Menu Zamknij

Jak Anulować NordVPN i Dostać Zwrot Gotówki (Instrukcja)

Jeżeli chcesz anulować usługę NordVPN, to niestety musisz się trochę wysilić. Dlatego stworzyłem poradnik w jaki sposób to zrobić, aby na 100% NordVPN nie pobierał od nas więcej pieniędzy, a dodatkowo dowiesz się jak uzyskać zwrot gotówki, jeżeli program nie spełnił Twoich oczekiwań.

Czy Anulowanie NordVPN Jest Trudne?

NordVPN robi wszystko, aby zatrzymać swoich klientów. Dlatego proces anulowania konta może nie jest zbytnio trudny, ale składa się z wielu kroków, które mogą zniechęcić użytkowników do anulowania usługi.

Osobiście nie podoba mi się to, w jaki sposób robi to NordVPN. Wszystko mogłoby zająć 3-4 kliknięcia, podczas gdy aby anulować usługę i uzyskać zwrot pieniędzy, musimy przeznaczyć na to około 10 minut.

NordVPN na każdym kroku próbuje nas przekonać do zmiany decyzji przeróżnymi trikami, na przykład:

Wydłuża maksymalnie drogę do miejsca anulowania usługi: Aby anulować subskrypcję, musimy dostać się do miejsca, które zajmuje aż 4 kliknięcia. Dodatkowo opcja anulowania subskrypcji jest schowana pod przyciskiem bez nazwy.

Straszy brakiem bezpieczeństwa: Gdy rezygnujesz z NordVPN, producent próbuje grać na Twoich emocjach, deklarując, że od teraz nie będziesz bezpieczny. Poniekąd jest to prawda, jednak jest to próba nieco na siłę zatrzymania klienta.

Każde Ci potwierdzać rezygnację e-mailem: Aby anulować subskrypcję, musimy potwierdzić to wchodząc na adres e-mail. Na pewno nie jest to normą, ale co dziwniejsze, gdy wszedłem w link, którym miałem potwierdzić rezygnację z usługi, dziwnym trafem za pierwszym razem nie zadziałał. Dopiero po powtórzeniu wszystkich czynności po raz drugi, udało mi się anulować usługę NordVPN. Nie wiem czy był to czysty przypadek, czy zaplanowany błąd, ale jedno jest pewne- łatwiej kupić NordVPN niż z niego zrezygnować.

Osoba na czacie próbuje przekonać Cię do zmiany decyzji: Zwrot pieniędzy wiąże się z rozmową na czacie. Pracownicy NordVPN za każdym razem pytają o przyczynę rezygnacji z usługi i próbują Cię zatrzymać, dlatego należy wiedzieć, w jaki sposób z nimi rozmawiać.

Nawet nieco bardziej doświadczeni użytkownicy internetu mogą mieć pewne problem z rezygnacją z NordVPN, dlatego w tym wpisie krok po kroku zobaczysz w jaki sposób to zrobić.

Czy Każdy Może Dostać Zwrot Gotówki?

Zwrot gotówki przysługuje jedynie osobom, które kupiły program NordVPN maksymalnie 30 dni wstecz, niezależnie na jak długi okres kupili program. Gotówka zostaje zwrócona w ciągu 5-10 dni roboczych.

Czy jeżeli się spóźniłeś, to nie ma szans na zwrot pieniędzy?

Zawsze można spróbować. Aby otrzymać zwrot, piszesz z prawdziwą osobą. Jeżeli wytłumaczysz osobie na czacie, że miałeś problemy techniczne, nie mogłeś lub że polecisz NordVPN znajomemu, to może ktoś zrobi dla Ciebie wyjątek.

W końcu NordVPN chce utrzymywać dobre relacje nawet z byłymi klientami, by w przyszłości Ci mogli do nich wrócić.

Jak Zrezygnować z NordVPN i Otrzymać Zwrot Pieniędzy?

Aby zrezygnować z NordVPN i otrzymać zwrot pieniędzy:

 1. Zaloguj się na swoje konto NordVPN
 2. Przejdź do zakładki „Rozliczenia”, a następnie „Subskrypcje”
 3. Kliknij w trzy kropeczki obok przycisku „Zmień abonament” i kliknij „Anuluj automatyczne odnawianie”
 4. Potwierdź rezygnację z NordVPN w panelu oraz na swojej poczcie e-mail
 5. Aby uzyskać zwrot pieniędzy, rozpocznij rozmowę z botem w prawym dolnym rogu
 6. Bot zada Ci kilka prostych pytań, po czym rozpoczniesz czat z prawdziwą osobą
 7. Napisz, że chcesz uzyskać zwrot pieniędzy, po czym konsultant poinformuje Cię, że zwrot dostaniesz za kilka dni roboczych

Teraz pokażę to bardziej szczegółowo

Krok 1

Zaloguj się do swojego konta na stronie NordVPN za pomocą e-maila oraz hasła. Po zalogowaniu zobaczysz taki panel główny.

Krok 2

Kliknij w „Rozliczenia” po lewej stronie, a następnie kliknij w trzecią zakładkę „Subskrypcje”. Później kliknij w trzy kropki obok niebieskiego przycisku „Zmień abonament” i wybierz „Anuluj automatyczne odnawianie”.

Krok 3

NordVPN będzie starał przekonać Cię, abyś z nimi został, jednak kliknij w szary napis „Anuluj automatyczne odnawianie” po lewej stronie.

Krok 4

Teraz zaznacz powód rezygnacji z usługi i kliknij „Prześlij i anuluj automatyczne odnawianie”.

Krok 5

Aby utrudnić Ci drogę do anulowania subskrypcji, musisz dodatkowo potwierdzić ją klikając w link na Twoim e-mailu.

Oto link. Jak już mówiłem, w moim przypadku musiałem z jakiegoś powodu anulować subskrypcję 2 razy, gdyż za pierwszym razem coś nie zadziałało… Jeżeli to zdarzy się też Tobie, to po prostu powtórz poprzednie kroki i dostaniesz drugą wiadomość, która tym razem powinno zadziałać prawidłowo.

Krok 6

Upewnij się, że po anulowaniu subskrypcji na Twoim koncie widnieje status anulowania jej, tak jak na obrazku poniżej. Jeżeli chciałeś jedynie tego, by NordVPN przestał pobierać od Ciebie pieniądze, to właśnie to uczyniłeś. Aby dodatkowo otrzymać zwrot gotówki, śledź instrukcję dalej.

Krok 7

Teraz przechodzimy do zwrotu pieniędzy. Aby go otrzymać, pamiętaj, że musisz o niego poprosić maksymalnie do 30 dni od daty zakupu. W celu otrzymania zwrotu, klikamy w czerwone kółko w prawym górnym rogu, gdy jesteś w głównym panelu.

Krok 8

Wyskoczą nam częste pytania o NordVPN, jednak zignorujmy je i napiszmy coś w stylu „Dzień Dobry, chciałbym uzyskać zwrot pieniędzy”. Bot dalej zapyta nas o powód- możemy napisać, że już nie potrzebujemy usługi. Następnie zostaniemy zapytani o metodę płatności. Później kliknij w link, który poda Ci bot, by rozpocząć czat z prawdziwą osobą.

Na niebiesko zaznaczone są moje kwestie.

Krok 9

Podaj jeszcze botu swój e-mail. Po kilku sekundach do czatu dołączy prawdziwa osoba. Nie jestem pewien, ale jeżeli napiszesz do niej po polsku, to czat również to przetłumaczy. W moim przypadku pisałem po angielsku. Wystarczy napisać to, co napisałem w rozmowie poniżej i być stanowczym.

I tyle. Zwrot pieniędzy wyląduje na waszym koncie w ciągu 5-10 dni roboczych, jednak ja otrzymałem ją już po 4 dniach.

Czego Używać Zamiast NordVPN?

Muszę przyznać, że w przeszłości korzystałem z NordVPN, jednak również zrezygnowałem z usług tej firmy z dwóch powodów:

 • Wysokie ceny
 • Niestabilne prędkości

Obecnie korzystam z SurfsharkVPN, do którego możecie przejść tutaj i uzyskać zniżkę -81%. Jest to według mnie najlepszy VPN, ponieważ:

 • Ma 3200 serwerów
 • Umożliwia pobieranie torrentów
 • Omija blokady regionalne (np. Netflix)
 • Ma Kill Switch
 • Blokuje reklamy w przeglądarce
 • Nie obciąża internetu
 • Posiada Szyfrowanie AES-256
 • Nie przechowuje logów
 • Nie wycieka DNS
 • Ma bardzo przystępne ceny
 • Ma możliwość zwrotu pieniędzy