Menu Zamknij

Jaki VPN na iPhone? 3 najlepsze VPN na iOS

jaki vpn na iphone

Jeżeli czytasz te słowa, to prawdopodobnie szukasz aplikacji VPN na swojego iPhone lub iPada. Oznacza to, że dbasz o swoje bezpieczeństwo i prywatność w sieci. Na pewno zdajesz sobie sprawę, że na każdym kroku jesteśmy obecnie narażeni na wyciek naszych danych czy ataki hakerskie. Użytkownicy Apple nie są tutaj wyjątkiem. Z racji tego, że z roku na rok przybywa właścicieli telefonów z nadgryzionym jabłkiem, pojawia się też więcej zagrożeń na te urządzenia. Aby więc ustrzec się przed tym, warto zaopatrzyć się w program VPN, który poprawi Twoje bezpieczeństwo i anonimowość.

Nie jesteście pewni jaki VPN będzie dla Was odpowiedni? Przygotowałem 3 najlepsze aplikacje VPN na system iOS na Wasze iPhone i iPady, które na pewno doskonale sięsprawdzą. Zapraszam.

Najlepsze VPNy na iOS:

  1. Surfshark
  2. ExpressVPN
  3. NordVPN

Dlaczego potrzebujesz VPN na iOS?

Miliony użytkowników korzystają z VPN. Nie jest to tylko ich zachcianka, bo taki program to prawdziwe zbawienie w dzisiejszym niebezpiecznym świecie internetu. Co robi VPN i jakie korzyści możesz z niego czerpać na iPhone lub iPadzie?

Prywatność dzięki ukryciu Twojego prawdziwego IP

Adres IP to ciąg cyfr, który identyfikuje Cię w internecie. Za każdym razem, gdy surfujesz w sieci, każda strona odwiedzana przez Ciebie zbiera o Tobie informacje. Wszystko to odbywa się na podstawie Twojego IP. Uwierz mi, że każde Twoje działanie jest na bieżąco monitorowane. Aby więc się przed tym ustrzec, powinieneś korzystać z VPN.

VPN zmienia Twoje IP na takie z innego kraju lub miasta. W zależności od programu, masz możliwość samodzielnego wyboru, jakiego państwa i jakiego IP chcesz używać. Dzięki temu dużo trudniej jest ustalić Twoje prawdziwe położenie, a Ty możesz cieszyć się zwiększoną anonimowoscią.

Bezpieczeństwo danych osobowych

Jesteś szczególnie narażony na kradzież Twoich danych korzystając z publicznych sieci Wi-Fi. Może zdarzyło Ci się już korzystać z hotspotu restauracji bądź na lotnisku. Jest to bardzo niebezpieczne. Bardzo łatwo jest wówczas nawet mniej wprawnym hakerom uzyskać dostęp do Twoich haseł, plików oraz kont. Dlatego jeżeli nie masz VPN-nie korzystaj z publicznych sieci Wi-Fi.

Aplikacja VPN nie pozwala na wykradnięcie Twoich prywatnych plików. Działa tak, że tworzy tunel dla Twoich danych. Dzieje się to za sprawą szyfrowania Twojej aktywności online w zamknięty pakiet danych, tworząc wirtualną sieć, odrębną od Wi-Fi. W związku z tym nie ma opcji, by Twoje dane były wyeksponowane dla niepowołanych osób. Nikt nie ma do nich dostępu.

Obejście blokady regionalnej

Czasem zdarza się tak, że na przykład Netflix zakazuje wyśwetlania niektórych seriali osobom spoza USA. Albo jeżeli mieszkasz za granicą lub jesteś tam na wakacjach nie masz dostępu do VOD lub TVN Player. Wszystko poprzez zapisy w licencji, które nie pozwalają odtwarzać niektórych treści w wybranych krajach. Z VPN można obejść takie blokady.

Jeżeli więc mieszkasz w Anglii i chcesz obejerzeć polskie VOD, wystarczy, ze zmienisz swoje IP na polskie. Tym sposobem strona „myśli”, że jesteś w Polsce i uzyskujesz dostęp do wideo na życzenie. To samo ma się z Netflixem. Zmieniasz IP na amerykańskie i masz dostęp do bazy seriali, które są emitowane w USA.

Oszczędność

Zdarza się tak, że osoby z bogatszych krajów rezerwując hotele na popularnych stronach są dyskryminowani cenowo. W jaki sposób? Ceny dla osób z „pierwszego świata” często są wyższe niż dla osób z biedniejszych krajów. Nie jest to zagrywka fair, lecz możemy to wykorzystać na naszą korzyść.

Ustalamy nasz IP na komputerze na przykład na Somalijski. Wchodzimy na stronę z rezerwacją hoteli. Na telefonie wchodzimy na Polskim IP na tę samą stronę i porównujemy ceny. Nie zawsze ta zagrywka jest stosowana, lecz kilka razy, gdy „bawiliśmy się” tym zauważyliśmy rozbieżności w cenach tych samych hoteli. Ceny mogą być nawet do $50 wyższe! Warto więc za każdym razem, gdy kupujesz coś online porównać ceny w dwóch lub kilku lokalizacjach.

3 najlepsze VPNy na iOS

1. SurfShark

surfshark logo

Relatywnie świeże narzędzie, lecz już o ugruntowanej pozycji. W moim rankingu najlepszych VPNów na iOS znajduje się na miejscu trzecim. Bardzo lubię tę aplikację ze względu na transparentność dot. polityki przechowywania danych osobowych. Ponadto jest bardzo bezpieczna i wystarczy nawet najbardziej zaawansowanym użytkownikom. Warto wspomnieć, że jest najtańsza z całej trójki (9,30 zł/mies)

PRZEJDŹ DO SURFSHARK 

2. ExpressVPN

expressvpn logo

ExpressVPN to bardzo popularny program, którego testowałem już na Androidzie i Windowsie. W iOS sprawdził się równie rewelacyjnie. Ma wszystko czego potrzeba, słynie z dużej ilości bardzo szybkich serwerów. Zapewnia znakomite bezpieczeństwo i prywatność. Kompletny VPN, który możesz kupić już od $8.32 miesięcznie.

PRZEJDŹ DO EXPRESS VPN 

3. NordVPN

nord vpn logo

NordVPN walczy o miano najlepszej aplikacji VPN. W oczach wielu już nią jest. Nie bez przyczyny, bo panamski program świtenie sprawdzi się przy każdym użyciu. Nie ważne, czy chcesz oglądać Netflixa USA, czy korzystać z publicznego Wi-Fi na iPhone. NordVPN zmieni Twoje IP i będzie chronił Twoją prywatność na najwyższym poziomie. Do tego przy zakupie pakietu na 3 lata, kosztuje on tylko €2.62 miesięcznie.

PRZEJDŹ DO NORD VPN 

Na co zwrócić uwagę wybierając VPN na iPhone/iPad?

Jest kilka kwestii, nad którymi warto zatrzymać się nieco dłużej. W końcu kupując VPN chcemy mieć jak najlepszy serwis za tę cenę. Co więc aplikacja VPN powinna mieć?

Szybkie serwery

To bardzo ważne. Zwykle VPN nieco zwalniają nasz internet. Należy więc poszukać aplikacji, które zwolnią go jak najmniej. Możemy powiedzieć, że prawie nie zauważycie różnicy szybkości korzystając z ExpressVPN lub NordVPN.

Wiele lokalizacji do wyboru

Każdy szanujący się VPN powinien mieć swoje serwery na każdym kontynencie. Wszystko po to, by zapewnić maksymalną wydajność użytkownikom na całym świecie. Im bliżej danego serwera jesteśmy, tym lepiej będzie on z reguły działał.

Polityka prywatności

Wybierając VPN należy zwrócić uwagę na to, czy firma nie magazynuje o nas danych. Na szczęście żaden z moich TOP 3 aplikacji na iOS nie przechowuje logów, ani żadnych poufnych informacji o swoich klientach.

Podstawowe protokoły

Ważne, by VPN posiadało najważniejsze protokoły, zapewniające odpowiednie szyfrowanie. Mowa o między OpanVPN, L2TP/IPSec, SSTP, IKEv2 i PPTP. Nie musicie martwić się o ExpressVPN, NordVPN i Surfshark. Wszystkie 3 zapewniają większość z nich swoim użytkownikom.

Podsumowanie

Jezeli do tej pory zastanawiałeś się jaką aplikację VPN na iOS wybrać, to mam nadzieję, że pomogłem nieco ułatwić wybór. 3 najlepsze VPN na iPhone i iPad to ExpressVPN, NordVPN oraz Surfshark. Zapewniają one komleksową ochronę oraz prywatność gdziekolwiek jesteś. Ponadto są szybkie, dzięki czemu komfortowo możesz korzystać z sieci. Jednocześnie są to najpopularniejsze programy na rynku, które chronią użytkowników iOS i nie tylko od wielu lat.

Osobiście używam ExpressVPN, którego recenzję możecie przeczytać tutaj.