Menu Zamknij

Jaki VPN na Androida wybrać? 3 najlepsze programy

jaki vpn na androida

Android to najpopularniejsze oprogramowanie na smartfony. Co dnia miliardy użytkowników korzystają z „robota”, by oddać się rozrywce, czy też nauce. Nic więc dziwnego, że jak grzyby po deszczu tworzone są nowe oprogramowania VPN na ten system. Jest na to potrzeba, ponieważ każdy użytkownik chce czuć się bezpiecznie korzystając z internetu na „robocie”. Jest to zrozumiałe, że trudno wybrać który VPN jest dla nas odpowiedni. Jeżeli nadal zastanawiasz się jaki VPN na Androida wybrać, to przeczytaj ten artykuł, a z pewnością rozwieję Twoje wątpliwości.

Dlaczego używać VPN na Androidzie?

Twoja aktywność w internecie powinna być chroniona. Dlatego kiedy używasz internetu na telefonie warto się zabezpieczyć. A co dokładnie daje używanie VPN na Androidzie?

  • Anonimowść dzięki zmianie Twojego prawdziwego adresu IP
  • Możliwość odblokowania stron poprzez obejście blokady regionalnej
  • Bezpieczeństwo Twoich danych ze względu na zaszyfrowane łącze
  • Bezpieczne i anonimowe uploadowanie i pobieranie torrentów
  • Potencjalne oszędności na serwisach wakacyjnych związane z dyskryminacją cenową wobec niektórych bogatszych państw

To tylko niektóre zastosowania VPN. W praktyce jest ich znacznie więcej.

Możesz nie odczuwać potrzeby posiadania VPN, ale czy wysyłasz znajomym wiadomości tekstowe lub zdjęcia? Prawdopodobnie tak. Nawet mniej wprawni hakerzy mogą śledzić Twoją aktywność i wykradać Twoje filmy czy zdjęcia. Jeżeli uważasz, że Twoje zdjęcia nie są aż tak ważne, to co powiesz na bezpieczeństwo Twoich danych bakowych? Kiedy korzystasz z publicznych sieci Wi-Fi, to Twoje najważniejsze pliki i hasła są w niebezpieczeństwie.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak dokładnie działa VPN, to odsyłam Cię do tego artykułu, gdzie wszystko wyjaśniłem.

3 najlepsze VPNy na Androida

1. NordVPN

nordvpn logo

Niezależnie czy używasz Tego programu na Androidzie, iOS, Windowsie czy Macu. To oprogramowanie na każdej platformie zapewnia Ci najwyższej klasy bezpieczeństwo oraz niezawodność.

Aplikacja jest niezwykle intuicyjna. Jedym kliknięciem możesz wybrać na mapie serwer, z którym chcesz się połączyć i od razu możesz cieszyć się korzyściami zmienionego IP. Wybór serwerów jest ogromny, bo jest ich ponad 5500 w ponad 60 krajach. Do tego są bardzo szybkie.

Warto też wspomnieć o dodatkowym zabezpieczeniu, jakim jest podwójne VPN. Działa to tak, że łączy Cię z dwoma serwerami na raz, by zapewnić dwa razy wiecej bezpieczeństwa. Świetna opcja.

Panamska firma zapewnia bardzo przyjazny i wykwalifikowany support. Możemy zwrócić się do niego o każdej porze dnia i nocy. Na połączenie z nim czekamy zwykle do dwóch minut, a osoba po drugiej stronie jest przyjazna i merytoryczna.

NordVPN gwarantuje Ci zwrot pieniędzy w ciągu 30 dni od kupna. Jeżeli więc z jakiegoś powodu program Cię rozczaruje, to pieniądze zostaną Ci zwrócone bez żadnych pytań.

Jeśli chodzi o cenę, to NordVPN proponuje €2.62 miesięcznie, jeśli wykupisz abonament na rok. I w gratisie dostajesz jeszcze darmowe 2 lata użytkowania, więc jest to całkiem niezła propozycja.

Pełna recenzja znajduje się tutaj.

PRZEJDŹ DO NORD VPN 

2. ExpressVPN

expressvpn logo

Jest to najszybszy program, jaki testowałem. ExpressVPN gwarantuje stabilne i niezwykle szybkie łącze, zdolne do pracy w trudnych warunkach. Prędkości pobierania sięgają bowiem nawet 86 Mb/s!

Aplikację odpalisz nawet na starszych Androidach. Dodatkowo wyposażona jest w przydatną funkcję, która podpowiada Ci, jaką lokalizację powinieneś wybrać dla najlepszego działania.

Oczywiście ExpressVPN zapewnia wszystkie potrzebne protokoły bezpieczeństwa, więc z tą aplikacją możesz czuć się dużo bardziej anonimowy.

Cenowo jest nieco drożej niż na przykład w NordVPN. Zapłacimy $8.32 za miesiąc użytkowania, jeśli wybierzemy pakiet na rok. Jeżeli szukacie naprawdę szybkich serwerów, a cena nie jest dla Was taka ważna, to ExpressVPN powinien być dla Was odpowiedni.

ExpressVPN był recenzowany przeze mnie w tym wpisie.

PRZEJDŹ DO EXPRESS VPN 

3. Surfshark

surfshark logo

W wielu moich rankingach Surfshark okupuje wysokie pozycje. Nie inaczej jest tutaj. Program ten pomimo, że jest relatywnie nowy i w porównaniu na poprzedników z tego artykułu nie oferuje dużej bazy serwerów, to jest przeze mnie gorąco polecany.

Bardzo dobrze dopracowana i przyjazna użytkownikowi aplikacja. Zawiera narzędzie białej listy, które pozwala wykluczyć niektóre strony internetowe z filtracji VPN.

Szybkość serwerów jest dość dobra, choć nie ma rewelacji. Dla niewymagającego użytkownika, Surfshark będzie dobrym rozwiązaniem.

Największym atutem będzie niewątpliwie cena tego programu. Jedynie $2.49 za miesiąc użytkowania przy zakupie z góry na 2 lata! Tutaj Surfshark kładzie konkurencję na łopatki. Jeżeli więc nie chcecie przeznaczać na VPN dużej ilości pieniędzy, to Surfshark jest dla Was najlepszą opcją.

Przeczytaj więcej o tym VPN tutaj.

PRZEJDŹ DO SURFSHARK 

A co z darmowymi VPNami?

Kiedyś używałem darmowych. Dałbym sobie rękę uciąć, że jestem w pełni chroniony. I wiesz co? Teraz bym reki nie miał…

Stanowczo odradzam korzystanie z darmowych VPN. Już tłumaczę dlaczego.

  • Wolna prędkość serwerów. Bardzo cieżko o szybki serwer w darmowym VPN. Na pewno nie jest możliwe na nich oglądanie filmów w HD, a nawet w 480p.
  • Sprzedają dane użytkowników. Jeżeli słaba prędkość to dla ciebie nie problem, to co powiesz na to, że darmowe VPNy handlują danymi swoich użytkowników? Aby zrekompensować sobie to, że dali Ci darmowe serwery, sprzedają Twoje dane i strony, które odwiedzasz reklamodawcom.
  • Brak anonimowości. Myślisz, że jesteś chroniony? Może przez chwilę, bo aplikacja może udostępnić Twoje położenie i prawdziwy adres IP osobom trzecim.

Dlatego polecam jednak korzystanie z płatnych odpowiedników, którzy na pierwszym miejscu kładą prywatność i bezpieczeństwo. W dzisiejszym internetowym świecie jest to niezmiernie ważne.

Czego powinniśmy szukać w VPN na Androidzie?

Przede wszystkim dobrej szybkości serwerów. Jeżeli chcesz bez frustracji i zszarganych nerwów oglądać filmy lub seriale w dobrej jakości, to szybkość VPN jest podstawą. ExpressVPN świetnie się do tego nada.

Oczywiście, równie ważne są podstawowe certyfikaty bezpieczeństwa. Chronią Cię one przed wyciekiem Twoich danych do internetu i atakami hakerów. Ważne, by program posiadał protokoły OpenVPN, SSTP, L2TP/IPSec lub IKEv2.

Na pewno warto też dowiedzieć się, czy program VPN nie magazynuje Twoich danych typu logi, czy historia przeglądnia. To bardzo ważne, bo gra toczy się o naszą prywatność.

Warto zapoznać się też z recenzjami, na przykład na Google Play, by nie kupować kota w worku. Często możemy się tam dowiedzieć nieco więcej, niż podaje producent na stronie głównej.

Podsumowanie

Mam nadzieję, że już wiesz jaki VPN na Androida wybrać. Moi faworyci to NordVPN, ExpressVPN i Surfshark. Osobiście od kilku miesięcy korzystam z NordVPN i nie miałem z nim do tej pory żadnych probemów. Wszystkie te aplikacje oferują najwyższej jakości bezpieczeństwo a także anonimowość. Szybkie serwery zapewnią Ci komfortowe surfowanie po sieci. Nie warto jednak pobierać darmowych VPN ze względu na braki w zabezpieczeniach oraz bardzo wolne serwery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *