Menu Zamknij

Jak Oglądać Polski Netflix w UK? (Krok po Kroku)

Jesteś w UK i chcesz uzyskać dostęp do polskiego Netflixa z polskim lektorem i biblioteką filmów i seriali?

Niestety, jest to niemożlwie…

Przynajmniej na pierwszy rzut oka.

W tym wpisie pokażę Wam jak oglądać polskiego Netflixa w Wielkiej Brytanii w bardzo prosty sposób.

W skrócie, jak oglądać polskiego Netflixa w UK?

 1. Pobierz aplikację VPN ma komputer lub telefon.
 2. W aplikacji wybierz polską lokalizację.
 3. Odśwież stronę przeglądarki i gotowe.

Dlaczego polski Netflix nie działa w UK?

Wielu Polaków, którzy emigrują do Wielkiej Brytanii ma problem, ponieważ nie mogą obejrzeć swoich ulubionych materiałów wideo w wersji polskiej.

Netflix działa już w taki sposób, że w zależności od tego, gdzie się znajdujesz, będziesz miał inną bibliotekę filmów i seriali.

Gdy jesteś na terenie UK, Netflix wyświetli Ci tylko brytyjską bibliotekę. Gdy jesteś w USA, będziesz mógł oglądać jedynie seriale dostępne na terenie Stanów Zjednoczonych, a będąc w Polsce, nie będziesz miał dostępu do żadnej innej biblioteki niż polskiej.

Dzieje się tak ze względu na umowy dotyczące treści. Często dochodzi do nieporozumień z różnymi studiami, zajmującymi się obróbką seriali.

Niektóre studia oferują atrakcyjne warunki dla Netflixa i amerykański gigant decyduje się na emisję danego serialu w danym kraju, a inne studia żądają zbyt wiele, co może nie być opłacalnym interesem dla Netflixa.

W skrócie, chodzi tu oczywiście o pieniądze.

Rzadziej zdarza się, że Netflix emituje w jednym kraju dany film, a w drugim nie ze względu na charakterystykę mieszkańców.

Niektóre seriale przyjmą się w Polsce, a nie przyjmą się na przykład w Brazylii, dlatego lepiej jest je usunąć, niż tracić na nie pieniądze.

Jakie seriale są dostępne na polskim Netflixie a niedostępne na Brytyjskim?

Lista materiałów wideo, które są dostępne tylko i wyłącznie na polskim Netflixie jest bardzo długa, dlatego wymienię tylko niektóre, najbardziej popularne pozycje.

 • Planeta singli
 • Porady na Zdrady
 • Pech to nie Grzech
 • Kogel-Mogel 3
 • 7 Rzeczy, których Nie Wiecie o Facetach
 • Śniadanie do Łóżka
 • Wkręceni
 • Mayday
 • Gotowi na Wszystko

Jaki jest sposób, by Netflix po Polsku znów działał?

Najpopularniejszym i najłatwiejszym sposobem, by uzyskać dostęp do polskiego Netflixa w UK jest zainstalowanie aplikacji VPN.

VPN to aplikacja dostępna na komputer lub telefon, która działa na zasadzie zmiany adresu IP Twojego internetu na polski.

Teraz, gdy prawdopodobnie jesteś w Wielkiej Brytanii, posiadasz brytyjski adres IP. Właśnie na podstawie adresu IP Netflix wie, w jakim kraju jesteś i do jakich treści da Ci dostęp.

Dzięki VPN możesz zmienić swój adres IP z brytyjskiego na polski w kilka sekund.

Dzięki temu Netflix „pomyśli”, że jesteś na terenie Polski i znów będziesz miał dostęp do polskiego lektora, napisów czy polskich filmów i seriali.

Jest wiele aplikacji VPN, jednak według mnie najlepszą do Netflixa jest Surfshark, którą poleca wielu polskich YouTuberów, np. Dave z Ameryki.

Jak w większości przypadków dobrych programów VPN, Surfshark jest płatny, jednak nie kosztuje dużo, bo ze zniżką 81%, w najtańszej wersji kosztuje 1.79 GBP miesięcznie.

Za chwilę pokażę Wam, w jaki sposób odblokować polskiego Netflixa właśnie z pomocą Surfshark.

Jak odblokować polskiego Netflixa będąc w Wielkiej Brytanii (krok po kroku)

 1. Upewniamy się, że na Netflixie rzeczywiście nie ma polskich produkcji. Wyszukam teraz przykładowo serial „Planeta Singli”.

Jak możecie zauważyć, nie ma tego tytułu, więc zabieramy się do pobrania VPN.

2. Aby pobrać VPN, przechodzimy na stronę aplikacji, na przykład klikając w ten link.

Wyskoczy nam strona jak poniżej. Klikamy „Get Started”, by przejść dalej.

3. Następnie wybieramy pakiet. Najtaniej jest z pakietem na 24 miesiące, więc warto go rozważyć, zwłaszcza że będziemy włączać Surfshark za każdym razem, gdy będziemy chcieli obejrzeć coś polskiego na Netflixie.

Pakiety nie różnią się niczym jeśli chodzi o możliwości. Ważne jest to, że płacimy za 24 miesiące z góry. Można jednak w ciągu 30 dni od zakupu poprosić o zwrot pieniędzy bez podania przyczyny, więc wiele nie ryzykujemy.

Cena wyskoczyła mi w dolarach, ale jeżeli chcecie, możecie zmienić walutę pod „Choose a plan”.

4. Podajemy adres e-mail, by się nim logować do aplikacji, pomijamy opcjonalny zakup dodatkowych usług i przechodzimy do płatności. Jest kilka metod, w tym karta kredytowa, PayPal, czy Google Pay.

5. Gdy płatność przebiegnie pomyślnie, ustawiamy hasło do konta, którego później użyjemy do zalogowania się.

6. Teraz zostaniemy przeniesieni do panelu Surfshark, z którego będziemy pobierali aplikację. Wybieramy platformę (w moim przypadku Windows) i pobieramy program.

7. Instalacja przebiegnie standardowo. Po jej zakończeniu logujemy się do konta za pomocą e-maila i hasła.

8. Następnie w programie pojawią się flagi państw. Wyszukujemy serwer polski wpisując „Poland” w pasku lub scrollując do momentu gdy natrafimy na polską flagę. Wybieramy sobie jeden z dwóch serwerów i klikamy na niego, by się z nim połączyć. Od teraz mamy polski adres IP.

Gdy minie kilka sekund, połącznie zostanie nawiązane.

9. Czas przejść na stronę Netflixa. Jeżeli już na niej jesteś, to po prostu ją odśwież. Po odświeżeniu możesz wpisać nazwę serialu lub sprawdzić, czy działa polski lektor. Ja ponownie wpiszę „Planeta singli” i zobaczę, czy wyskoczy mi ten serial.

Jak widać, wszystko działa.

Za każdym razem, gdy będziesz chciał obejrzeć serial, po prostu połącz się z polskim serwerem.

Czy dużo osób odblokowuje Netflixa tym sposobem?

VPN to w zamyśle narzędzie do zwiększania prywatności w internecie, jednak wraz z popularyzacją Netflixa, sporo osób zaczęło korzystać z VPN do odblokowywania seriali.

Trudno powiedzieć ile osób w Polsce i na świecie korzysta z VPN do Netflixa, jednak można założyć, że bardzo dużo.

Same programy VPN, które w założeniu nie służyły jako odblokowywanie Netflixa, zachęcają klientów do tego, że ich VPN odblokowuje Netflixa.

Ponadto w internecie jest wiele poradników na temat odblokowywania Netflixa w innych krajach, dlatego można szacować, że kilkaset tysięcy, a nawet kilka milionów użytkowników Netflixa korzysta z VPN, by skakać pomiędzy krajami i wyszukiwać niedostępne produkcje.

Czy Netflix banuje za używanie VPN?

Netflix to bardzo zaawansowane narzędzie. Firma oczywiście zdaje sobie sprawę z tego, że znaczna część ich klientów na co dzień używa VPN. Czy Netflix coś z tym robi?

Niezbyt.

W regulaminie Netflixa możemy przeczytać, tylko że Netflix nie zachęca do korzystania z VPN, ale tego nie zakazuje. 

W związku z tym o ile Netflix nie zmieni zasad, możemy korzystać z VPN bez obawy o bana.

Gdyby założyć, że Netflix dawałby bana swoim klientom za to, że korzystają z VPN, to straciłby zapewne kilkaset milionów obrotu rocznie.

Historie, w których ktoś stracił konto ze względu na VPN, są niebywale rzadkie, a wręcz unikatowe, dlatego musiałoby dojść do karygodnego złamania regulaminu, abyś stracił swoje konto w serwisie Netflix.

Co jeszcze daje VPN w UK?

VPN może przydać Ci się jeszcze w kilku przypadkach.

Czy wiedziałeś, że w UK nie obejrzysz większości serialów i programów na Ipla, Player, WP Pilot i innych tego typu platformach? Również winna jest tu blokada regionalna, jednak z pomocą VPN możesz odblokować seriale na polskich platformach streamingowych bez żadnego problemu. Więcej o tym w tym wpisie

Dodatkowo VPN daje Ci większą anonimowość online, ponieważ sprawia, że Twój dostawca internetu nie będzie widział, jakie strony internetowe odwiedzasz, a dane, które wprowadzasz do sieci będą zaszyfrowane.

Z VPN możesz również mieć większy dostęp do polskich informacji w sieci, ponieważ na podstawie polskiego IP, będziesz mógł oglądać polskie reklamy, wiadomości czy też polskie wyniki wyszukiwania.

Oprócz tego z VPN możesz także oglądać nie tylko polskiego Netflixa, ale również amerykańskiego, australijskiego, czy jakiegokolwiek innego kraju chcesz.

Możesz przeczytać jeszcze: