Menu Zamknij

Jak Oglądać HBO GO Za Granicą (Krok po Kroku)

HBO GO do 2025 roku planuje mieć aż 125 mln aktywnych abonentów.

Tak optymistyczna prognoza nie jest bezpodstawna, ponieważ ten serwis stremingowy oferuje bardzo ciekawe seriale, które regularnie przyciągają nowych widzów.

Jednak jest mały problem….

HBO GO nie obejrzysz w niektórych krajach.

Przynajmniej na pierwszy rzut oka, bo w tym poradniku pokażę Wam prosty sposób jak odlokować HBO GO w Norwegii, UK, Szwajcarii, czy gdziekolwiek na świecie nie jesteście.

Jeżeli masz mało czasu, to już teraz zdradzę Ci jak odblokować HBO GO za granicą.

Aby odblokować HBO GO za granicą, należy zainstalować aplikację Surfshark VPN, dzięki której zmienimy lokalizację naszego adresu IP na polską i będziemy mogli oglądać ulubione seriale.

Jeżeli chcesz zobaczyć dokładną instrukcję, to czytaj dalej!

Gdzie nie obejrzysz HBO GO?

Robiąc reaserch do tego poradnika, nie mogłem znaleźć informacji, dlaczego jest tak, że w jednym państwie HBO GO działa normalnie, a w drugim jest blokowany.

Na pewno nie jest to fair, jednak z doświadczenia wiem, że HBO GO podobnie jak Netflix może ograniczać geograficznie dostęp do swojego serwisu ze względu na umowy licencyjne.

W myśl tej zasady, HBO GO nie obejrzymy w krajach, które nie należą do Unii Europejskiej oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Oznacza to, że HBO GO nie obejrzymy między innymi w:

 • Wielkiej Brytanii
 • Szwajcarii
 • Norwegii
 • Islandii
 • Rosji
 • Turcji

Na pewno nie jest to dogodne, gdy kupujesz HBO GO, gdy jesteś w Polsce, oglądasz serwis przez kilka miesięcy, po czym wyjeżdżasz za granicę i okazuje się, że pomimo tego, że płacisz za korzystanie z niego, nagle nie jest on dostępny.

Albo będąc na emigracji, chcesz założyć tam konto, by oglądać „Grę o Tron” i nie jest to możliwe.

Na szczęście ten problem jest dość prosty w rozwiązaniu.

Jakie narzędzie pozwala na proste oglądanie HBO GO poza Unią Europejską?

Okazuje się, że rozwiązanie tego problemu jest banalne, a jego nazwa to VPN.

Może kiedyś spotkałeś się z tym terminem, a jeżeli nie, to pozwól, że wyjaśnię, o co chodzi.

VPN to skrót od słów Virtual Private Network, co oznacza wirtualną sieć prywatną.

Podstawową rolą VPN jest dbanie o prywatność użytkowników w internecie za sprawą maskowania adresu IP, lokalizacji oraz szyfrowania danych.

Dzięki tym funkcjom, VPN znajduje również zastosowanie w omijaniu blokad regionalnych, takich jak nakłada na nas dzisiejszy winowajca, czyli HBO GO.

VPN działa pod postacią aplikacji na komputer, tablet czy telefon.

Aplikacji VPN jest na rynku sporo, a dzielą się one na darmowe i płatne.

Osobiście nie traciłbym czasu na darmowe programy VPN, gdyż nie nadają się one do oglądania HBO GO ze względu, że są zbyt wolne, nie mają odpowiednio dużo transferu i czasem potrafią zawirusować wasz system.

W związku z tym lepiej wybrać coś sprawdzonego, ale niedrogiego.

Z mojej strony polecam aplikację VPN o nazwie Surfshark, która w mojej opinii jest najlepsza na rynku i po prostu działa pod HBO GO, a uwierzcie, że nie każda płatna aplikacja VPN odblokuje nam ten serwis.

W promocji -81% kosztuje teraz $2.49 miesięcznie, co sprawia, że jest to jeden z najtańszych i jednocześnie najlepszych VPNów dostępnych na rynku. Możesz kojarzyć Surfshark z YouTuba, bo polecał go m.in. Dave z Ameryki i ZacharOFF.

Teraz pokażę Wam szczegółowo jak odblokować HBO GO właśnie przy pomocy Surfshark.

Jak krok po kroku oglądać HBO GO za granicą?

1. Aby odblokować HBO GO, najpierw wchodzimy na stronę HBO GO, aby upewnić, że na pewno nie mamy dostępu do serwisu. Jak widać, w moim przypadku tak jest.

2. Teraz możemy zamknąć stronę HBO GO i udać się do oficjalnej strony Surfshark, klikając tutaj.

3. Zapewne chcecie skorzystać z promocji -81%, więc kliknijcie „Buy now”. Zostaniecie przeniesieni dalej, gdzie będziecie mogli wybrać plan cenowy. Możecie zmienić walutę klikając „Select currency”.

Te 3 plany nie różnią się niczym pod względem możliwości. Inna jest tylko cena. Najdogodniej kupić wersję na 24 miesiące, zwłaszcza że zawsze podczas oglądania HBO GO, będziemy włączali VPN.

Płacimy z góry za 24 miesiące, jednak warto pamiętać, że jeżeli zmienicie zdanie, to macie zapewniony zwrot pieniędzy do 30 dni od daty zakupu.

4. Teraz podajemy adres e-mail, by utworzyć konto. Pomijamy punkt trzeci, gdyż są to niepotrzebne usługi dodatkowe.

5. Ostatni krok na tej stronie to wybór metody płatności. Chyba najwygodniejszy sposób to karta płatnicza.

6. Gdy płatność przebiegnie pomyślnie, zostaniemy poproszeni o utworzenie hasła. Zapamiętajmy je, gdyż podczas pierwszego uruchomienia aplikacji VPN zostaniemy o nie poproszeni.

7. Teraz czas, by pobrać aplikację. Wybierzcie swój system operacyjny i kliknijcie „Download”. W moim przypadku pobiorę Surfshark na Windowsa, choć działa też m.in. na Macu, Androidzie i iOS.

8. Pobieranie powinno potrwać kilkanaście sekund. Program instalujemy standardowo, jak każdy inny. Po zainstalowaniu go, logujemy się e-mailem, który podawaliśmy na początku oraz hasłem.

9. Czas na najważniejszy krok, a zarazem najprostszy, czyli wybór serwera. W zakładce „Locations” mamy adresy IP i ich lokalizacje. Aby oglądać HBO GO, wybieramy kraj, który znajduje się w Unii Europejskiej. Najlepiej, gdy wybierzecie jeden z polskich serwerów, choć mogą być też inne. Klikamy na kraj, by się z nim połączyć.

10. Gdy minie kilka sekund, zmieni się nasz adres IP. Teraz możemy przejść do HBO GO. Jak widać, wszystko działa bez problemu. Mogę się zarejestrować, a jeżeli już miałem konto, to mogę się zalogować i mieć dostęp do bazy seriali.

Jeżeli dalej nie macie dostępu, to wyczyśćcie ciasteczka przeglądarki, lub skorzystajcie z innej.

Czy VPN zawsze odblokuje HBO GO?

Zainstalowany Surfshark na Waszym urządzeniu umożliwi Wam dostęp do HBO GO.

Musicie jednak pamiętać, by połączyć się z serwerem za każdym razem, gdy coś oglądacie w tym serwisie.

Na szczęście wystarczy się tylko połączyć- nie musimy się nawet logować.

Surfshark to jeden z najlepszych VPNów do HBO GO, jednak trzeba pamiętać, że HBO GO stale walczy z programami VPN. W rezultacie, pewnego dnia może (ale nie musi) zdarzyć się tak, że jeden z serwerów, którego używaliście zawsze do HBO GO, przestanie działać.

W takim przypadku należy po prostu użyć innego serwera i problem powinien zostać rozwiązany.

Warto też regularnie czyścić dane przeglądarki.

Przeczytaj też: Jak oglądać Rodzinka.pl za granicą?

Czy mogę dostać bana za używanie VPN do HBO GO?

Aby dowiedzieć się, czy HBO daje kary za VPN, powinniśmy udać się do Warunków Korzystania z Usługi.

Tam jednak nie znalazłem nic na temat VPN, dlatego można być niemal pewnym, że HBO nie karze użytkowników za korzystanie z VPN.

Byłoby to sprzeczne z zasadami biznesu- HBO musiałoby banować swoich klientów, a co za tym idzie tracić swoje zarobki. Korzystanie z serwisu kosztuje ok. 25 zł miesięcznie. Gdyby HBO zbanowało przykładowo 200 tys. osób, straciłoby 5 mln. zł obrotu miesięcznie.

HBO GO walczy więc z aplikacjami VPN, lecz na pewno nie z użytkownikami, więc uważam, że nie ma co się bać o to, że utracimy nasze konto.

Czy dużo polaków za granicą odblokowuje HBO GO za pomocą VPN?

W krajach, w których HBO GO jest niedostępne, mieszka w przybliżeniu około 1 mln Polaków.

Zakładając, że tylko 3% z nich posiada HBO GO, to można stwierdzić, że około 30.000 Polaków ma problem z tym, by odblokować HBO GO.

To samo jest z Netflixem, który jest nawet bardziej popularny.

Jeżeli masz więc znajomego, który ma ten sam problem, poleć mu ten artykuł 🙂

Co ciekawego obejrzysz w HBO GO?

Z HBO GO nie można się nudzić. Oferta seriali w tym serwisie jest ogromna i niektórzy twierdzą nawet, że Netflix w porównaniu do HBO wypada słabo.

Co więc możemy tam obejrzeć?

 • Grę o tron
 • Wielka
 • The Outsider
 • Nowy papież
 • Fargo
 • Teoria wielkiego podrywu
 • The Walking Dead
 • Wataha
 • Ślepnąć od świateł

I wiele, wiele innych.

VPN przyda Ci się nie tylko do HBO GO…

Zakładam, że gdy czytasz ten artykuł, to jesteś za granicą. VPN to świetne narzędzie dla osób, które przebywają poza Polską, ponieważ…

Odblokowuje inne serwisy streamingowe. Netflix, Ipla, a może Player? Te serwisy również nie są dostępne, gdy jesteś za granicą. Dzięki VPN możesz z powrotem uzyskać do nich dostęp. Obejście tych blokad robicie tak samo jak w przypadku HBO GO.

Daje więcej prywatności. VPN maskuje Twój adres IP, ukrywa lokalizację oraz szyfruje Twój ruch. Dzięki temu wystrzeżesz się tego, że ktoś w internecie pozna Twoją realną lokalizację oraz schowasz swoją aktywność i historię przeglądania przed dostawcą internetu.

Polska wersja internetu. Niezależnie czy są to reklamy, czy wyniki wyszukiwania w Google. Te rzeczy są determinowane Twoją lokalizacją. Jeżeli chcesz, by wyniki wyszukiwania wyświetlały Ci się w oparciu o Polskę, to warto przez cały czas korzystać z VPN.

Możesz przeczytać jeszcze: