Menu Zamknij

Jak Oglądać WP Pilot w UK (Krok po Kroku)

Korzystanie z serwisu WP Pilot jest niemożliwe w Wielkiej Brytanii. A tak przynajmniej może się wydawać.

Dziś pokażę Wam sposób jak szybko odblokować WP Pilot i cieszyć się materiałami wideo dostępnymi tam, będąc nawet poza Polską.

Dlaczego WP Pilot nie Jest Dostępne w UK?

W związku z wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej i brakiem porozumienia umowy o handlu i współpracy z UE, WP Pilot nie może być emitowany na terenie tego państwa.

Od 1 stycznia 2021 roku polscy użytkownicy WP Pilot, którzy mieszkali w Wielkiej Brytanii stracili dostęp do tej platformy. Będzie ona dostępna jedynie w Polsce, innych krajach Unii Europejskiej oraz w Norwegii, Islandii i Liechtensteinie.

Projekt ograniczający dostęp został przyjęty 24 grudnia 2020 i zakłada brak możliwości korzystania z WP Pilot podczas podróży oraz innego czasowego pobytu w Wielkiej Brytanii.

Czy Jest Szansa, że w Przyszłości WP Pilot Będzie Dostępny w UK?

Póki co WP Pilot nie jest dostępny w Wielkiej Brytanii, jednak w przyszłości Polacy mieszkający w tym kraju będą mogli odzyskać dostęp do tego serwisu. Kiedy? Niestety nie wiadomo.

Aby WP Pilot mógł być emitowany na terenie Wielkiej Brytanii, potrzebne jest dodatkowe porozumienie na liniii UK-UE. To porozumienie zawierałoby regulacje, których na dzień dzisiejszy nie ma.

Jakie Narzędzie Pozwoli Oglądać WP Pilot w UK?

W jaki sposób WP Pilot rozpoznaje, że jesteś w UK, a nie w Polsce? Poprzez adres IP Twojego internetu.

Będąc w Wielkiej Brytanii, numer IP przypisany do Twojego urządzenia ma pochodzenie brytyjskie. WP Pilot ro rozpoznaje i blokuje Ci dostęp do platformy.

Aby WP Pilot zaczął nam działać na terenie UK, będziemy musieli zamienić ten numer IP na numer IP polski, a dzięki temu serwis pomyśli, że znajdujemy się w Polsce i odblokuje nam dostęp.

W jaki sposób to zrobić? Najlepiej prosto, czyli z pomocą aplikacji VPN.

Aplikacja VPN działa w taki sposób, że maskuje Twój obecny adres IP i zastępuje go adresem z jakiegokolwiek kraju chcesz. Dzięki temu możesz omijać niemal wszystkie blokady regionalne.

Możesz między innymi oglądać polskie filmy w UK, polskiego lub amerykańskiego Netflixa, a także zwiększyć swoją prywatność i anonimowość w sieci.

Więcej o działaniu VPN możesz przeczytać tutaj.

Aplikacja działa zarówno na smartfonie jak i komputerze.

Niestety, nie wszystkie aplikacje VPN są w stanie odblokować WP Pilot. Na szczęście znam taką, która to potrafi- jest to Surfshark, do którego możecie przejść klikając tutaj, a dobrą wiadomością jest to, że właśnie trwa promocja, w której możecie zdobyć aplikację 81% taniej.

Czy nie Ma Darmowego Narzędzia?

Na rynku jest dostępnych wiele aplikacji VPN, jednak jeżeli chodzi o odblokowywanie serwisu WP Pilot, sens mają tylko te płatne.

Darmowe bowiem są bardzo często nieskuteczne. Gdy wybierasz z listy jaki adres IP chcesz mieć, w większości przypadków nie zadziała, ponieważ darmowe VPNy nie inwestują w to, aby ich serwery nie były wyłapywane przez strony internetowe.

Dodatkowo, nawet jeśli odblokujesz WP Pilot poprzez darmowy VPN, to prędkość Twojego łącza drastycznie spadnie i nie będziesz w stanie oglądać materiału wideo bez buforowania. Czesto darmowe VPNy mają limit danych, np. 2GB, co jest stanowczo za mało do oglądania materiałów wideo.

Dlatego najlepiej zainwestować w płatne rozwiązanie, które kosztuje w najtańszym pakiecie około 9,90 zł miesięcznie i gwarantuje odblokowanie WP Pilot i oglądanie w najwyższej jakości bez zacięć i limitów.

Krok po Kroku jak Oglądać WP Pilot w UK

Teraz pokażę jak oglądać WP Pilot z pomocą Surfshark. Jest to bardzo proste i proces wygląda tak samo na telefonie jak i na komputerze.

  1. Przechodzimy na oficjalną stronę Surfshark klikając tutaj. Klikamy „Sprawdź teraz” lub „Get a VPN” w zależności od wersji językowej.

2. Wybieramy plan cenowy. Plany nie różnią się możliwościami a jedynie ceną. Nie wiadomo kiedy WP Pilot będzie z powrotem dostępny w UK, ale warto rozważyć pakiety na 6 lub 24 miesiące, ponieważ jeśli masz Netflixa, to VPN odblokuje również polskiego lektora i seriale. Warto wspomnieć, że Surfshark pobiera pieniądze z góry, jednak mamy 30 dni na poproszenie o ich zwrot.

3. Pomijamy opcję wykupienia Surfshark One i przechodzimy do płatności. Najwygodniej będzie zapłacić kartą, ale jest też dużo innych opcji płatności.

4. Po udanym zakupie podajemy adres e-mail i ustalamy hasło.

5. Teraz wybieramy na jaki system chcemy pobrać program. Ja wybiorę Windowsa.

6. Rozpocznie się pobieranie programu. Następnie zainstaluj go zgodnie z instrukcją i zaloguj się e-mailem i hasłem.

7. Program się uruchomi. Na razie nic w nim nie klikaj.

8. Przejdź na stronę WP Pilot i upewnij się, że nie masz dostępu do materiałów wideo. Jak widać, kanał jest niedostępny.

9. W aplikacji Surfshark wyszukujemy na liście polski serwer i klikamy w niego, by się z nim połączyć i zamaskować brytyjskie IP. Wybieramy albo Warszawę albo Gdańsk.

10. Odświeżamy stronę WP Pilot i mamy dostęp do seriali. Jeżeli dalej wyskakuje błąd, to skorzystaj z trybu incognito, klikając Ctrl+Shift+N lub wyczyść dane przeglądarki.

Czy ten Sposób Jest Legalny?

Aby mieć pewność, że jest to legalny sposób, udałem się do regulaminu WP Pilot. Nie znalazłem tam żadnej wzmianki od braku możliwości korzystania z programów VPN.

Drugą kwestią jest samo korzystanie z VPN- to również jest w pełni legalne i miliony osób na świecie korzystają z tej aplikacji, aby właśnie odblokowywać blokady regionalne czy zwiększyć swoją prywatność online.

Przeczytaj również: