Menu Zamknij

Jak Odblokować Viaplay Za Granicą? (Instrukcja)

Viaplay to platforma streamingowa, która działa w Polsce, ale po wyjeździe za granicę możemy stracić do niej dostęp.

Chcesz dowiedzieć się jak oglądać formułę 1, piłkę nożną, hokeja, seriale, filmy i inne materiały na Viaplay za granicą?

W tym artykule zobaczysz, jak to zrobić.

Dlaczego nie możesz oglądać Viaplay za granicą?

Viaplay działa bez problemu w Polsce, jednak jeśli będziemy chcieli korzystać z tego serwisu za granicą, na przykład w Niemczech, Holandii, Anglii, czy Norwegii, to nie będzie on dostępny.

Dzieje się tak, ponieważ Viaplay ma podpisane umowy licencyjne z producentami serialów, filmów, czy kanałów sportowych na emitowanie materiałów jedynie we wskazanych krajach.

Jeśli nie możesz więc korzystać z Viaplay za granicą, to w kraju, w którym jesteś, są nałożone ograniczenia regionalne.

Można jednak w prosty sposób odblokować te zabezpieczenia.

Jakim sposobem można oglądać Viaplay za granicą?

Aby oglądać Viaplay i nie musieć widzieć komunikatu „Coś poszło nie tak”, mamy 2 rozwiązania.

Pierwszym z nich jest powrót do kraju i możliwość oglądania na nowo tego serwisu streamingowego. Bądźmy jednak szczerzy- takie rozwiązanie raczej nie wchodzi w grę.

Drugim sposobem jest zainstalowanie prostej aplikacji, która w ciągu 5 sekund umożliwi oglądanie Viaplay.

Ta aplikacja to Surfshark VPN. Działa ona na takiej zasadzie, że zmienia adres IP Twojego internetu z zagranicznego (np. holenderski, angielski, niemiecki) na polski.

Dzięki temu Viaplay „myśli”, że jesteś w Polsce i będziesz mógł bez problemów obejrzeć treści na tej platformie.

Aby pokazać jak odblokować Viaplay, będę korzystał z płatnej, ale niedrogiej aplikacji, której używam na co dzień. Przetestowałem darmowe aplikacje i albo zwalniają internet, albo w ogóle nie działają, dlatego nie warto się nimi zajomować.

Jak odblokować krok po kroku Viaplay? Przeczytaj to, co znajduje się poniżej.

Jak krok po kroku oglądać Viaplay za granicą?

Aby oglądać Viaplay za granicą, należy pobrać aplikację VPN. Po pobraniu aplikacji należy połączyć się z dowolnym polskim serwerem i wejść na stronę Viaplay.

Oto bardziej szczegółowa instrukcja.

1. Wchodzimy na Viaplay i upewniamy się, że serwis nie działa. Dowodem tego powinien być mniej więcej taki obrazek.

2. Teraz pobieramy aplikację Surfshark VPN. Możecie pobrać ją klikając w ten link, dzięki czemu dostaniecie zniżkę -82% i 2 miesiące gratis.

3. Następnie wybieramy subskrypcję. Najbardziej opłacalna jest 24-miesięczna. Jeśli planujesz oglądać Viaplay przez dłuższy czas, to wykup tę subskrypcję, ponieważ będziesz uruchamiać program za każdym razem, gdy chcesz coś obejrzeć.

Możesz też wybrać 1-miesięczną subskrypcję, żeby przetestować program i ewentualnie później przejść na bardziej opłacalną. Jest też opcja wykupu na 12 miesięcy.

Pamiętaj, że masz 30 dni na zwrot pieniędzy, więc nie ryzykujesz wiele.

4. Po kliknięciu „Przejdź do zamówienia”, pomijamy usługi dodatkowe (możecie je wykupić, jeśli chcecie, ale dla mnie wydają się zbędne) i klikamy szary przycisk „Kontynuuj bez pakietu”.

5. Teraz podajemy adres e-mail. Tym adresem będziemy logować się do aplikacji. Następnie wybieramy sposób płatności. Ja wybrałem płatność kartą. Gdy podasz dane, nie klikaj jeszcze przycisku „Dokończ zakup”.

6. Po prawej stronie możesz zmienić kraj, aby nie płacić VAT-u. W moim przypadku zmieniam Niemcy na USA i nie płacę 15,41 Euro, a 12,95 Euro. Teraz możemy kliknąć „Dokończ zakup”.

7. Ustawiamy hasło. Po pobraniu aplikacji będziemy się do niej logować tym hasłem.

8. Pomijamy ofertę specjalną.

9. Wybieramy urządzenie i pobieramy program. Możesz też pobrać program na telefon i korzystać z tych samych danych logowania na wielu urządzeniach jednocześnie.

10. Następnie rozpocznie się pobieranie. Musimy jedynie zainstalować program, po czym zalogować się e-mailem i hasłem. Gdy to zrobimy ukaże nam się interfejs Surfsharka.

11. W pole wyszukiwania wpisujemy „Polska” lub „Poland” w zależności od wersji językowej, po czym klikamy na dowolną lokalizację, a program połączy się z polskim adresem IP.

12. Nasz adres IP został zmieniony. Teraz wyłączamy i włączamy przeglądarkę internetową, wchodzimy na Viaplay i gotowe. Możemy oglądać serwis bez problemów nie będąc w Polsce.

Właściwie nie musisz wyłączać programu Surfshark, tylko pozwolić mu działać w tle. Dzięki temu będziesz mieć polski adres IP za granicą.

Jeśli chcesz wyłączyć aplikację, to możesz to zrobić, ale pamiętaj włączyć ja za każdym razem, gdy chcesz korzystać z Viaplay.

Czy Viaplay banuje za korzystanie z VPN?

Viaplay nie usuwa kont ani nie banuje za używanie programów VPN.

W regulaminie Viaplay jest napisane, że firma jedynie nie rekomenduje korzystania z oprogramowania VPN.

W związku z tym możesz bez problemów korzystać z Surfshark VPN do oglądania Viaplay

VPN to nie tylko zmiana IP. W rzeczywistości ten program ma jeszcze wiele zalet.

Jakie są inne zastosowania aplikacji VPN?

Na przykład dzięki VPN, Twoje pliki oraz hasła na komputerze są zabezpieczone.

Wyobraź sobie sytuację, gdzie w celu oszczędności transferu mobilnego, logujesz się do jakiejś nieznanej sieci Wi-Fi. Może być to na przykład na lotnisku, na dworcu lub w kawiarni. Możesz nie zdawać sobie sprawy, ale w tym momencie Twoje pliki oraz hasła są w niebezpieczeństwie. Jeżeli jakiś cyberprzestępca jest podłączony do tej samej sieci, co Ty, to przy użyciu specjalnego programowania, ma on dostęp do Twoich danych z komputera lub telefonu. Aby temu zapobiec, za każdym razem, gdy logujesz się do publicznego hotspotu, używaj VPN. Wyposażony jest w szyfrowanie, które zabezpieczy Twoje dane przed kradzieżą.

Poza tym VPN daje Ci dużo więcej prywatności.

Zapewne wiesz, że nasz operator sieci oraz dostawca internetu wiedzą o nas wszystko, gdyż na każdym kroku śledzą naszą aktywność i strony, które odwiedzamy. Nie każdy chce się dzielić tym, co robi online, dlatego VPN jest świetny sposobem, by nikomu nie udostępniać naszych internetowych poczynań. Dzięki szyfrowaniu odcinamy możliwość podglądu do przeglądanych treści dostawcy internetowemu, a za sprawą zmiany IP, ukrywamy naszą prawdziwą lokalizację. Przeróżne strony nie będą też kolekcjonowały o nas informacji, dzięki czemu nie zobaczysz dopasowanych reklam, ponieważ nikt nie będzie wiedział, kim jesteś.

Dzięki VPN odblokujesz Viaplay, ale też inne strony.

Gdy opuszczasz Polskę, tracisz też prawo do przeglądania niektórych stron internetowych. Na przykład próbując obejrzeć nowy odcinek serialu na ulubionej platformie, mocno się rozczarujesz, ponieważ otrzymasz informację, że ta treść nie jest dostępna w kraju, w którym się znajdujesz. Z takim fantem postępujemy analogicznie jak w przypadku Viaplay i zmieniamy adres IP na polski.

Ludzie wykorzystują VPN, by zaoszczędzić pieniądze.

Czy wiedziałeś, że sporo portali, ustala swoje ceny na podstawie kraju, w którym się znajdujesz? Zasada jest taka, że im biedniejszy kraj, tym niższych cen możemy się w nim spodziewać. Na myśli mam nawet Netflixa. Przykład? Gdy jesteś w Kolumbii, to za najtańszy pakiet Basic płacisz…niecałe 20 zł. W Polsce? 34 zł. Możesz „pobawić się” adresami IP i zobaczysz, jak różne potrafią być ceny.