Menu Zamknij

Większość VPN do Netflixa Nie Działa. Oto 3 Działające!

Ostatnia aktualizacja: 14 stycznia 2021

Czy wiedziałeś, że prawie 30% osób, korzystających z VPN używa go do odblokowywania Netflixa?

To zaskakujący wynik, gdyż głównym przeznaczeniem VPN jest zwiększenie prywatności online.

Netflix już dawno wie o tym, że znaczna część jego klientów korzysta z serwisu poprzez VPN. Dlatego nie każdy VPN potrafi uruchomić polskiego i amerykańskiego Netflixa.

Na szczęście jest kilka VPNów, które nadal działają z Netflixem i dziś przyjrzymy im się bliżej.

Jaki VPN do Netflixa?

  1. Surfshark
  2. ExpressVPN
  3. NordVPN

W jaki sposób VPN może odblokować Netflixa?

Netflix to specyficzny portal. Jest dostępny praktycznie na całym świecie, bo łącznie w 190 krajach. Nie od dziś wiadomo jednak, że materiały wideo na tej platformie będą się różniły w zależności od tego, w jakim kraju właśnie przebywasz.

Będąc na przykład w Polsce, masz dostęp do polskiej biblioteki Netflixa. W związku z tym możesz oglądać wiele zagranicznych, jak i rodzimych produkcji typu „Botoks”, „Kler”, czy „Planeta Singli”. Na innych wersjach Netflixa, na przykład amerykańskiej lub brytyjskiej, te filmy nie są dostępne.

Dostępne są tam za to inne produkcje, których zaś nie obejrzysz na polskim Netflixie, jak na przykład „Jutro nie umiera nigdy”, „Zielona Mila”, „Kasanova” i wiele, wiele innych.

Jeżeli chcesz sprawdzić jakie tytuły, na jakich wersjach Netflixa są dostępne, to przejdź do tej strony.

Ale jak Netflix rozpoznaje, w jakim kraju jestem? Bardzo prosto. Poprzez Twój adres IP. Netflix odczytuje Twoje IP, które informuje również o tym, z jakiego kraju jest to IP i na tej zasadzie amerykański serwis streamignowy wybiera Ci bibliotekę. A co gdyby zmienić IP?

No właśnie, tutaj do akcji wkracza VPN, który mówiąc w dużym skrócie, podmienia Twój prawdziwy adres IP i zastępuje go innym, dowolnie wybranym przez Ciebie w programie VPN. Możesz wybrać adres amerykański, polski, brytyjski, niemiecki i właściwie jakikolwiek inny zapragniesz, gdyż progamy VPN mają zwykle około 3000 adresów IP w nawet 100 krajach na świecie. Tym sposobem Netflix zmienia wersję właściwie na żądanie. Wystarczy jedynie wybrać kraj w VPN, połączyć się z nim i odświeżyć stronę Netflixa w przeglądarce. Od tej pory będziesz miał dostęp do niemal każdego materiału wideo, jaki istnieje na tej popularnej platformie streamingowej.

Lokalizacje w programie VPN, na które możesz zmienić IP.

Zaraz, zaraz… czy nie dostanę za to bana?

Możesz teraz pomyśleć, że tego typu obchodzenie problemu jest nielegalne i możemy stracić na Netflixie konto. Sprawa wygląda dość jasno.

Netflix nie ma w swoim regulaminie zapisu o legalności VPN. W zasadzie nie ma tam nawet słowa o VPN. Aby się tego dowiedzieć, najlepiej zapytać pracownika Netflixa, czyli konsultanta chat. Wiele osób na całym świecie zrobiło właśnie to i odpowiedź była zawsze taka sama i brzmiała mniej więcej tak:

„Korzystanie z VPN lub serwera proxy jest niewskazane, ponieważ prawdopodobnie nie zapewni Ci to najlepszego doświadczenia z Netflixem, które chcemy ci dać, dlatego nie zachęcamy ani nie zalecamy korzystania z niego. Ale jeśli nie masz żadnych problemów podczas przesyłania strumieniowego, nie wpłynie to na Twoje konto, ponieważ nie mamy oficjalnego stanowiska w tej sprawie.”

W związku z tym sytuacje, w których ktoś traci konto, bo używał VPN, są niezwykle rzadkie. Myśląc logicznie, gdyby Netflix miał zbanować setki tysięcy, a nawet kilka milionów klientów, to na pewno nie byłoby to dla firmy korzystne finansowo.

Ale nie jest też tak, że serwis nie robi nic z użytkownikami VPN. Netflix działa w tej sprawie inaczej. Nie banuje klientów, ale serwery VPN, z którego korzystają, by obejść serwis. Co jakiś czas okazuje się, że Netflix „wykończył” serwery jakiegoś programu VPN i adres IP, który dotychczas działał, już się nie nadaje. Nie jest to specjalnie trudne. Wystarczy, że Netflix zauważy, że z danego adresu IP odwiedziło serwis kilka tysięcy osób jednego dnia.

To dlatego wiele programów VPN już dawno odpadło z gry. Zostały tylko te, które inwestują w serwery i aktywnie działają w tym kierunku, aby Netflix ich nie wykrywał. Jak nietrudno się domyślić, darmowe programy VPN nie będą w stanie odblokować Netflixa, gdyż nie mają budżetu, by ich serwery było odporne na amerykańskiego giganta. Programy VPN, z którymi obejrzysz Netflixa, gdziekolwiek jesteś, są płatne. Choć ich koszt miesięczny jest dużo mniejszy niż najtańsza miesięczna subskrypcja Netflixa.

Najlepszy VPN do polskiego Netflixa?

Wiele naszych rodaków mieszka, pracuje lub przebywa na wakacjach za granicą. Chcąc obejrzeć serial, spotka ich niemiła niespodzianka, gdyż może okazać się, że produkcja, która działała w Polsce, nie jest teraz dostępna. Z pomocą przyjdzie oczywiście program VPN. Warto zaznaczyć, że prawie wszystkie programy VPN nie działają z polskim Netflixem. Ale na szczęście jest jeden, który w dalszym ciągu może odblokować polską bibliotekę wideo poza granicami kraju.

Mowa tutaj o programie Surfshark. Wypróbowałem wiele programów VPN i z czołówki, tylko ten działa z polskim Netflixem (z innymi wersjami również). Ma ponad 1700 adresów IP do wyboru z 63 krajów. Ponadto ma funkcje blokowania reklam w przeglądarce, można z nim poprawić bezpieczeństwo online i zwiększyć swoją prywatność. Osobiście używam właśnie tego VPNa i myślę, że ma najlepszy stosunek jakości do ceny. Surfshark kosztuje obecnie $2.49 (ok.9,80 zł) miesięcznie (w promocji -81%). Kliknij tutaj, by przejść do oficjalnej strony i sprawdzić, czy ta cena jest jeszcze dostępna.

Surfshark poza polskim Netflixem radzi sobie z dostępem do amerykańskiego i wielu, wielu innych, więc można powiedzieć, że jest to program uniwersalny, jeśli chodzi o Netflix.

Wystarczy tylko:

1. Przejść do strony Surfshark
2. Wybrać plan cenowy
3. Podać e-mail do utworzenia konta
4. Wybrać opcję płatności
5. Pobrać Surfshark na dowolną platformę
6. Zainstalować program i uruchomić go
7. Wybrać kraj, którego IP chcemy mieć w zakładce „Locations”

8. Odczekać kilka sekund i gotowe! Możesz oglądać polskiego Netflixa.

Najlepsze VPNy do zagranicznego Netflixa

Jeżeli chodzi o odblokowywanie zagranicznych Netflixów, to sprawa wygląda nieco lepiej. Tutaj zdecydowanie więcej programów VPN jest w stanie poradzić sobie z obejściem amerykańskiej, brytyjskiej, niemieckiej, czy jeszcze innej biblioteki. Dzieje się tak dlatego, że dużo więcej osób szturmuje te wersje, a co za tym idzie, dostawca VPN przykłada większą wagę do tego, by serwery w tych krajach działały bez zarzutu.

Najlepszym wyborem do zagranicznego Netflixa będzie wspomniany wyżej Surfshark. Jakie inne VPNy skutecznie dadzą Ci dostęp do innych bibliotek?

Dobrym wyborem może okazać się NordVPN. Ten program działa bardzo szybko, ma wiele funkcji zabezpieczeń, ale przede wszystkim posiada drugą największą bazę serwerów, co oznacza, że nie będzie dużym problemem, aby znaleźć działający serwer na przykład w USA. Nie każdy serwer działa, ale około 90% z nich jest skuteczna. Kliknij tutaj, by przejść do strony NordVPN.

ExpressVPN to jeden z najszybszych programów VPN. Co prawda nie odblokowuje on polskiego Netflixa, ale oglądanie każdej innej wersji odbywa się bardzo przyjemnie i bez żadnych zacięć. Około 3000 serwerów daje duży komfort, a solidna prywatność uczyni Cię bezpieczniejszym w świecie online. Przejdź do ExpressVPN.

Czy VPN ma wpływ na jakość filmów?

VPN to dodatkowy przystanek pomiędzy naszym urządzeniem, z którego korzystamy z internetu a stroną WWW. W związku z tym VPN w bardzo minimalnym stopniu spowalnia internet. W moich testach prędkości, które przeprowadziłem, dowiedziałem się, że VPNy, które zaprezentowałem poniżej, nie powinny zwolnić internetu o więcej niż 8%. To bardzo niezauważalna różnica i nie ma potrzeby martwić się o to, że serial będzie zacinał i nie będziemy mogli obejrzeć go w jakości HD.

Czy używanie VPN jest zgodne z prawem?

VPN to narzędzie, które przede wszystkim poprawia nasze bezpieczeństwo w sieci poprzez zmianę IP i maskowanie prawdziwego adresu. Czy tego typu działania są legalne?

W zdecydowanej większości państw tak. Wyjątkiem są między innymi Chiny, Rosja, Iran, Białoruś, Oman. Jeżeli jesteś turystą podróżujących do tych państw, to w teorii nie można tam korzystać z VPN. W praktyce nie zdarzają się przypadki, by osoby przebywające przez krótki czas np. w Chinach były ukarane za VPN.

Ogólnie rzecz ujmując, VPN jest legalne, oczywiście, dopóki wykorzystujesz je do legalnych celów. W wielu przypadkach to narzędzie jest nawet wskazane, gdyż jak już wiesz, poprawia Twoje bezpieczeństwo online.

Jak dokładnie działa VPN?

Niezależnie jaki program VPN pobierzesz. Czy jest to NordVPN, Surfshark, ExpressVPN, czy jeszcze inny. Istota działania każdego z nich jest dokładnie taka sama.

Gdy uruchomisz VPN po raz pierwszy, ukazuje Ci się mapa świata. Na tej mapie w wielu lokalizacjach i w wielu krajach zaznaczone są różne miejsca. Te miejsca to nic innego jak symbole serwerów prywatnych, jakie posiada program VPN. Gdy klikniesz na taki serwer, to automatycznie się z nim połączysz i wtedy zaczynają się małe czary-mary.

W tym momencie Twoje połączenie internetowe, zamiast przechodzić tylko przez serwer Twojego dostawcy internetu, przechodzi jeszcze dodatkowo przez wybrany przez Ciebie wirtualny serwer. Ten wirtualny serwer jest ostatnim przystankiem przed tym, jak Twoje połączenie dotrze do serwera jakiejś strony internetowej.

Dzięki temu, że strona internetowa, którą chcesz odwiedzić, odczytuje zawsze adres IP tego ostatniego serwera, który się z nią połączył, to w rzeczywistości odczytuje ona adres serwera VPN, a nie Twój prawdziwy. Mówiąc krótko, VPN niejako osłania serwer Twojego dostawcy internetowego, gdzie znajduje się Twój prawdziwy publiczny adres IP i zastępuje go swoim.

Aby Ci to lepiej zobrazować, przygotowałem schemat opisujący, jak wygląda Twoje połączenie normalnie, a jak poprzez VPN.

jak działa VPN

Czerwone strzałki symbolizują, że Twoje łącze nie jest szyfrowane. Gdy korzystasz z internetu normalnie, Twoje połączenie teoretycznie jest podatne na zagrożenia. Zielone strzałki z kolei symbolizują zaszyfrowane połączenie. Nie dość, że VPN maskuje Twoje IP, to jeszcze szyfruje połączenie, aby na przykład nie pokazywać stron, na jakie wchodzisz Twojemu dostawcy internetu lub ochronić Cię, gdy korzystasz z publicznych sieci Wi-Fi.

Masz czas? Te artykuły mogą Cię zainteresować: