Menu Zamknij

Krok po Kroku Jak Szybko Obejść „Ten Film Nie Jest Dostępny w Twoim Kraju”

Jeżeli właśnie chciałeś obejrzeć film w serwisie YouTube, Dailymotion, czy Cda i napotkałeś się informację o treści „Ten film nie jest dostępny w Twoim kraju”, to masz dwa wyjścia.

Albo odpuścić obejrzenie materiału wideo, albo w bardzo prosty sposób odblokować do niego dostęp.

Osobiście polecam drugie rozwiązanie. Za chwilę zobaczysz jak obejść blokadę regionalną w serwisach streamingowych.

Aby obejść „Ten film nie jest dostępny w Twoim kraju” wystarczy pobrać na komputer lub telefon prosty program VPN. Z jego pomocą zmienimy nasz adres IP na adres kraju, w którym dane wideo jest dostępne.

Dlaczego pojawia się informacja „Ten film nie jest dostępny w Twoim kraju”?

Na to pytanie można odpowiedzieć dość prosto- bo ten film nie jest dostępny w Twoim kraju.

Wydaje się dość logiczne, jednak powiedzmy sobie, dlaczego tak jest.

Generalnie chodzi o to, że producent wideo podczas jego dodawania na serwis, na przykład YouTube, Cda, czy jakikolwiek inny zaznaczył, że chce, aby jego film oglądały tylko osoby z wybranych krajów.

Jeżeli wideo, które chcesz obejrzeć jest niedostępne przykładowo w Polsce, Wielkiej Brytanii, czy w Niemczech, to najwyraźniej twórcy filmu nie zgodzili się, by był on odtwarzany w tych lokalizacjach.

Przyczyn takiego zachowania może być wiele, a najczęściej są to sprawy finansowe, czyli zapisy i kontrakty reklamowe. Wyobraź sobie, że chcesz reklamować swój produkt Hiszpanom, a jego reklamy oglądają Anglicy. Krótko mówiąc, jest to wyrzucanie pieniędzy w błoto, którego unika się, blokując dostęp osobom z niepożądanych państw.

W jaki sposób z pomocą VPN możesz obejść tę blokadę?

W jaki sposób serwis, który blokuje film wie, że jesteś na przykład na terenie Niemiec czy też Polski?

Za sprawą adresu IP.

Gdy surfujesz w internecie, strony rozpoznają Twój adres IP, z którego mogą poznać, z jakiego kraju pochodzisz. Adres IP to ciąg cyfr, który przypisuje Ci dostawca Twojego internetu i ma go każdy, a właśnie to właśnie on zdradza naszą lokalizację.

Aby ominąć komunikat o niedostępności filmu w naszym kraju, musimy zmienić nasz adres IP.

Nie będziemy go zmieniać sami. Z pomocą przyjdzie nam program VPN.

VPN (Virtual Private Network) to program w postaci aplikacji na telefon, tablet, komputer, czy nawet router Wi-Fi, który oferuje szybką zmianę adresu IP oraz lokalizację właściwie na dowolny kraj na świecie.

Jeżeli pierwszy raz słyszysz o tym narzędziu, to dużo tracisz, bo coraz więcej osób instaluje VPNy nie tylko do YouTube, ale również do odblokowywania Netflixa innych krajów czy zwiększenia swojej prywatności online.

Bardzo popularne są płatne programy VPN, które w porównaniu do darmowych są dużo szybsze, bezpieczniejsze i dbają o Twoje dane. Osobiście polecam skorzystać wam z programu Surfshark, którego sam używam i poleca go wielu polskich twórców na YouTube.

Krok po kroku jak obejść „Ten film nie jest dostępny w Twoim kraju”?

Przejdźmy do meritum.

Załóżmy, że chcę przesłuchać klipu MEGAHERZ – Für Immer. Niestety okazuje się, że to wideo nie jest dostępne w moim regionie.

Komunikat co prawda na to nie wskazuje, jednak jak później się okaże, jest to wina tego, że film jest wyłączony w moim kraju.

Teraz przejdziemy do sposobu z programem VPN. Działa on na Androidzie, iOS, Windowsie oraz Macu, a proces jest wszędzie taki sam.

1. Aby odblokować niedostępny na YouTube film, przechodzimy do oficjalnej strony programu VPN Surfshark.

2. Klikamy „Buy now”, aby skorzystać z 81% zniżki.

3. Wybieramy plan cenowy. Osobiście najbardziej odpowiada mi plan 24-miesięczny, ponieważ wychodzi najtaniej, a VPN będę używał też do zwiększenia prywatności online, co jest bardzo ważne w dzisiejszych czasach, dlatego również możecie rozważyć zakup Surfshark na 2 lata.

4. W dalszych krokach podajemy adres e-mail, by utworzyć konto oraz wybieramy formę płatności. Ja zapłacę za pomocą Google Play, lecz najpopularniejszym sposobem jest karta płatnicza.

5. Teraz ustalamy hasło do naszego konta. Najlepiej je sobie zapisać lub zapamiętać, bo za chwilę go użyjemy.

6. Przyszedł czas, by pobrać Surfshark. W panelu głównym programu wyszukujemy swój system. Ja wybieram Windows. Rozpocznie się instalacja.


7. Surfshark instalujemy standardowo, po czym logujemy się adresem e-mail oraz hasłem, które ustalaliśmy wcześniej.

8. Teraz szukamy kraju, w którym wideo na YouTube będzie działało. Najwięcej filmów działa w USA, jednak w moim przypadku jestem pewien, że klip wideo będzie działał w Niemczech, dlatego wybiorę sobie jeden z serwerów oznaczonych niemiecką flagą.

9. Przechodzę na YouTube, odświeżam film i…

…wszystko działa jak należy.

Miłego oglądania!

Dlaczego na co dzień korzystam z VPN nie tylko do YouTube?

VPN w zamyśle miał być narzędziem do ochrony prywatności online. Okazało się, że można za jego pomocą jeszcze na przykład omijać blokady na YouTube.

Powiedzmy sobie więc o najważniejszych zastosowaniach VPN.

Zwiększona anonimowość. Jak już wspomniałem, VPN to znakomite narzędzie do anonimowości. W czasach ciągłej inwigilacji i niepewności co do tego czy ktoś w internecie nas śledzi czy nie, warto zaopatrzyć się w VPN. Za jego sprawą możemy z łatwością ukryć nasz adres IP oraz naszą lokalizację, dzięki czemu będziemy mogli być spokojniejsi o to, że strony internetowe nie będą ciągle nas śledziły i częstowały ciasteczkami.

Spokój od wzroku dostawcy internetu. Czy ty też tak masz, że niekoniecznie chcesz, by ktoś spoglądał na Twoją historię przeglądania? Mimo tego, że na co dzień nie pokazujesz jej osobom w Twoim otoczeniu, to na każdym kroku ma do niej dostęp Twój dostawca internetu. VPN skutecznie może temu przeciwdziałać dzięki szyfrowaniu łącza, co sprawi, że dostawca będzie widział tylko szyfrowany klucz, z którego nic nie odczyta. Więcej o tym w tym wpisie.

Omijanie blokad regionalnych. YouTube, Cda, Player czy Ipla. To tylko niektóre serwisy, które są skłonne nadać blokadę regionalną. Jeden serial, który jest dostępny w Polsce, może nie być dostępny w Anglii. Już wiesz, w jaki sposób działa VPN, więc nie muszę mówić jak możesz ominąć blokady regionalne.

Bezpieczne torrentowanie. Nie zachęcam do łamania prawa pobierając torrenty, jednak nie jest tajemnicą, że VPN to podstawowe narzędzie osób, które pobierają torrenty. Dzięki temu nie udostępniają do sieci swojego adresu IP.

Czy VPN jest legalny?

Niektórzy mogą mieć wątpliwości co do legalności VPN, jednak uspokajam- VPN to legalne i używane na szeroką skalę narzędzie, a przez wielu ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa internetowego wręcz zalecane.

Oczywiście są wyjątki, gdzie VPN nie można używać, na przykład Chiny, Rosja czy Iran, gdzie cenzura internetu jest na porządku dziennym. Więcej na ten temat przeczytasz w tym artykule.