Menu Zamknij

Surfshark One: Recenzja, czy warto? Idealne połączenie na rok 2023?

Ostatni okres pokazał, że coraz ciężej o anonimowość i spokój w Internecie. Niestety, ale afery z polityką prywatności podważają zaufanie setek tysięcy osób na swoje działania w Internecie. Mówiąc otwarcie, dzisiaj każdy statystycznie spędza kilka godzin online w sieci codziennie, dlatego naturalne jest to, że chcemy, aby było to miejsce dla nas bezpieczne. Po co nam kolejne nerwy związane w wyciekiem danych albo złośliwymi oprogramowaniami?

Program, który może pomóc Ci zachowaniu większego spokoju to Surfshark One. O samym Surfshark już byłam recenzja na moim blogu: tutaj

Jednak pojawiła się niedawno na rynku nowe połączenie oferowane przez tę firmę.

Na samym wstępie powiem, że zachęcająco już wygląda sama cena-miesięczny koszt (przy zakupie pakietu na 24 miesiące) to 3 kawki na mieście. Jest optymalnie i na każdą kieszeń.

Czy jednak warto w ogóle go kupić? Co dzięki niemu zyskasz? Czym różni się od wcześniej omawianego Surfshark? To tylko przykładowe pytania, które nasuwają się automatycznie na myśl. W dzisiejszej recenzji odpowiem na nie oraz inne, które mogą nurtować Cię przy wyborze antywirusa.

Co dokładnie oferuje Surfshark One?

W dużym uproszczeniu można rzec, że “wszystko, czego potrzebujesz”. Dzięki temu programowi możesz zwiększyć swoją prywatność i zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas surfowania w sieci.

Jedno konto jest przeznaczone jednocześnie dla:

1. Ochrony Twojego urządzenia przez uciążliwymi wirusami oraz złośliwymi oprogramowaniami. Dodatkowo zadbasz o jakość przeglądania swoich stron.

2. Ochrona przed wyciekiem Twoich danych osobowych. Z uwagi na ostatnie afery jest to tym bardziej istotna sprawa. Nikt nie chciałby, aby jego dane latały, gdzie popadnie.

3. Zabezpieczenie Twojej prywatności. Podnosisz ochronę przed zagrożeniami, które tylko czekają, aby ograniczyć Twoją prywatność oraz anonimowość.

Szybka przypominajka!


VPN – jest to narzędzie cyberbezpieczeństwa, które ukrywa Twój ruch w sieci itd. Zapewne to doskonale wiesz, ale warto przypomnieć dokładną definicję.
Jest to funkcja już używana w Surfshark-jak rzetelnie udowodnili-stawiają na “Jakość, a nie ilość”.

Dzięki tej funkcji:

1. Ochronisz swoją prywatność w sieci na wszystkich urządzeniach.

2. Ochronisz swoją tożsamość online-ukrywasz swój adres IP + dane wrażliwe są szyfrowane.

3. VPN uniemożliwia firmom, hakerom oraz uciążliwym botom śledzenie Twojej aktywności w sieci.

Boom ! – Antywirus !

Zasadniczą różnicą między Surfshark a Surfshark One jest funkcja antywirusa (oczywiście nie licząc różnicy w nazwie ;p).

Każdy, kto choć raz w swoim życiu używał komputera czy jakiekolwiek innego urządzenia wie co to jest antywirus i prawdopodobnie potrafi wymienić najpopularniejsze nazwy na rynku. Nic dziwnego, nic zaskakującego-jest to podstawa bezpieczeństwa nie tylko Twoich danych, ale również sprzętu i ważnych plików dla Ciebie. Wirusów w sieci jest niezliczona ilość, jedna mają na celu tylko “zasyfić” Twój dysk, inne chcą wykraść pliki, a jeszcze inne mają Cię szpiegować i przekazywać o Tobie poufne informacje.

Nieważne, na jakiego wirusa się natkniesz-lepiej go nie mieć i powiedzieć mu: “papa”, zanim dostanie się do Ciebie na stałe.

Dlatego ochrona antywirusa zapewni Ci większy komfort psychiczny oraz spokój. Nie będziesz musiał martwić się zainfekowanymi plikami, dokumentami, systemami śledzącymi itd.

Program antywirusowy, który jest połączony z funkcją VPN bardzo często zapewnia większe bezpieczeństwo niż sam program antywirusowy. Dlatego za mniejszą cenę, masz lepszą ofertę. Nigdy odwrotnie 🙂

Według mnie tutaj został wykonany kawał dobrej roboty przez cały zespół. W dobrej cenie można nabyć wysokowydajny i szybki antywirus, który:

1. Chroni w czasie rzeczywistym-Otrzymujesz natychmiastowe powiadomienia, gdy natkniesz się na złośliwe aplikacje, pliki itd.
Tutaj ważne: Funkcja ta jest dostępna jak na razie w systemie Android. Wkrótce pojawi się również na Windows!

2. Planowane skany-planujesz cykliczne skany swoich urządzeń. Takie prześledzenie sprzętu od A do Z zapewnia stałą ochronę. Warto jest je planować np. na godziny nocne, aby nie przeszkadzało Ci to w Twoich codziennych obowiązkach.

3. Zarządzaj swoim bezpieczeństwem-możliwość wyboru skanów. Oznacza to, że możesz skanować wszystko na raz lub tylko wybrane miejsca hmmmm… np. Folder “WAŻNE” itd. Możesz też ustawić dokładny czas kiedy chcesz, aby skan był wykonywany.
Przykład: Skan urządzenia co miesiąc, a skan folderu co tydzień.


Jeżeli już wcześniej używałeś Surfshark to ta opcja jest dostępna dla Ciebie jako dodatek za 1.49 USD miesięcznie.


Jakie wirusy wykrywa i jak to działa?

No dobra dobra… to wszystko brzmi świetnie – ale co jak to tylko jakiś bubel, który działa średnio?

Normalna obawa, ale nie ma czym się martwić, ponieważ sprawdziliśmy to!

Wirusy, które wykrywa Surfshark One to:
Trojany – złośliwy program, który niby wygląda legalnie.
BackDoor – Zapewnia tajny dostęp do oprogramowania BackDoor.
Robaki – złośliwe oprogramowanie, które rozmnaża się na wielu komputerach korzystających z sieci komputerowej.
Makrowirusy – Używają języka programowania oprogramowania do zmiany jego działania.

Więcej na temat wirusów przeczytasz w sieci, np. strona Wikipedii.


Są to najczęściej występujące wirusy w sieci. |

Jak działa?
To narzędzie wykrywa wycieki danych wykorzystuje detekcję heurystyczną do wyszukiwania kodu podobnego do tego, który jest w wirusach. Dzięki tej precyzyjnej detekcji w bardzo szybkim tempie wykrywa zainfekowane aplikacje/pliki.

Może brzmieć to lekko skomplikowanie, jednak nie ma czym się martwić. W gruncie rzeczy chodzi o to, że antywirus w łatwy dla siebie sposób rozpoznaje podejrzane pliki i powiadamia Cię o nich.

Dobra… to tak na szybko: Jak się pozbyć paskudnego wirusa, gdy już zostanie on wykryty?


W tym momencie masz dwie ścieżki do wyboru:
1. Program powiadamia się: “HALO HALO, WIRUS!” Po tym możesz poprosić program o rozwiązanie tego problemu za Ciebie poprzez usunięcie zawirusowanych plików.

2. Bardziej polecam drugie wyjście, zdejmuje z Ciebie cały ciężar, więc możesz spać spokojnie. Po prostu włącz w programie Surfshark automatyczne skanowanie. Samodzielnie ustawiasz godzinę, kiedy ma ono być codziennie wykonywane. Prosty sposób, a masz pewność, że np. o 19.00 po całym dniu pracy Twój komputer jest czysty jak łza! Oczywiście od wirusów.

Funkcja Search! Co to tak właściwie jest i dlaczego warto go używać?


Codziennie surfujesz po Internecie, często po kilka godzin dziennie w poszukiwaniu ważnych dla Ciebie informacji. Przeglądasz dziesiątki, setki, jak nie tysiące stron – skąd masz wiedzieć czy któraś z nich nie sprawia dla Ciebie zagrożenia? Hmmm… no właśnie, w tym momencie do Twojej dyspozycji przychodzi funkcja Search.

Jest to użyteczne narzędzie do wyszukiwania – wyświetla tylko i wyłącznie w ograniczone wyniki. Oznacza to, że możesz śmiało śmigać po Internecie z całkowitą prywatnością bez żadnych dziwnych reklam, rejestrów ani trackerów. Jesteś safe z Search!

Zacznij jej używać już dzisiaj, a zobaczysz różnicę. Przede wszystkim zaczniesz cieszyć się swoją pełną prywatnością, bo nie zostawiasz żadnych cyfrowych śladów.

Osobiście uważam, że warto zacząć używać tej funkcji. Praktycznie nie wymaga to Twojego zaangażowania czasowego, a może Ci pomóc w zachowaniu bezcennej prywatności, nie wiem jak Ty, ale uważam, że to rozsądny deal.

Funkcja Alert – kolejne dobrodziejstwo od Surfshark One.


Funkcja alert to Inteligentne narzędzie oparte na mechanizmie bla bla bla… Czasem sam nie dziwię się, że ludziom tego się nie chce czytać.

Tłumacząc prosto i zwięźle:
Przeglądasz sobie jakąś stronę w Internecie, podajesz swój email np. do Newslettera albo zostaje on po prostu zapisany w jakiejkolwiek upublicznionej bazie danych – BOOM! Dostajesz powiadomienie.

Mam nadzieję, że teraz bardziej rozumiesz, dlaczego ta funkcja okaże się dla Ciebie przydatna.

W kilku prostych krokach zabezpieczasz swoje dane osobowe przed złodziejami tożsamości, botami, plikami itd. Wszystko poprzez regularną weryfikację bezpieczeństwo swojego numeru PESEL.

Ponadto jak wcześniej wspomniałem chronisz swój adres bądź adres e-mail. Jesteś w stanie natychmiast reagować na wszelkie naruszenia, które mają miejsce.

Gdyby tego było mało, to jeszcze Alert może pomóc w zabezpieczeniu Twoich pieniędzy. Jak? Jeżeli informacje o Twojej karcie kredytowej wyciekną do Internetu natychmiast otrzymasz powiadomienie z narzędzia Alert i będziesz w stanie zareagować w odpowiedni sposób.

A jak z prędkością?

Tutaj odpowiadając krótko i na temat: Tak samo jak w poprzedniej wersji. Jest to bardzo szybki program, dlatego nie będziesz miał problemu z prędkością Internetu. Tak naprawdę nie odczuwasz różnicy między szybkością bez VPNa i z VPNem.
Tutaj tłumaczę więcej jak to działa.


Patrząc na cały bilans czy warto kupić Surfshark One?

Odpowiadając szybko i zwięźle na to pytanie: Zdecydowanie tak. Po pierwsze recenzowany Surfshark One to następca bardzo dobrze działającego Surfshark. Ma on duży potencjał, aby w bardzo szybkim tempie stać się topowym programem na rynku. Dla mnie już dzisiaj jest na bardzo wysokiej pozycji, ponieważ w niewygórowanej cenie otrzymujesz bardzo dużą liczbę funkcji, które są dla Ciebie przydatna, użyteczne na co dzień.
Poprzez zainwestowanie swoich pieniędzy otrzymujesz w zamian świetne narzędzie, dzięki któremu zyskujesz szybkość, bezpieczeństwo, anonimowość, zabezpieczenia swoich wrażliwych danych oraz odporność na wirusy w sieci.

Niska cena jest również ogromnym plusem, to tak jakbyś miał okazję kupić nowe mieszkanie w centrum Warszawy za 50 tysięcy złotych – marzenie! Tylko tutaj, w 100% realne i możliwe do zrealizowania od ręki.

FINALNA OCENA: 9.6/10