Menu Zamknij

Jak Oglądać Pierwszą Miłość Za Granicą (Za Darmo)

Każdy, kto próbował oglądać serial „Pierwsza Miłość” za granicą, spotkał się z komunikatem, że aby oglądać ten serial musimy zapłacić za pakiet IPLA POLONIA.

Na szczęście jest sposób, aby oglądać „Pierwszą Miłość” bez konieczności płacenia za ten pakiet.

W skrócie powiedzmy sobie jak oglądać „Pierwszą Miłość” za granicą.

1. Pobieramy aplikację VPN na komputer lub telefon
2. Instalujemy aplikację i wybieramy w niej polski serwer
3. Odświeżamy stronę Ipla i możemy oglądać za granicą „Pierwszą Miłość”

Dlaczego nie mogę obejrzeć „Pierwszej Miłości” za granicą?

Serial „Pierwsza Miłość” jest emitowany w telewizji stacjonarnej oraz telewizji internetowej w serwisie Ipla.

Gdy jesteś w Polsce, masz do niego bezproblemowy dostęp, jednak będąc za granicą jest to dużo trudniejsze.

Dlaczego tak się dzieje?

Wszystko to wina reklamodawców, z którymi pracuje Ipla. Wielu z nich nie zgadza się, aby ich reklamy były emitowane poza Polską.

I jest to całkiem logiczne. Zakładając, że producent makaronów sprzedaje swoje reklamowane produkty tylko na terenie Polski, to wyrzucaniem pieniędzy w błoto byłoby reklamowanie ich gdzieś w Wielkiej Brytanii czy w Niemczech, gdyż tam konsumenci nie kupią tego towaru.

Są pewnie jeszcze inne powody, jednak ten najważniejszy to właśnie pieniądze.

Jaki jest najlepszy sposób, by obejrzeć ten serial?

Najprostszym sposobem, by obejrzeć „Pierwszą Miłość” za granicą jest wykupienie pakietu IPLA POLONIA.

Niestety, to dość kosztowny sposób, bo wiąże się to z opłatą miesięczną w wysokości 10 USD, 10 EUR lub 10 GBP, w zależności w jakim kraju się obecnie znajdujemy.

Dlatego istnieje tańszy sposób, by uzyskać dostęp do naszego serialu.

Mowa o aplikacji VPN.

Aplikacja VPN to aplikacja, która pozwala na uzyskanie dostępu do polskich seriali będąc za granicą.

Działa ona w taki sposób, że zamienia Twój obecny adres IP (np. norweski, niemiecki, itp.) na polski. Dzięki temu Ipla „myśli”, że oglądasz serial z Polski i wyświetla Ci treści, które są normalnie dostępne w naszym ojczystym kraju.

VPN ma jeszcze więcej zalet, gdy jesteś za granicą, ale opowiemy sobie o nich później.

Jaka aplikacja VPN?

Jest wiele aplikacji VPN- jedne lepsze, drugie nieco gorsze.

Z racji tego, że ten blog jest poświęcony tym aplikacjom, to pozwolę sobie zasugerować Ci aplikację VPN Surfshark, która jest według mnie najlepsza, a do tego możesz już o niej słyszeć, bo poleca ich kilku dużych polskich YouTuberów.

Czy Surfshark pozwoli Ci oglądać „Pierwszą Miłość” za darmo?

Tak, pod jednym warunkiem, a jeżeli go nie spełnisz, to i tak będziesz w dobrej sytuacji, bo korzystanie z tej aplikacji będzie kilka razy bardziej opłacalne niż płacenie za serwisy z serialami.

Warunkiem tego, aby Surfshark był darmowy jest polecenie go swoim znajomym. Gdy wyślesz specjalny link swojemu znajomemu, a on pobierze tę aplikację, dostajesz miesiąc darmowego korzystania z VPN. Każdy znajomy to jeden miesiąc bez opłąt, więc możesz przekonać nawet 12 znajomych i mieć okrągły rok darmowego Surfsharka.

Jeżeli nie chce Ci się w to bawić, to Surfshark (obecnie trwa promocja -81%) kosztuje $2.49 miesięcznie, co nie jest dużym kosztem biorąc pod uwagę to, że z tym programem nie musisz wykupować osobno zagranicznych pakietów również w innych serwisach streamingowych, np Player.

Skoro już wszystko wiemy, to przejdźmy do instrukcji krok po kroku jak obejrzeć „Pierwszą Miłość”. Jest to bardzo proste, lecz nie każdy jest zaawansowany jeżeli chodzi o sprawy technicze.

Jak krok po kroku obejrzeć „Pierwszą Miłość”?

  1. Upewniamy się, że „Pierwsza Miłość” na pewno nie działa. W moim przypadku rzeczywiście tak jest.

2. Przechodzimy na stronę aplikacji Surfshark, by ją pobrać, na przykład kilkając tutaj. Klikamy „Buy now”, by skorzystać z promocji.

3. Następnie wybieramy pakiet. Najtaniej jest z pakietem na 24 miesiące, więc warto go rozważyć. Nie różnią się one niczym jeśli chodzi o możliwości. Ważne jest to, że płacimy za 24 miesiące z góry. Można jednak w ciągu 30 dni od zakupu poprosić o zwrot pieniędzy bez podania przyczyny, więc wiele nie ryzykujemy.

Cena wyskoczyła mi w dolarach, ale jeżeli chcecie, możecie zmienić walutę pod „Choose a plan”.

4. Podajemy adres e-mail, by się nim logować do aplikacji, pomijamy opcjonalny zakup dodatkowych usług i przechodzimy do płatności.

5. Gdy płatność przebiegnie pomyślnie, ustawiamy hasło do konta, którego później użyjemy do zalogowania się.

6. Teraz zostaniemy przeniesieni do panelu Surfshark, z którego będziemy pobierali aplikację. Wybieramy platformę (w moim przypadku Windows) i pobieramy program.

7. Instalacja przebiegnie standardowo. Po jej zakończeniu logujemy się do konta za pomocą e-maila i hasła.

8. Następnie w programie pojawią się flagi państw. Wyszukujemy serwer polski wpisując „Poland” w pasku lub scrollując do momentu gdy natrafimy na polską flagę. Wybieramy sobie jeden z dwóch serwerów i klikamy na niego, by się z nim połączyć. Od teraz mamy polski adres IP.

Gdy minie kilka sekund, połącznie zostanie nawiązane.

9. Czas przejść na stronę Ipla. Jeżeli juz na niej jesteś, to po prostu ją odśwież. Po odświeżeniu serial zacznie normalnie się odtwarzać.

Jeżeli tak nie jest-usuń ciasteczka lub wypróbuj inną przeglądarkę.

Za każdym razem, gdy będziesz chciała/a obejrzeć serial, po prostu połącz się z serwerem.

Nie musisz się z nim rozłączać po oglądaniu, ponieważ VPN ma jeszcze kilka innych zalet.

Jak VPN jeszcze przydaje się za granicą?

VPN ma jeszcze wiele znakomitych zalet, które sprawiają, że to narzędzie możesz używać na co dzień, nie tylko do oglądania seriali.

Przede wszystkim aplikację Surfshark stworzono do tego, aby dbała ona o prywatność online. W jaki sposób?

W taki, że korzystając z internetu na co dzień, jesteś podglądany przez wiele podmiotów, na przykład przez dostawcę internetu oraz strony www. Aby temu przeciwdziałać możesz po prostu uruchomić VPN i korzystać z sieci bez obaw o to, że ktoś ma wgląd do Twojej historii aktywności lub zbiera informację o Twojej lokalizacji.

Za granicą VPN pozwoli Ci też odzyskać polski internet.

Wyjeżdżając na przykład do Niemiec, w wielu sytuacjach będziemy otrzymywać niemieckie informacje, czy też wyszukiwarka będzie sugerować nam hasła najbardziej skierowane do niemieckich obywateli. Gdy łączysz się z polskim VPN, możesz bez problemu czytać polskie informację i przywrócić wersję internetu, jaką znasz z Polski.

Warto też wspomnieć o niższych cenach w sklepach online i serwisach, na których wydajemy pieniądze.

Wchodząc na sklepy internetowe poprzez polski adres IP, możemy zobaczyć niższe ceny, aniżeli byśmy wchodzili na nie poprzez IP kraju, w którym faktycznie jesteśmy. Nie działa to w przypadku każdej strony, jednak z doświadczenia wiem, że rezerwując loty lub hotele możemy liczyć na ceny nawet do 10% niższe.

Czy VPN to jedyny sposób?

VPN to oczywiście nie jedyny sposób na oglądanie polskie telewizji za granicą.

Można oczywiście płacić za specjalne pakiety, na przykład IPLA POLONIA lub korzystać z bramek proxy.

Jeżeli chcesz, oczywiście możesz opłacać IPLA POLONIA, choć jest to dość kosztowne.

W kwestii bramek proxy, to rzeczywiście działaniem przypominają one nieco VPN, jednak ich zazwyczaj nie polecam, ponieważ ogladanie serialu będzie wiązało się z bardzo częstymi przycinkami oraz niską jakością, co skutecznie odbierze przyjemność z rozrywki.

Czy istnieją darmowe alternatywy dla Surfsharka?

Nie ukrywam, że VPN dzielą się na aplikacje darmowe oraz płatne.

Oszczędzenia pieniędzy na darmowym VPN może okazać siędobrym pomysłem, jednak jeżeli dostajemy coś za darmo, to musimy liczyć się z pewnymi ograniczeniami.

I w przypadku darmowych VPNów tak jest. Zazwyczaj darmowe VPNy działają bardzo wolno, ponieważ mają tylko kilka serwerów, które skupiają wielu użytkowników, co będzie bardzo mocno wpływało na buforowanie i niską jakość.

Dodatkowo programy VPN często są wykrywane przez wiele stron streamingowych i nie nadają się do użytkowania. Co nasuwa mi się również na myśl to limit transferu. Zazwyczaj darmowe VPNy wiążą się z limitem danych- najczęściej 2GB miesięcznie, co jest staniwczo za mało jak na oglądanie materiałów wideo.

Dlatego aby komfortowo korzystać z internetu, polecam płatne VPNy, które choć nie są dużym wydatkie, ułatwiają znacznie nasze życie.

Czy dużo osób korzysta z VPN za granicą?

Nie ma żadnych oficjalnych danych co do popularności VPN wśród Polonii, jednak można przypuszczać, że z VPN korzysta przynajmniej kilkadziesiąt tysięcy Polaków na emigracji.

Wpływają na to właśnie potrzeba dostępu do polskiej telewizji na życzenie oraz przywrócenie polskiej wersji internetu.

Według światowych statystyk, około 26% użytkowników internetu posiada aplikację VPN, więc możemy domyślić się, że VPN to niezwykle popularne narzędzie, które w miarę większej świadomości prywatności online będzie tylko rosło na popularności.

Możesz przeczytać jeszcze: