Menu Zamknij

Najlepsze VPNy 2020

Ostatnia aktualizacja: 7 stycznia 2021

Czy wiedziałeś, że aż 26% osób korzystających z internetu używa VPN?

Nic dziwnego, bo VPN to znakomite narzędzie między innymi do:

 • Prywatności i bezpieczeństwa online
 • Odblokowywania serwisów streamingowych
 • Pobierania plików P2P
 • Zmiany adresu IP
Istnieje wiele programów VPN, więc trudno stwierdzić, który jest najlepszy. Dziś rozwiążę ten problem i pokażę Ci 5 absolutnie najlepszych programów VPN w 2020 roku. Zapewnią Ci one najwyższy poziom prywatności i będziesz ich mógł użyć, by korzystać z sieci bezpiecznie jak nigdy dotąd!

Aby stworzyć ten ranking, wziąłem pod uwagę najważniejsze cechy, jakimi powinien charakteryzować się dobry VPN, czyli:

 • Bezpieczeństwo
 • Szybkość
 • Cena
 • Obsługa klienta
 • Dodatki
 • Możliwości odblokowywania stron
Oto ranking VPN 2020:

1.

sfs

9,8

2.

ni

9,5

3.

expr

9,4

4.

cyb

9,0

5.

van

8,8

Liczba serwerów: 1700+

Liczba krajów: 63

Szybkość: 9/10

 Bardzo tani
Czołówka pod względem szybkości

Odblokowuje polskiego Netflixa
Kill switch trzeba włączyć manualnie

Surfshark to świeżak na rynku, lecz przez niecałe 3 lata od swojej premiery zdążył zawojować świat VPN.

Na ten sukces z pewnością wpłynęła absurdalnie niska cena tego programu, która idzie w parze ze znakomitymi funkcjami bezpieczeństwa i prywatności. Surfshark wyposażony jest w szyfrowanie AES-256 oraz protokoły IKEv2, OpenVPN i Shadowsocks, które będą dbały o Twoją anonimowość online.

Do wyboru mamy 1700 serwerów w 63 krajach, także w Polsce a przecież cały czas dodawane są nowe. Serwery to absolutna czołówka i Surfshark tylko nieznacznie zwalnia połączenie (o około 8%). Program zlokalizowany w Brytyjskich Wyspach Dziewiczych pozwala też na pobieranie torrentów oraz jako jeden z niewielu VPN odblokowuje polskiego Netflixa za granicą (inne wersje również).

Czym Surfshark wyróżnia się najbardziej to fakt, że kupując go raz, to z jednego konta można używać go na tylu urządzeniach, na ilu chcesz. Zwykle VPNy ograniczają użytek do pięciu lub sześciu urządzeń. Dodatkowo mamy funkcję blokowania reklam.

VPN, który wydaje się nie mieć wad. Oby tak dalej.

> Kliknij, by przejść do Surfshark i zaoszczędź 81%!

2. NordVPN

Liczba serwerów: 5100+

Liczba krajów: 59

Szybkość: 9/10

Ogromna baza adresów IP
Zaawansowane funkcje bezpieczeństwa

Zoptymalizowany pod torrenty
Brak zwrotu pieniędzy na zakup poprzez App Store

NordVPN to jeden z najdłużej działających, a zarazem najbardziej popularnych VPNów, gdyż ma już ponad 12 milionów klientów na całym świecie.

Jest to drugi pod względem liczebności serwerów VPN na rynku. Ich liczba wynosi prawie 5200 w 59 państwach (w tym 45 polskich). Lecz wiadomo, że ważna jest też jakość i w tym przypadku również będziemy zadowoleni, bo zdecydowana większość serwerów tego panamskiego producenta działa bardzo szybko, bez widocznego wpływu na łącze.

Ten VPN pozwala również na pobieranie torrentów na większości swoich serwerów. Kupując NordVPN, obok wzorowego szyfrowania i protokołów, możemy liczyć na Onion Over VPN oraz DoubleVPN, które znacznie podnoszą prywatność. Oprócz tego dodatek CyberSec blokuje reklamy i podejrzane strony. 

W testach NordVPN nie wykazuje wycieków IP/DNS, a polityka „zera logów” sprawia, że używając tego VPNa, możemy poczuć się naprawdę anonimowo. Omawiany program nie odblokuje polskiego Netflixa, ale poradzi sobie z zagranicznymi wersjami na większości swoich serwerów.

> Kliknij, by przejść do NordVPN i zaoszczędź 70%!

3. ExpressVPN

Liczba serwerów: 3000+

Liczba krajów: 94

Szybkość: 10/10

Jeden z najszybszych VPN 
Nie zbiera informacji o swoich użytkownikach

 Znacznie poprawia prywatność
 Nieco droższy od pozostałych programów

Mówi się, że ExpressVPN to VPN szybki jak błyskawica. Tak rzeczywiście jest, lecz szybkość to nie jedyne zalety tego oprogramowania. 

Przede wszystkim należy docenić bezpieczeństwo. Szyfrowanie AES-256 i protokoły takie jak OpenVPN to must-have, jeśli zależy Ci na anonimowości połączonej z dobrą szybkością. Na prędkość właśnie nie można narzekać, bo szybkość pobierania, wysyłania oraz opóźnienie właściwie nie różnią się w porównaniu do szybkości łącza bez VPN. 

ExpressVPN udostępnia ponad 3000 serwerów w aż 94 krajach, co gwarantuje odpowiednią prędkość niemal w każdym miejscu na Ziemi. Program nie archiwizuje o nas żadnych poufnych informacji. 

ExpressVPN na niektórych serwerach ma małe problemy z odblokowywaniem Netflixa i niestety nie da rady obejść jego polskiej wersji. Nadaje się do torrentów, choć nie znajdziemy specjalnie przeznaczonych do tego serwerów. 

> Kliknij, by przejść do ExpressVPN i zaoszczędź 35%!

4. CyberGhost

Liczba serwerów: 6300+

Liczba krajów: 89

Szybkość: 8/10

 Niewygórowany cenowo 
 45 dni na zwrot pieniędzy

Doskonały do torrentów
Niejasności wokół przedsiębiorstwa

CyberGhost jest zaliczany do grona tańszych programów VPN. Jego znakiem rozpoznawczym jest grubo ponad 6000 serwerów, więc zdecydowanie jest w czym wybierać. 

Nie można powiedzieć nic złego o funkcjach bezpieczeństwa, które są na poziomie najlepszych programów. Prywatność mamy pod kontrolą, choć są pewne nieścisłości wobec firmy zarządzającej CyberGhost i do końca nie wiadomo co dzieje się z naszymi danymi. Faktem jest natomiast to, że VPN z duszkiem w logo będzie dobrym wyborem do torrentów

Większość VPNów daje miesiąc na zwrot pieniędzy. CyberGhost jest pewny siebie i oferuje aż 45 dni na przetestowanie programu i ewentualny zwrot. Obsługa klienta działa całodobowo i jest bardzo szybka i mile odpowiada na pytania. 

CyberGhost jest dostępny na wszystkie popularne systemy operacyjne. Można zapłacić anonimowo między innymi bitcoinem. Szybkość działania jest okej, choć lekkie zwolnienie połączenia jest odczuwalne

> Kliknij, by przejść do CyberGhost i zaoszczędź 77%!

5. IPVanish

Liczba serwerów: 1500+

Liczba krajów: 75

Szybkość: 9/10

 Dobre prędkości
 Polityka zera logów

 Brak live chatu
 Zlokalizowany w USA

IPVanish deklaruje, że jest najlepszych programem VPN na świecie. Uważam, że na pewno jest w czołówce najlepszych VPNów świata. 

Mocną stroną IPVanish są jego szybkości. Nasze łącze zwalania zazwyczaj o około 10%, więc jest to akceptowalne. W sumie IPVanish ma ponad 40.000 adresów IP, więc odblokowuje bez problemu na przykład amerykańskiego Netflixa, choć nie na wszystkich serwerach. IPVanish dobrze sprawuje się przy pobieraniu torrentów.

Silne szyfrowanie i zero logów z pewnością pomogą naszej prywatności. Co może budzić wątpliwości to kraj, w którym IPVanish jest zlokalizowany. USA należy do niektórych sojuszy inwigilacyjnych, więc nie mamy pewności, czy nasze dane nie zostaną udostępnione. 

> Kliknij, by przejść do IPVanish i zaoszczędź 46%!

Co daje VPN?

VPN niesie za sobą kilka ważnych korzyści, między innymi:

1. Zwiększona prywatność online

Korzystając z VPN, możemy być dużo bardziej anonimowi w sieci. Dzięki szyfrowaniu oraz zmianie adresu IP praktycznie nie zostawiamy po sobie śladów w internecie. Tym samym na przykład strony www oraz dostawca internetu nie zbierają o nas danych.

2. Większe bezpieczeństwo

Gdy łączysz się z publiczną siecią Wi-Fi, możesz być narażony na to, że ktoś może wykraść Twoje dane. Korzystanie z VPN szyfruje Twoje informacje, dzięki czemu możesz być bezpieczny, używając Wi-Fi w hotelu, restauracji, czy na dworcu.

3. Odblokowywanie niedostępnych treści

Często jest tak, że jakiś film lub strona są zablokowane geograficznie. Dzięki temu, że VPN ma możliwość wyboru adresu IP wielu państw świata, możesz uzyskać dostęp do strony, wybierając państwo, w którym dana treść jest dostępna. 

Jak działa VPN?

Istota działanie VPN jest bardzo prosta. Gdy uruchomisz VPN, to pomiędzy Twoim urządzeniem a stroną, którą chcesz odwiedzić, powstaje wirtualny tunel, który szyfruje połączenie. W czasie gdy używasz VPN, Twoje połączenie będzie przekierowywane przez bezpieczny serwer VPN.

Tym samym zmienia się również Twój adres IP oraz lokalizacja internetu na taką, jaką wybrałeś w programie.

Na jakich urządzeniach mogę korzystać z VPN?

VPN możesz pobrać właściwie na każde urządzenie i system operacyjny. Zwykle są to:

 • Android
 • Windows
 • Mac
 • iOS
 • Google Chrome i Mozilla Firefox
 • Linux
Kupując VPN raz, możesz używać go na kilku urządzeniach naraz. Program Surfshark pozwala na instalację go na dowolnej liczbie urządzeń.

Płatny czy darmowy VPN?

Obok płatnych VPNów, z których ten ranking był stworzony, są też darmowe. Ich plusem jest na pewno to, że nie trzeba za nie płacić, lecz należy liczyć się z pewnymi faktami.

 • Darmowe VPNy bardzo często narzucają limit transferu do wykorzystania. Zwykle jest to około 2 GB miesięcznie, czyli bardzo niewiele. Płatne VPNy są nielimitowane.
 • Jeśli kiedykolwiek używałeś darmowego VPNa, to wiesz, że tego typu programy mają bardzo negatywny wpływ na połączenie i potrafią znacznie zwolnić nasz internet. Powód? Za dużo użytkowników, za mało serwerów. Programy z tego rankingu w niezauważalnym stopniu spowalniają łącze, co jest naturalne.
 • Większość darmowych VPNów nie zapewnia należytej ochrony i korzystając z takiego programu, powinniśmy mieć sporo wątpliwości czy nasz adres IP oraz aktywność internetowa są należycie chronione. 
 • Darmowe VPNy często nie dbają o anonimowość użytkowników i istnieje prawdopodobieństwo, że nasze logi mogą zostać sprzedawane, ponieważ firma musi na czymś zarabiać. 
Dlatego lepiej wybrać płatny VPN, który ma silne zabezpieczenia prywatności, nie jest wykrywany i może obchodzić blokady regionalne, jest szybki oraz ma wiele serwerów do wyboru. 

Najlepszy wybór w 2020 roku

✔️ Szybkość  ✔️ Bezpieczeństwo  ✔️ Prywatność   ✔️ Brak limitów
✔️ 30-dniowy zwrot pieniędzy 
✔️ Obsługa klienta 24/7 
✔️ Opłacalność  ✔️ Łatwość użytku  ✔️ 1700+ serwerów