%. Strona może otworzyć się też w języku angielskim.

3. Teraz wybieramy plan cenowy. Plany nie różnią się możliwościami, tylko ceną. Jeżeli masz zamiar oglądać więcej transmisji sportowych oraz inne polskie telewizje przez internet, to dobrą opcją będzie Surfshark na 24 miesiące, gdyż wychodzi to najtaniej.

4. W kolejnym kroku podajemy e-mail, by założyć konto i przechodzimy do płatności pomijające opcjonalne narzędzia.

5. Teraz wybieramy metodę płatności. Najszybciej będzie z kartą kredytową. Należy pamiętać, że płacimy z góry na 24 miesiące. Do 30 dni od zakupu możemy jednak poprosić o zwrot pieniędzy.

6. Gdy płatność przebiegnie pomyślnie, zostaniemy poproszeni o ustalenia hasło, którym będziemy się logowali do aplikacji.

7. Zostało nam jeszcze pobranie aplikacji. W moim przypadku pobiorę ją na Windowsa, jednak macie możliwość wyboru praktycznie każdego systemu operacyjnego.

8. Gdy pobieranie się zakończy, instalujemy Surfshark jak każdy inny program i logujemy się e-mailem i hasłem.

9. Teraz przechodzimy do zakładki „Locations” i wyszukujemy polski serwer, aby móc zmienić IP na polskie. Wybieramy dowolny, klikamy w niego i po kilku sekundach mamy zmienione IP.

10. Pozostało tylko odświeżyć stronę i gotowe! Jeśli dalej masz problemy, możesz wyczyścić pliki cookies lub skorzystać z innej przeglądarki.

Czy dużo Polaków korzysta z VPN za granicą?

VPN to narzędzie bardzo popularne wśród Polonii. Umożliwia bowiem nie tylko oglądanie polskich seriali.

Sporo osób korzysta z VPN na co dzień, aby otrzymywać na przykład polskie powiadomienia, czy czytać polskie informacje w internecie.

Wyniki wyszukiwania Google również różnią się w zależności od położenia geograficznego, dlatego jeżeli chcesz korzystać z sieci w nieco bardziej rodzimej wersji, to VPN będzie najlepszym rozwiązaniem.

VPN powstał zasadniczo do tego, aby dbać o Twoją prywatność online. Dlatego jeżeli chcesz, aby strony internetowe nie śledziły Twoich działań i aby Twój dostawca internetu nie podglądał Twojej aktywności, to dobrze, abyś korzystał z VPN przez cały czas. A wszystkie zalety VPN, możesz zobaczyć w tym artykule.

>>Kliknij, by przejść do Surfshark

Możesz przeczytać jeszcze: