Menu Zamknij

Tani VPN z polskimi serwerami? 3 najlepsze VPNy

vpn z polskimi serwerami

Więc chcesz zmienić swój adres IP na polski i zastanawiasz się jakiego programu użyć? Dodatkowo zależy Ci na cenie. Umówmy się, żaden z nas nie lubi przepłacać. Czasami jest też nawet tak, że płacąc mniej możemy dostać lepszy produkt niż droższy odpowiednik.

Dlatego chciałbym podpowiedzieć Ci jaki VPN z polskimi serwerami wybrać, by zaoszczędzić jak najwięcej. Podam Ci tylko sprawdzone programy VPN. Takie, z którymi możesz obejść blokady regionalne, uploadować i pobierać torrenty oraz szybko i bezpiecznie surfować w internecie.

Zaczynajmy więc!

Jaki VPN z polskimi serwerami?

 1. Surfshark
 2. NordVPN
 3. ExpressVPN

Dlaczego potrzebujesz VPN?

Jeżeli odwiedzasz tę stronę, to zapewne masz jakiś konkretny cel, do którego użyjesz programu VPN. Nie ważne, czy chcesz obejrzeć amerykańskiego Netflixa, VOD za granicą, czy odblokować niedostępne strony. Z VPN wszystko jest możliwe. A jakie są korzyści z posiadania takiego programu?

Prywatność

VPN działa tak, że ukrywa Twoje prawdziwe IP oraz szyfruje Twoją aktywność online. Oznacza to, że nikt nie jest w stanie wykraść Twoich danych osobowych, ani śledzić co obecnie robisz w internecie. Ogólnie mówiąc jesteś niemal anonimowy.

Bezpieczeństwo

Masz mało transferu i chcesz skorzystać z publicznego Wi-Fi w kawiarni? Lepiej tego nie rób! Gdy połączysz się zwykle z niechronionym hotspotem narażasz się na niebezpieczeństwo. Cyberprzestępcy z łatwością mogą wykraść dane do Twoich kont bankowych i kart płatniczych. VPN szyfruje Twoje łącze, a haker nie będzie miał szans na dogrzebanie się do Twoich plików.

Uniknięcie powolnego transferu

Zapewne miałeś sytuację, gdy Twój pakiet internetowy po jakimś czasie zwolnił. Typowa sytuacja, która ma na celu zachęcenie Cię do zakupu droższego pakietu. Na szczęście korzystając z VPN możesz się przed tym uchronić. Gdy używasz VPN, Twój dostawca internetu nie będzie w stanie określić ile transferu zużyłeś. To sprawi, że prawdopodobnie nie przykręci Ci internetowego kurka.

Torrentowanie ze spokojną głową

Kiedy pobierasz lub uploadujesz torrenty, Twój adres IP jest zwykle widoczny dla wszystkich. Efektem tego jest to, że użytkownicy torrentów mogą potencjalnie dowiedzieć się skąd pochodzisz. VPN to dobry sposób, by się przed tym uchronić.

Dostęp do zablokowanych treści

Gdy podróżujesz do niektórych krajów, możesz napotkać się z przykrą niespodzianką. Niektóre strony są tam niedostępne. Jedziesz do Chin? Lepiej kup VPN, bo bez tego programu nie wejdziesz tam na Facebooka. Gdziekolwiek jedziesz- zawsze zapoznaj się z cyberprawem w tym kraju.

Oszczędności

Załóżmy, że rezerwujesz hotel na popularnej stronie. Chytry trik często polega na tym, że jeżeli strona zobaczy, że jesteś z bogatszego kraju, zaproponuje Ci wyższe ceny. Analogicznie, jeżeli zobaczy, że pochodzisz z „trzeciego świata” wyświetli Ci niższe ceny tego samego hotelu, ponieważ będziesz bardziej skłonny dokonać zakupu. Z mojego doświadczenia wiem, że zmieniając IP można oszczędzić nawet kilkanaście dolarów!

3 najlepsze tanie VPNy z polskimi serwerami

SurfShark

surfshark logo

Surfshark to najlepszy program, gdy mówimy o stosunku jakości do ceny. Oferuje on duże bezpieczeństwo oraz szybkie serwery na całym świecie, w tym w Polsce (2 lokalizacje). Jego pełna recenzja znajduje się tutaj.

Zalety

 • Bardzo szybkie serwery
 • Nie przechowuje logów
 • Nielimitowana ilość jednoczesnych połączeń
 • Bezpieczny i anonimowy
 • Dobra cena
 • Pozwala na torrentowanie
 • Nie wykrywany przez Netflix i VOD

Wady

 • Krótkotrwałe problemy z łącznością

Ceny

PRZEJDŹ DO SURFSHARK 

NordVPN

nord vpn logo

Jest to jeden z najpopularniejszych programów VPN na rynku. Oferuje bardzo obszerną bazę serwerów i dużo dodatków bezpieczeństwa. Można powiedzieć, że to program kompletny, lecz nieco droższy od SurfSharka. 57 serwerów znajduje się w Polsce. Szerzej o nim pisaliśmy w tym artykule.

Zalety

 • Wiele szybkich serwerów
 • Pozwala na torrenty oraz P2P
 • Działa na Netflixa i VOD
 • Nie magazynuje danych użytkowników
 • Zapewnia podwójne szyfrowanie
 • Prosta aplikacja

Wady

 • Brak promocji przy zakupie programu na 1 miesiąc
 • Dość długie oczekiwanie na potencjalny zwrot pieniędzy

Ceny

nord vpn ceny

PRZEJDŹ DO NORD VPN 

ExpressVPN

expressvpn logo

Program powstały ponad 10 lat temu. Cieszy się ogromną popularnością ze wzgledu na wyoką wydajność oraz prywatność. Jest nieco droższy od pozostałej dwójki, lecz ma miano najszybszego VPN na rynku. W tym przypadku jednak również jest zachowany dobry stosunek cena-jakość. Oczywiście ExpressVPN ma serwery w naszym kraju. Więcej o nim tutaj.

Zalety

 • Ponad 3000 serwerów w prawie 100 krajach
 • Wysoka prędkość pobierania
 • Brak magazynowania danych
 • Zgoda na torrenotwanie
 • Najbezpieczniejsze protokoły
 • Szybki i pomocny support
 • Intuicyjna aplikacja mobilna
 • Kompatybilny z najpopularniejszymi platformami

Wady

 • Cena wyższa niż u konkurencji

Ceny

express vpn ceny


PRZEJDŹ DO EXPRESS VPN 

Dlaczego nie polecam darmowych VPNów?

Darmowe VPNy nie są przeze mnie szczególnie polecane. Dzieje się to z kilku powodów.

Zawierają wirusy

Nie jest tajemnicą, że blisko połowa darmowych VPNów zawiera wirusy. To ironiczne, bo programy, które mają chronić nas przed zagrożeniami, wywołują je.

Ograniczają transfer

Sporo programów przydziela użytkownikom miesięczny transfer, którego nie może przekroczyć. Często sztucznie zwiększają go, aby szybciej zmusić swojego klienta do zakupu pakietu.

Zwalniają internet

Darmowe VPNy oferują zwykle kilka serwerów. Im więcej użytkowników sie z nimi połączy, tym wolniejsze będą. Dlatego większość takich VPNów po prostu nie nadaje się do użytku.

Śledzą Twoją aktywność

Aby zrekompensować sobie darmowego użytkownika, bezpłatne programy VPN śledzą jego aktywność. To jeszcze nic, bo później wysyłają o nim dane do innych firm, które mogą dopasować pod niego reklamy.

Dużo reklam

Reklamy to tylko jakaś część przychodów darmowych VPNów. Często zdarza się, że są tak strategicznie umieszczone, że po prostu musimy na nie kliknąć, by przejść dalej.

Czy VPN zwalnia internet?

Jak już pisałem wyżej, darmowy VPN drastycznie zwolni Twój internet.

Jeżeli chodzi o płatne programy, to oczywiście może się stać tak, że odczujemy mniejszą prędkość. Lecz wszystko zależy od kilku czynników. Jedym z nich jest serwer i jego położenie. Najlepiej połączyć się z najbliższym serwerem lub rekomendowanym przez producenta VPN. W większości przypadków internet będzie działał tak samo jak bez VPN. A jeżeli jesteś ofiarą zwalniania Twojego internetu przez dostawcę, to VPN może nawet przyspieszyć Twoje łącze.

Czy VPN jest legalne?

O legalności VPN pisaliśmy dużo w tym artykule.

Natomiast VPN jest legalne. W naszym kraju nie ma przepisu, który by zabraniał używania Virtual Private Network. Są kraje, które tego zakazują, np. Rosja, czy Białoruś.

Oczywiście należy pamiętać, by za pomocą VPN nie pobierać materiałów objętych prawami autorskimi czy nie handlować nielegalnymi towarami.

Podsumowanie

3 najlepsze tanie VPNy z polskimi serwerami to SurfShark, NordVPN i ExpressVPN. Są to zaufane i bezpieczne programy, które zapewnią Ci komfort przeglądania internetu z dala od jego zagrożeń.

Będziesz mógł bez problemu połączyć się z polskimi serwerami i korzystać z rodzimego adresu IP gdziekolwiek jesteś.

Nie warto jednak kusić się na darmowe odpowiedniki VPN, które mogą przynieść nam więcej straty niż korzyści. Handlują one bowiem naszymi danymi i narażają nas na wirusy.