Menu Zamknij

Jaki VPN na iOS wybrać? 3 najlepsze programy

jaki vpn na ios

iOS to druge najpopularniejsze oprogramowanie na telefony w Polsce. Co dnia przybywa tysiące nowych użytkowników „jabłka”. Mimo, że ceny Apple są dosyć wysokie, to firma cały czas utrzymuje wysoką sprzedaż. Nic więc dziwnego, że praktycznie cały czas wypuszczane są nowe VPNy na ten system. Wypadkową tego jest to, że rośnie coraz wiecej zagrożeń dla urządzeń firmy Apple. Zdaję sobie sprawę, że trudno wybrać, który VPN będzie dla nas odpowiedni. Jeżeli nadal zastanawiasz się jaki VPN na iOS wybrać, to zapraszam do przeczytania tego artykułu, a na pewno rozwieję Twoje wątpliwości.

Czy VPN jest potrzebny na iOS?

Twoja aktywność online powinna być chroniona priorytetowo. Więc gdy korzystasz z sieci na Iphone warto się odpowiednio zabezpieczyć. Ale do czego dokładnie przydaje się oprogramowanie VPN i co z tego masz?

  • Anonimowść dzięki zmianie Twojego prawdziwego adresu IP
  • Możliwość odblokowania stron poprzez obejście blokady regionalnej
  • Bezpieczeństwo Twoich danych poprzez zaszyfrowane łącze VPN
  • Opcję anonimowego uploadowania oraz pobierania plików typu torrent

To tylko niektóre z zastosowań VPN. W rzeczywistości jest ich dużo więcej.

Możesz sobie teraz pomyśleć, że nie potrzebujesz VPN. Ale na pewno wysyłasz znajomym Twoje filmik albo zdjęcia. To wbrew pozorom nie do końca bezpieczne. Nawet niedoświadczeni hakerzy mają możliwość monitorowania Twoich aktywności online. Dzięki temu mają łatwy dostęp do Twoich osobistych plików, a także aplikacji bankowych czy kart płatniczych.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o działaniu VPN, to odsyłam Cię do tego artykułu, gdzie wszystko wyjaśniłem w tym temacie.

3 najlepsze VPNy na iOS

1. NordVPN

nord vpn logo

Nieważne, czy używasz Tego programu na Androidzie, iOS, Windowsie czy Macu. To oprogramowanie na każdej platformie zapewni Ci najwyższej klasy bezpieczeństwo oraz niezawodność.

Aplikacja na telefony Apple jest bardzo prosta i intuicyjna. Za sprawą Jedego kliknięcia możesz wybrać na mapie serwer, z którym chcesz się połączyć i od razu możesz cieszyć się korzyściami zmienionego IP. Wybór serwerów jest duży, bo jest ich ponad 5500 w ponad 60 krajach. Do tego zapewniają wspaniałą szybkość.

Warto też wspomnieć o dodatkowym zabezpieczeniu, jakim jest podwójne VPN. Jak można wywnioskować działa to tak, że łączy Cię z dwoma serwerami na raz, by zapewnić podwójne bezpieczeństwo. Bardzo pomocny dodatek.

NordVPN gwarantuje Ci zwrot pieniędzy w ciągu 30 dni od kupna. Jeżeli więc z jakiegoś powodu zdecydujesz się nie korzystać z VPN, to pieniądze zostaną Ci zwrócone na konto bez zbędnych pytań.

Jeśli mówimy o cenie, to NordVPN proponuje €2.62 miesięcznie, gdy wykupisz pakiet na 12 miesięcy. Warto wspomnieź, że gratisie otrzymasz jeszcze darmowe 2 lata użytkowania, więc jest to całkiem niezła oferta.

Recenzja NordVPN znajduje się pod tym linkiem.

PRZEJDŹ DO NORD VPN 

2. ExpressVPN

express vpn logo

Jest to najszybszy program, jaki testowaliśmy. ExpressVPN gwarantuje stabilne i niezwykle szybkie łącze, zdolne do pracy w trudnych warunkach.

Aplikację odpalisz nawet na starszych Iphonach. Dodatkowo wyposażona jest w przydatną funkcję, która podpowiada Ci, jaką lokalizację powinieneś wybrać dla najlepszego działania. Unikniesz żmudnego poszukiwania najszybszej sieci.

Oczywiście ExpressVPN zapewnia wszystkie najpotrzebniejsze i zaufane protokoły bezpieczeństwa, więc z tą aplikacją możesz czuć się dużo bardziej anonimowy.

Cenowo jest nieco drożej niż na przykład w NordVPN. Zapłacimy $8.32 za miesiąc użytkowania, jeśli wybierzemy pakiet na rok. Jeżeli szukacie naprawdę szybkich serwerów, a cena nie jest dla Was taka ważna, to ExpressVPN może być warty rozważenia.

Chcesz przeczytać recenzję tego programu? Znajdziesz ją w tym artykule.

PRZEJDŹ DO EXPRESS VPN 

3. SurfShark

surfshark logo

Kolejny ranking, gdzie Surfshark jest na bardzo wysokim miejscu. I kompletnie nas to nie dziwi. Program ten pomimo, że jest stosunkowo świeży i w porównaniu do poprzedników z tego artykułu nie oferuje dużej ilości serwerów, to jest przez nas szczerze polecany.

Bardzo dobrze dopracowana i przyjazna użytkownikowi aplikacja. Zawiera narzędzie białej listy, które pozwala wykluczyć niektóre strony internetowe z filtracji VPN.

Szybkość serwerów jest dość dobra, choć nie ma rewelacji. Dla niewymagającego użytkownika, Surfshark będzie dobrym rozwiązaniem.

Największym atutem będzie niewątpliwie cena tego programu. Jedynie $2.49 za miesiąc użytkowania przy zakupie z góry na 2 lata! Tutaj Surfshark kładzie konkurencję na łopatki. Jeżeli więc nie chcecie przeznaczać na VPN dużej ilości pieniędzy, to Surfshark jest dla Was najlepszą opcją.

SurfShark był recenzowany tutaj.

PRZEJDŹ DO SURFSHARK 

Co myślę o darmowych VPNach?

Darmowe VPNy oczywiście istnieją na rynku i jest ich całkiem sporo. Stanowczo jednak odradzam korzystanie z nich. Dlaczego? Z kilku prostych powodów.

  • Wolna prędkość serwerów. Bardzo trudno o szybki serwer w darmowym VPN. Na pewno nie jest możliwe na nich oglądanie filmów w 480p bez zakłóceń.
  • Sprzedają dane użytkowników. Jeżeli niska prędkość to dla ciebie nie problem, to co powiesz na to, że darmowe VPNy handlują danymi swoich użytkowników? Aby zrekompensować sobie to, że dali Ci darmowe serwery, sprzedają Twoje dane i strony, które odwiedzasz reklamodawcom.
  • Brak anonimowości. Myślisz, że jesteś chroniony? Może przez chwilę, bo aplikacja może udostępnić Twoje położenie i prawdziwy adres IP osobom trzecim.
  • Wirusy i reklamy. Blisko połowa(!) dostępnych na rynku bezpłatnych aplikacji VPN zawiera malware. Program, który ma chronić internautów, w rzeczywistości zsyła na nich zagrożenie. Dodatkowo instaluje denerwujące reklamy.

Dlatego polecam jednak korzystanie z płatnych odpowiedników, którzy na pierwszym miejscu stawiają prywatność i bezpieczeństwie. W dzisiejszym internetowym świecie jest to niezwykle ważne.

Na co zwócić uwagę przy wyborze VPN na iOS?

Przede wszystkim na dobrej szybkości serwerów. Jeżeli chcesz bez frustracji i nerwów oglądać filmy lub seriale, to szybkość VPN jest kluczowa. ExpressVPN wypadł najlepiej w teście szybkości spośród wszystkich badanych programów VPN.

Nie zapomnij o tym, by zapoznać się z polityką przechowywania logów. Dobry VPN powinien mieć ją jasno sprecyzowaną. Zawsze sprawdź, czy program nie zapisuje historii przeglądania, logów i innych aktywności.

Oczywiście, równie ważne są podstawowe certyfikaty bezpieczeństwa. Mowa to o m.in. OpenVPN, IPSec i PPTP. Chronią Cię one przed wyciekiem Twoich danych do internetu i atakami hakerów.

Warto zapoznać się też z recenzjami, na przykład na App Store, by nie kupować kota w worku. Często mogą one wyjawić więcej na temat produktu, niż mówi nam producent.

Podsumowanie

Mam nadzieję, że już wiesz jaki VPN na iOS wybrać. Moi faworyci to NordVPN, ExpressVPN i Surfshark. Są to aplikacje, które oferują najwyższej jakości bezpieczeństwo a także anonimowść. Szybkie serwery zapewnią Ci komfortowe surfowanie po sieci. Nie warto jednak pobierać darmowych VPN ze względu na braki w zabezpieczeniach oraz bardzo wolne serwery.